Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Próbált már valaki amatör...

Próbált már valaki amatör fotókat csinálni újszülöttről, olyanokat, mint a profik?

Figyelt kérdés

Ismeritek az újszülött fotózást, ilyeneket, mint ezek:


[link]


Valaki otthon megpróbált ilyenekt csinálni? Sikerült egy síma otthoni géppel ilyet csinálni, vagy hasonlót? Mit használtatok a fotózáshoz? Érdekel a világítás, a háttér, amire teszitek a babát, amibe öltöztetted.

Bármilyen tippet szivesen veszek.

Nagyon drága az ilyen fotózás sajnos. De szeretnék ilyesmit. (Decemberben szülök.)



2014. nov. 30. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia,

kuponakciókkal ki lehet fogni olcsóbban egy-egy ilyen fotózást, de ha magad csinálod, mindenképpen semleges háttér kell, a puha, szőrös takaróknak meleg, óvó hatása van, ezen kívül egy-két kisebb kiegészítő. A természetességre törekednék, nem állítanám be "pózokba" a kicsit amikor alszik. Egy jobb fajta automata géppel is lehet szép fotókat csinálni.

2014. nov. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Ez még a fotózáson belül is egy külön szakma-szakterület. Profi, főállású esküvőfotós vagyok, nemzetközi szinten is (el)ismernek, de a babafotózással csak most ismerkedem. A felszerelésem (javarészt) megvan hozzá, de közelébe sem érnek a képeim azokénak akik ezzel foglalkoznak és akik ezt fejlesztették tökélyre. A kuponos akciókkal pedig vigyázz: akinek elég munkája van az nem vág bele ilyenbe (a kedvezményt nyújtóra NAGYON rossz hatásai vannak az ilyen akcióknak) mert nélküle is bőven megél, teljes áron is megvásárolják a szolgáltatását. Aki kuponos akcióban hirdeti a termékét/szolgáltatását az vagy nagyon kezdő, vagy valami más nem oké vele. Otthoni eszközökkel, szaktudás nélkül a közelébe sem fogsz érni azoknak a képeknek amiket linkeltél. Ez sajnos megint az a kategória amire muszáj költeni, ha ilyen szintűt szeretnél.
2014. nov. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem tudok profin fotózni, de azért néha, ha kap egy-két tippet az ember, elkaphat egy-egy jó pillanatot, ami akár egész jó kép is lehet.

Csak gondoltam, hátha akad még valaki, aki otthon próbálkozott és leírná a tapasztalatait ezzel kapcsolatban, vagy egy profitól kapnék egy-két tippet, nem pedig azt, hogy nem tudom megcsinálni.

Egyébként nem magyarban élek és nem gondoltam kuponokat gyűjteni. Megkérdeztem már, hogy itt mennyibe kerülne egy ilyen és nem tudom kifizetni.

Ha valaki az én szakterületemről érdeklődik, nem rögtön azzal jövök, hogy meg se próbáld, mert nem vagy profi, hanem próbálok egy-két tanácsot adni.

2014. nov. 30. 22:11
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"olyanokat, mint a profik".

Olyanokat nem tudsz. Ezt írtam. Tippekkel, trükkökkel tele az internet, minden babafotósnak van legalább 1-2 erről szóló írása (pl. játsz neki fehér zajt, attól elalszik és nem zavarja a kattogás, melegítsd be hajszárítóval a helyet ahol fotózni fogsz így nem fázik (meg) és nem ébred fel tőle stb...). Ezek klassz dolgok de ettől még a közelébe sem fogsz érni a fenti képeknek, mert a technikád és az, hogy nem tudod használni behatárol. Ezek sajnos nem olyan dolgok amikben lehet "tippeket" adni. Minden mindennel összefügg, a beállítások egymásra épülnek. Nem tudom egyébként, hogy melyik országban élsz, de az esküvői árakat figyelembe véve, olyan borzasztóan sokat nem hiszem, hogy elkérnek. Nem akarok a zsebedben turkálni, nyilván Te érzed, hogy mi az amit ki tudsz fizetni és mi az amit nem, de továbbra is fenntartom, hogy ha a fentieket akár csak megközelítő fotókat szeretnél akkor keress fotóst.

