Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Verekedős kisgyerek a csoportb...

Verekedős kisgyerek a csoportban, gondozó probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kislányom csoportjába jár egy kisfiú aki napi szinten ütögeti, rugdalja a többi kisgyereket. Több mint egy hónapja minden nap úgy jön haza a bölcsiből a kislányom, hogy mondja ma is megütötte többször is a kisfiú. Megkérdeztem a gondozókat azt mondják tényleg ezt csinálja mindenkivel, és arra biztatják a többi gyereket, védjék meg magukat és üssenek vissza. Szerintem ezt meg kellene előzni nem pedig csak biztatni a gyerekeket. Ma reggel mikor bement a csoportba a kislányom odament hozzá ez a kisgyerek és csak úgy megütötte. Elkezdett sírni, majd a gondozó lekiabálta, hogy ne itt hisztizzen mert nem itt van. Vártam egy picit kijött a gondozó, megkérdeztem megnyugodott-e a kislányom, azt mondta igen, de direkt be akar hányni neki. Ezt így mondta... Mikor elmondtam, hogy valamit kellene csinálni mert ez nem túl jó az volt a válasza, hogy ő nem tud csinálni semmit, ez a kisfiú szeretetből ütögeti a többi gyereket és ő úgyis meg már nyugdíjba.... Ti mit csinálnátok?Szólnátok valakinek? Vagy hagynátok ennyiben? Én most még nagyon pipa vagyok....
2015. nov. 30. 10:45
 1/10 A kérdező kommentje:
az itt helyett itthont akartam írni a ne hisztizzen előtt
2015. nov. 30. 10:47
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A gondozónő viselkedeset jelentenem a bölcsőde vezetőnek.

Az agresszív gyerekkel sokmindent nem tud kezdeni amúgy, hiszen minimum 6 gyerek jut egy gondozora, minder kell figyelnie, nem maradhat egy mellett folyamatosan.

2015. nov. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is jelenteném a vezetőnek, mert itt az óvónő hozzáállásával is komoly problémák vannak, és nagyon úgy tűnik, hogy nem is érdekli az egész.
2015. nov. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt elmondanám a vezetőségnek. Ha nem tesznek megfelelő lépéseket, elgondolkodnék a váltáson.
2015. nov. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Most komolyan a szemed láttára kiabálta le a te gyerekedet, mert a másikkal nem tud mit kezdeni? Hihetetlen! Anyám meg tanítónőként 30x évvel a háta mögött már lassan csúnyán sem mer nézni a gyerekre, mert feljön a szülő.
2015. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jelenteném a vezetőnek és a többi szülőt is erre biztatnám akinek hasonló gondja van. Annak a gyereknek segítség kell, nem félrenézés ill. a te gyerekednek meg nyugodt környezetre van szüksége, ez így senkinek sem jó.
2015. nov. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez pont az a helyzet, amit a gondozónőnek kellene megoldani. Azért tanulta ezt, azért ez a szakmája.

Én biztos beszélnék a vezetővel. Illetve nagyon óvatosan, a gyerek anyukájával is. Nem vádlón, mert lehet,hogy tudnak róla és nem tudnak vele mit kezdeni, de az is lehet,hogy nem.

2015. nov. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!Ma beszéltem a másik gondozóval is, és azt mondta, hogy a kislányom manipulálja az embereket és jó színésznő. Be kellene illeszkednie a csoportba , mert ez gyerekek között előfordul. Majd Ő is ugyanezt mondta,hogy szeretetből csinálja... Ezután mentem a vezetőhöz sajnos nem volt bent de reggel mindenképpen megkeresem.
2015. nov. 30. 18:27
 9/10 A kérdező kommentje:
Bölcsiváltásra sajnos nincs lehetősègünk, kisvárosban èlunk ezen a bölcsin kívül csak fizetős van, azt meg nem tudjuk finanszírozni ès új helyre se tudnám beszoktatni, mert a munkahelyen nem nèzik jó szemmel azt sem ha beteg a kislányom ès táppènzre kell jönnöm.
2015. nov. 30. 18:35
 10/10 anonim válasza:
Én meg betenném a gyereket judo-zni. nem lehet elég korán elkezdeni mert ilyen mindig lesz... :D És az csak önvédelem lenne.
2015. dec. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!