Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen ma egy óvodai/bölcsődei...

Milyen ma egy óvodai/bölcsődei fotózás? Milyen pózban, milyen díszletekkel fényképeznek?

Figyelt kérdés

Kaptunk ajándékba bölcsisről intézményi karácsonyi fotózáson készült képeket és elég sokkoló. Férjem “árvaházi” képeknek nevezte őket, de őszintén szólva én is azt hittem, hogy az ilyen típusú fotók 30-40 éve kimentek a divatból.

Azaz amin a gyerek valami lestrapált plüsst szorongat minden meggyőződés nélkül, meg hintalovon ül (nyilván csak 5 percre, mert aztán arról is leszedik). Ez mindenhol ilyen még mindig?



jan. 10. 10:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
41%
Ilyen. Hozzá futószalagon mennek, nem tudják elengedni magukat, kínos vigyorgás vagy szomorú ábrázat van, össze-vissza hajjal, ruhával...
jan. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%

én mindenkinek azt javaslom, ha nem tetszik, szóljatok.

A mi ovinkba is az a fotós jön, aki már az anyukákat is fotózta, ugyan azzal a tudással... én tavaly karácsonykor bemehettem (fotós vagyok), mindenkinek nagyon tetszett. Idén már nem engedtek be, de más sem ment. Ha a fotós jóban van az ovivezetővel vagy egy karakánabb óvónővel, akkor másik fotós labdába sem rúghat. Ha a szülők nem jelzik, vagy kollektívan nem vesznek mondjuk semmit, nem kérik a fotózást, max annak lesz eredménye. Sajnos.

Mondjuk én jól jártam, mert a fele csoport eljött hozzám magánba :D


Én egyébként 2 hátteret viszek, bazisok kiegészítőt, hintaszék, hintaló, másik kisszék, fellépő, szánkó, könyvek... bármit foghat, választhat a gyerek. Egyet fotózok, közben kettő nézi, így talán 1-2 gyerek volt a 3 év alatt, mióta ovizok, akiről nem tudtam semmit csinálni. Látják mi történik, meg tudják nézni, mire odajön, tudja, hogy ő a bögrét meg a könyvet, manót szeretné megfogni, vagy mire szeretne először ráülni. Ha nagyon ügyes, odaül-mosolyog a gyerek, akkor kb 5perc, ha kicsit noszogatni kell, akkor kb 10perc jut egy gyerekre.

Nálam a digitális képek (10-12db) 8000ft-ba kerülnek, a 10x15 450ft, a 13x18 650ft, az a4 1200ft és hűtőmágnest szoktam még készíteni, az 700ft

Baranya megye

jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

#12. Tökéletesen leírtad. Nálunk is így volt váltás az óvodában, ahol dolgozom. Évekig könyörögtem én is, javasoltam mást a régi fotós helyett, de amíg a szülők többsége nem vétózta meg az öreget, senki más nem mehetett.


Szintén Baranya megye 🙂

jan. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk jó, szuperek,ilyen skandináv stílusí díszlet volt, és nem pózol össze vissza, most ott voltam vele csak a folyosó, 1 pillanat alatt meg is volt, szépen kérte mit hogy, fiatal pasi a fotós.
jan. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
37%

"valami lestrapált plüsst szorongat"

Hát, ha más nem volt kéznél ott, az oviban... Nem nagyon hinném, hogy ilyesmi kellékeket visz magával a fotós, hiszen ha oviba megy, ott csak van valami játék, amit felhasználhat a képekhez. Mindenesetre tényleg a fotóson múlik, hogy milyen lesz a végeredmény, meg hogy egyáltalán, mennyire veszi retróra a figurát...

jan. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
77%
hát fotósként égne a pofám, ha az oviból szedném a kellékeimet...
jan. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
24%
Miért? Nem autentikusabb olyan játékokkal fényképezni a gyereket, amelyeket valóban is használ, amelyekről később is eszébe jut majd, hogy milyen volt az óvoda? Szerintem az teljesen mű, amikor lerí a képről, hogy valami olyasmit adtak a kezébe, amit sose látott azelőtt...
jan. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
A képekről egyértelmű, hogy a gyerek akkor látta ezeket a tárgyakat először. Egyedül a hintalovon látszik felszabadultabbnak, de nyilván azon meg nem maradhatott rajta a “futószalag” miatt.
jan. 14. 22:43
 19/20 anonim ***** válasza:
36%
Akkor meg nem mindegy? Ajándék volt. Ha jó képeket akarok,fotóshoz megyek,nem a bolcsitol, ovitol várom a csodát.
febr. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó képeket akar a kérdező, hanem azt kérdezi, hogy mostanában is ugyanúgy megy-e az óvodai/bölcsődei fotózás, mint 30-40 éve.
febr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!