2014. dec. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Esküvői fotósom volt baráti áron magyarban, mert ott akartunk kimondani az igent, meg hát azt akartuk, hogy ott legyen a család. 2013-ban arra fizettem egy huszast, de csak cd-t kaptam a képekről, viszont volt esküvőn fotózás, utána a házasságkötő terem előtt a téren családdal majd kettesben, aztán szánabáláztunk, mentünk napraforgó táblára is, és utána a lagzin is volt fotózás. Szóval nagyon olcsón el tudtam intézni, tudom, hogy ez sokkal drágább lett volna, ha nem ajálják a fickót és a fickó profi volt nagyon gyönyörű képeket és beállításokat csinált. Max 40-et tudtam volna érte fizetni. Most itt ez sokkal drágább lenne. Pláne a babafotózás. Angliában élek egyébként. 5-600 fontom nincs rá, márpedig annyiba kerülne. (400 most kábé a font, így az magyar pénzben 240 körül mozog.) Persze mondhatnád, hogy a fizetések is magasabbak, de sajna mindketten minimálbéren vagyunk, ráadásul én csak 25 órában dolgozom-dolgoztam, mert már leálltam egy hete. Tavaly vettünk házat is, így a megspórolt pénzünket mindig felújításra költjük. Hitelre vettük a házat. Még talán 100 fontom lenne a dologra.

Amit írtál tipppeket zárójelbe, azokat meg még sehol nem olvastam, azokért kösz. egy-két tippet olvastam csak, hogy ne túl közel fotózzam, és hogy az orránál följebb ne fotózzam, meg hogy világos legyen a szoba, de eddig mást nem.

2014. dec. 1. 11:59
 6/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk a 20.000 Ft esküvői fotózásért kb. az egytizede annak amennyiért egy hozzám hasonló középkategóriás fotós esküvőt fényképez Magyarországon. Nem kétlem, hogy az illető profinak állította be magát, de ez még egy iparos reális árának is kb. az ötöde. Ettől függetlenül tény, hogy külföldön elég húzósak a kollégák árai. Ebben a helyzetben persze érthető, hogy nem tudod kifizetni. Ettől függetlenül, bár próbálkozhatsz vele és a nagy számok törvénye alapján simán elképzelhetőnek tartom, hogy ezerből egy kép jobban sikerül, sajnos nem igazán tudok olyan tippet/tanácsot adni ami önmagában segíthet. Ha van rá időd akkor kezdj el olvasgatni a neten fotósulis cikkeket, értsd meg a fényképezőgéped működését, tanuld meg az alapokat és utána olvasgass a témában cikkeket.


Fotózás alapjai:

[link]

[link]


Ha ezeken túl vagy, akkor a Google-be a "newborn photography tips" vagy "newborn photography tutorial" kulcsszavakra pedig rengeteg kapcsolódó tippet és trükköt találsz.

2014. dec. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem profinak állította magát, hanem az is. Stúdiója is van és nem Pesten történt a dolog, hanem kisvárosban, ahol több profi fotóst kérdeztem és a legdurvább ár 40-50 volt. Szóval kábé fél árat fizettem. Persze Pesten ennél jóval drágább, ezt is tudom.

Köszi a linkeket, meg is nézem egyből.

