Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen indok lehetőségek...

Milyen indok lehetőségek vannak az óvoda kezdés halasztásra?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A kérdés adott, az lenne a kérdésem hogy mivel az idén már kötelező lesz az óvodàztatàs gyerekemnek milyen saját helyzetű indokkal lehet halasztani 1 évet? Gyerekem most júliusban lesz 3 éves. Nagyon kint lakunk és problémás lesz részben a bejárás. 1 évre minimum szükségünk lenne hogy mindez orvosolva legyen. Sajnos ez van a háttérben amiért kitettem a kérdést. Létezik valamilyen megoldás erre ? Köszönöm a válaszokat.
jan. 18. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

A teljesség igénye nélkül, a következő egyedi élethelyzetek és körülmények lehetnek alkalmasak a kérelem megalapozására. A felmentést indokló családi, szociális körülmények az alábbiakhoz hasonlókra vonatkozhatnak:


- tartósan otthon lévő szülő, esetleg nagyszülő, aki a gyermek felügyeletéről, neveléséről gondoskodni tud;

- gyermeket váró, vagy másik kisgyerekével (az óvodás korú testvérével) otthon lévő szülő, aki együtt gondoskodik a gyerekekről – vagyis a gyerekek így együtt nevelkednek;

- olyan családi beosztás, ahol több szülő vagy rokon segítségével megoldható a gyerek folyamatos felügyelete, nevelése;

- a szülő(k) olyan munkája, ami mellett megoldható a gyerek folyamatos felügyelete, nevelése.

jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a gyors választ
jan. 18. 19:30
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Lányomat nem engedték oviba, mert nem volt szobatiszta, utána amikor végre az lett beütött a covid és arra hivatkozva (én nem vagyok egészséges, ne hozza haza) nem kellett mennie egész évben.
jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!