Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mindenhol igaz az hogy a...

Mindenhol igaz az hogy a kisebbség semmibe nem ad bele anyagilag ami az óvoda érdekét szolgálja?

Figyelt kérdés

Mert nekik minden ingyen van. Az iskolába mondjuk hogy fog menni osztálykirándulásra vagy akármi olyan programra amibe fizetni kéne?

Ez most csak egy felvetés, most az óvoda van porondon.

A rövid lényeg közösen csináltatnánk egy szekrényt, szülőkkel de ők nem szállnak bele. Pedig nem is nagy összegről van szó.


febr. 5. 21:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Az ő gyereke nem megy kirándulni. Ehhez nem kell kisebbségnek lenni, mi nem voltunk azok, csak csóró egyedülálló anya gyerekei, és így sem telt rá, hát nem mentünk...
febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hű nálunk nem szállnak be semmibe, se csoportpénzbe, se a suliban osztálypénzbe. Néhányan beviszik a pénzt külön, ha olyan dolog van, ami kell nekik (Mikulás csomag, vagy kirándulás), de a többség egy kanyit se. Oviban nem voltam annyira benne a csoport életében, de a sulit átlátom, itt osztálypénzből van a teremben zsepi, szalvéta, szappan stb. Bemegy a gyerek, akinek egy kanyival se fizetik az osztálypénzt, első dolga teletömni a zsebét zsepivel... A szappant is ők nyomkodják szét a mosdóban mindig, nen hiszem, hogy otthon találkoznak vele egyáltalán. Valamikor ötödikben volt balhé abból, hogy hangversenyre lehetett menni iskolaszinten, talán 1500 amit be kellett vinni rá, nagyon sokan mentek, aznap a hangversenyesek első órán voltak, aztán jött értük két busz, utána mentek fagyizni és ebédre értek haza, a maradéknak meg ment tovább a tanítás azokkal a tanárokkal, akik nem voltak kísérők. Nagyon sok c. szülő verte utána az asztalt, hogy az ő gyereküknek miért kellett tanulni, miért nem vitték őket is kirandulni, meg fagyizni, hát biztos, mert c-k... El lett mondva, hogy az ment, aki fizetett. Úgy is ment a hőbőrgés, hogy ilyen hülyeségre miért fizettek volna..
febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
9%
A "kisebbség" alatt mit értünk? Csak mert aki anyagilag nem teheti meg, az nem fogja megtenni. Ezért meg nem kell a gyereket lenézni, vagy azt a családot, aki egyszerűen nem tud beleadni.
febr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk nem igaz. Nálunk az nem ad bele, akinek nincs pénze, nem a "kisebbség", azoknak a gyerekeknek pedig a többi szülő jó szívvel összeadja, hogy ne érezzék magukat kirekesztve. Szerintem ezt lehet így is! :) Ne a kisgyerek sérüljön, amiért a családja esetleg nincs olyan anyagi helyzetben.
febr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Kisebbség alatt a cigányokat értettem.


4-es azért nem mehet az sem állandóan hogy majd a többi szülő összeadja nekik a pénzt. Ők meg vígan elvannak. Ki se találd.

febr. 5. 21:36
 6/22 anonim ***** válasza:
97%
Persze, képzelem, hogy a szülők jó szívvel finanszírozzák másik 3 gyerek 30 ezres osztálykirándulását...
febr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk nekem az nem tiszta,hogy miért is kellene szekrényt állni a szülőknek. Gondolom buzgó anyukák kitaláltak egy baromságot. Sok ilyet hallani. De ennek mi értelme kérdező? Lehet nem telik nekik rá,ami neked nem sok másnak lehet még sok vagy az is lehet baromságnak tartja. Jó hogy nem már fel nem újítjátok a ovit saját költségen.
febr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

Mi (lekopogom) szerencsések vagyunk. Van kisebbségi csoporttársa a kislányomnak, érződik a szülőkön és látszik is, hogy tottttál más kultúra, de nagyon normálisak minden tekintetben, így abszolút nem jellemző, hogy kihúznák magukat a közösségi dolgokból, sőt... Az egyik családnál apuka valamelyik reggel a szemem láttára zsebből kirántott egy köteg pénzt, hogy "húú elfelejtettük, ne haragudj, mennyi is kell? 10-es, 20-as?" :D :D Fogalmam sincs mit felejtettek el én csak nevetve elkönyveltem magamban, hogy atyaaaég. :D Ugyanezen családból anyuka most pl. elsőként jelentkezett, hogy süt a farsangra.

Ellenben van a lányomnak egy kislány ovis társa, akit egyedül nevel az anyukája és alkalmi munkákból, takarításból élnek, nem talál semmi normálisat, amit össze tudna egyeztetni a gyerekkel. Őt tudom, hogy sokszor nehezére esik mondjuk gyümölcsöt behozni, vagy sütit, üdítőt, ilyesmiket. Nem csinálunk belőle ügyet, mert tudjuk, hogy milyen helyzetben van.

Te szerintem inkább azokra gondolsz, akik akár megtehetnék, de polgárpukkasztásból már csak azért sem... Na az ilyenek remélem elkerülnek az életben.

febr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
58%
Férgek, mert azok pont . Nyomorba ellenek 3-4et 16 évesen aztán a hagyomány a balhé a rablás a gyilkosság , ezt hozzák cserébe hogy ki vannak tartva mentve . Jogsi nuku lopott autokkal száguldoznak, kosztelepen élnek . Maguktól sosem tennének egymásért , állam nyakan lebzselő trógerek.
febr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%
Én biztos nem fizetném más gyerekének a programoztatását, pláne nem jó szívvel. Nyilván sajnálom ezeket a gyerekeket, hiszen nem ők tehetnek róla, de én is keményen dolgozom és spórolok azért, hogy mindent megadhassak a sajátjaimnak, és nekünk sem segít senki. Nem fér bele, hogy még más gyerekének is összedobjak bármire.
febr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!