2014. dec. 1. 12:58
 8/12 anonim ***** válasza:
2013-ban a reális ár egész napos esküvőre vetítve 150eFt körül mozgott.
2014. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Megszületett a lánykám december 9.-én:D Szerencsés voltam, mert kórházban volt fotós, ingyen fotózott, és utána lehetett rendelni képet, ha tetszett. Szerencsére nem volt túl brutál ára, így megrendeltük a képeket. Olyan középkategóriás, profibb gé meg minden, de csak ilyen fekvős képek készültek, nem olyan extrás, de nekünk tökéletesen megfelel, elég profi ez már nekünk. Én is csináltam pár képet, próbáltam én is valami hasonlót kihozni belőle, de ugye nekünk ezzel a kis géppel...meg a fény sem természetes volt, hanem spot lámpa meg normál lámpa együtt, plusz vaku, mert ezek a gépek csak akkor csinálnak éles képet, ha vakuval csinálja az ember, azért lett köztük egy-kettő, amivel én már tökéletesen meg vagyok elégedve. Sajnos nem tudom feltölteni, le kellene kicsit kicsinyíteni lehet. De szerintem ahhoz képest nagyon jól sikerült egy-két kép:D még megpróbálkozok a karácsonyi családi fotóval is. Szerintetek egy kifeszített lepedő lenne jobb háttérnek vagy a házban valahol, mondjuk a nappali. Van egy bőr sarokülőnk de pont az ablak előtt van, így a fény pont a hátunk mögül jönne, ha nappal fényképeznék, az még nem olyan túl szerencsés. A kandalló szembe meg nem túl szép. Hálószobába meg nem akarok:D Így a legjobb egy kifeszített lepedő vagy egyszínű pokróc a legjobb, ugye? Azt már lehet be tudnám állítani a kandalló elé, van valamim, amire rá tudnám akasztani a lepedőt, csak nem tudom, hogy ülős vagy állós legyen, egész alakos vagy csak feles...
2014. dec. 17. 14:44
 10/12 anonim ***** válasza:

Első körben gratulálok és minden jót kívánok nektek!


Azt, hogy mi profi meg félprofi inkább hagyjuk is, ne menjünk bele.


Viszont, hogy konstruktív is legyek:

Szerintem ebben a korban még nem tud sem ülni sem állni. Egy három hónapos gyerkőcöt fotóztam nemrég és Ő sem tudott még ülni, ámbár ez nyilván gyerkőcönként más és más. A képek vaku nélkül is lehetnek élesek, csak elég fény és megfelelő tudás kell hozzá (tudni, hogy mi az a záridő ami alatt még az adott mozgás nem mozdul be). Nem tudok neked beállításokat mondani, mert ez nagyban függ a körülményektől, és a másik két expozíciót befolyásoló tényezőtől is(rekesz,érzékenység), nincs tutijó titkos recept amit a gonosz fotósok eltitkolnak mert féltik a megélhetésüket. :)

A másik: Ha a fény a fényképező ember háta mögül jön (tehát közvetlenül a témádat világítja meg) az teljesen jó, csak arra figyelj, hogy Te magad ne vess árnyékot a picire. Ha már így neki akarsz állni, ajánlom egyrészt a fotósulis cikkeket amikről korábban szerintem írtam, másrészt pedig vegyél két kislámpát(vagy többet) tegyél beléjük 60-100W-os izzókat és tedd Őket egy lepedő (vagy kettő) mögé amiket kifeszítesz. Ez így szép diffúz fényt ad (nem baj ha a fehéregyensúly beállításainak utánanézel, meg annak, hogy egyáltalán mi az) és beállítod úgy, hogy a képeid ne legyenek eleve sárgák (de ezt utólag is meg tudod csinálni, főleg ha tudsz rawban fotózni). Ha van sok kislámpád, meg sok lepedőd, akár egy nagy "tárgysátrat" is összeállíthatsz, és több irányból is bevilágíthatod, szép egyenletesen az adott teret és fotózhatsz naplemente után (így nem zavar be az ablakon beeső fény). Hirtelen ennyi jutott eszembe, nem fogsz unatkozni ha tényleg jó képeket akarsz csinálni, mert ezzel elleszel egy darabig!

Sok sikert!

2014. dec. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!