Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónő probléma esetén kérhető...

Óvónő probléma esetén kérhető másik csoportba?

Figyelt kérdés

Konkrétan az óvónő gyűlöli a gyerekem. Ő egy idős nő, az én gyerekem pedig elég problémás (több baja is van).Ezt jeleztem is év elején minden segítségemet felajánlottam. Jelenleg nagyon keveset van ott, nem is minden nap. Amikor ott van naponta kapom a panaszt. Jelenleg várunk kivizsgálásra, hogy a számára megfelelő intézménybe járhasson. Nyilván azt nem szeretném ha egyátalán nem menne ebben a tanévben, ezért próbálok megoldást taláni. Kezd átmenni megalázásba a többi szülő előtt konkrétan kiabál a gyerekemről minden félét mi a baja(diagnosztizál). Szerintem ez sem az ő feladata lenne, hanem a szakembereké akik vizsgálni fogják. Én értem, hogy jelezni kell a szülő felé, de ezt megtehetné négyszemközt sokkal diszkrétebben, finomabban. Megértettem eddig is és minden óhajára találtam megoldást. Nem szeretnék egyenlőre panaszt tenni, ennek ellenére sem (pedig mindenki ezt javasolta) csak, hogy a gyerekem jó kezekben, biztonságban legyen.

Köszönök minden segítséget.


jan. 17. 16:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem igen, de meg kell indokolni az igazgatónak.
jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

"Nem szeretnék egyenlőre panaszt tenni, ennek ellenére sem"


Miért nem? Minden szempontból az lenne a legjobb ötlet, ha panaszt tennél. Mi tart vissza?

jan. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem meg mindenképpen panaszt KELL tenned, egy ilyen embernek semmi keresnivalója gyerekek közelében.
jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Próbálj vele először négyszemközt, civilizáltan beszélni ha még nem tetted, mert úgy látszik, kettőtök közül te vagy intelligensebb. Semmi joga hozzá, hogy más szülőknek a te gyerekedről panaszkodjon, vagy beszéljen nekik a problémáiról. Ez nagyon szakmaiatlan hozzáállás. A panaszkodása viszont lehet, hogy csak tájékoztatás, nem vagyunk ott, ezt így lehetetlen megítélni. A gyerek napi dolgairól köteles a szülőt tájékoztatni, legalább is ha nem tenné, akkor azzal nem oldana meg semmit.

Diagnózist természetesen nem állíthat fel, de azt azért ne felejtsük el, hogy szakember. A pedagógusok képzése több féléven át foglalkozik a differenciált neveléssel és a különböző, nem neurotipikus viselkedésekkel. Tehát igenis tudja, hogy mit lát, a szülő után ő van a legtöbbet a gyerekkel és még ért is hozzá. Lehet emellett olyan szakvizsgája vagy másoddiplomája, továbbképzése, ami kifejezetten erre irányul. Szóval a hozzáértését nem kérdőjelezném meg egyből. A hozzáállása már teljesen más kérdés, valószínűleg inkább azzal van baj. Sok a kiégett, kifacsart kolléga a pályán, akiket sajnos emberközelbe sem kéne engedni.

jan. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
20%

Aha..., tehát van egy, még általad is problémás gyereked, aki néha beesik egy működő közösségbe, ott is csinálja a fesztivált, de az óvónőnek a qhurva anyját! Ugye? >:)


És milyen másik csoportba? Mi van, ha ott is bajt okoz? Vagy ott nem is fogadják az óvónők? Vagy a többi szülő fenyít be, hogy takarítsd el?


Lehet lepontozni!

jan. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó!!! Csak nem neked is van problémád? Utálod az embereket ez biztos!

Én iskolából hoztam el a kislányom anno. Az új iskolában teljesen megváltozott. Szerintem inkább óvoda váltás, ha meg lehet oldani.

jan. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Voltunk szakszolgálatnál ahol javasolták ezt az ovit, mivel itt mindkét betegséggel fogadnak az alapítói okirat szerint. Elsőkörben azt javasolták próbáljuk ki az integrált ovit, hátha itt a fejlődése az egészséges gyerekek közt eredményesebb lesz. Mivel értelmileg elmaradott társainál felajánlottam, hogy eleinte legyen csak rövid ideig és ha úgy látjuk akkor maradhat többet, de ez a rövid intervallum is fárasztó volt számára, ezért mondtam, hogy elhozom előbb, de ha kell akkor ott is maradok. Nagyon sokan vannak, én abszolút átérzem a pedagógus nézőpontját, alapvetően nyugdíj mellett jött vissza dolgozni (NEM @NYÁZTAM). Miután jelezték, hogy jobb lenne számára egy szegregált intézmény el is kezdtem intézni, de ebben a tanévben ez már nem megoldható, jelenleg várunk. A probléma az, hogy nem a többi szülő előtt kéne ilyen jellegű tájékoztatást adni, nem ilyen hangnemben. Naponta megyek és van lehetőségük ezt elmondani kultúráltan csak nekem.

Volt másik óvónénivel amíg szabadságon volt az említett, érdekes ő el tudta mondani szépen milyen napjuk volt és azt is felfogtam megértettem. Ha van is ilyen végzettsége is szerintem csak javaslatot tehet, nem egyből ráaggat mindent, ha az is a helyzet sem jelentheti ki konkrétan szerintem.

jan. 17. 18:02
 8/16 A kérdező kommentje:
Még azt fűzném hozzá, az óvónéni jelentette ki, hogy mennyire szar a rendszer, hogy integrálni próbálják a "fogyatékos" gyerekeket, miközben ők erre nincsenek felkészülve szakmailag. Amiről nem én vagy a gyerek tehet.
jan. 17. 18:07
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
@4, nincs igazad. Az óvónőképzőben egy félév foglalkozik a speciális igényű gyerekekkel, tanárképzésen meg ugyan része a komplex szigorlatnak, de ott is csak nagyon érintőlegesen van róla szó.
jan. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

Ne dugd a fejed a homokba.

Én bizony beleállnék szépen a hölgyeménybe, és mennék is tovább ezzel az igazgatóhoz, a fenntartóhoz is.


Először is! És főleg ez neked szól kedves 5#.



Egy gyerek sem tehet arról, ha speciális igényű. A szülő sem.

Egy óvónő sem teheti meg, hogy megalázzon egy gyereket, azért főleg nem mert más! És itt nem arról van szó, hogy Pistike veri a másikat és nézzük el, akkor sem ha speciális igényű. De álljon meg a menet. Minden probélás gyerekhez meg lehet találni az utat, csak tudni kellene ezt felismerni.

Egy teljesen átlagos gyerek is, ha szeretet helyett bántást kap bizony nem fog szépen viselkedni, csak olaj a tűzre. Türelem, szeretet, határozott határok.

De az az óvónő aki így viselkedik, főleg idős, az inkább menjen a vérbe, mert nagy valószínűséggel kiégett már.

jan. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!