Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mindenhol igaz az hogy a...

Mindenhol igaz az hogy a kisebbség semmibe nem ad bele anyagilag ami az óvoda érdekét szolgálja?

Figyelt kérdés

Mert nekik minden ingyen van. Az iskolába mondjuk hogy fog menni osztálykirándulásra vagy akármi olyan programra amibe fizetni kéne?

Ez most csak egy felvetés, most az óvoda van porondon.

A rövid lényeg közösen csináltatnánk egy szekrényt, szülőkkel de ők nem szállnak bele. Pedig nem is nagy összegről van szó.


febr. 5. 21:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk nincs kisebbségi a csoportban, ettől függetlenül van család aki ezt -azt nehezebben ad be. Össze szoktuk rakni ami olyan páran és később mikor beadják vissza van osztva. Szóval nem helyettük fizetjük ki csak megelőlegezzük.:)
febr. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
98%

"A rövid lényeg közösen csináltatnánk egy szekrényt, szülőkkel de ők nem szállnak bele. Pedig nem is nagy összegről van szó.


"


Erről az jut eszembe, amikor nálunk az elsős tanítónő közölte a szülői értekezleten, hogy a gyerekeknek kell a szinhazberlet és nincs olyan, hogy nincs rá pénz, azért kapjuk a csaladipotlekot.

Más zsebében nem turkálunk, az az alap. Nem vagyok kisebbségi, de én egészen biztosan nem fizetnék egy szekrényért, ami az óvodában van. Miért fizetnék? Nekem nem kell a szekrény. Oldal még, az óvoda dolga biztosítani ezt, nem a szülőké

febr. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
94%

Egy jópár éve vagyok szmk-s (a fiam 5.osztályos a lányom 1., kiscsoport óta viszem mindkettőt). A fiaméknál sose volt probléma, van hátrányos helyzetű osztálytársa, az anyuka amikor tud ad be valamennyit. A többség szülőin kifizeti az egész évet vagy egy félévet, ők apranként. Ha esetleg Mikulásig nem tudott annyit beadni nem csinál belőle senki problémát, megkapja a csomagot ő is, mert szép lassan fizeti ahogy tudja, van amikor párszáz forintot, de adja! (Volt, hogy nyáriszünetben keresett meg, hogy amivel még elmaradt azt oda tudja adni). Nekik szívesen segít mindenki. A lányoméknál más a helyzet, ott van aki ovi alatt sose fizetett, csoportpénzből kaptak ők is, mégis csak kicsik, ne legyen az, hogy őket kihagyja a mikulás... Soha, a szándékot se láttam rajtuk. Most meguntam, a többi szülő is rágta a fülemet, hogy kezdik unni, októberben kiírtam, hogy aki decemberig nem rendezi az sajnos kimarad. Csodás módon befizette mindenki 🤷🏼‍♀️. A második félévben az isztálykirándulás lesz ilyen, aki nem fizet májusig annak a gyereke az iskolában marad.

Off: szekrényt miért a szülők intézik? Fenntartó? Én minden ilyennel bementem az önkormányzathoz (állami ovi) és ha tényleg indokolt volt akkor kértem támogatást, pályázatot csináltunk, támogatót vadásztam. Suliban már kicsit más, mert a tankerületnél kell, akikitt nem igazán segítőkészek (pedig nem egy szekrény volt, hanem potyogott a vakolat), addig mentem, "vertem az asztalt", hogy lett megoldása.

febr. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
13-as vagyok, amúgy suliban "lefogtok szokni" erről, mert mindenhez tanker engedély kell 🤷🏼‍♀️. Álltunk már a szőnyeg szélén, mert kihívtunk "önhatalmúlag" egy villanyszerelőt, mert hiába szóltunk nekik, hogy vibrál, zúg a lámpa és valószínűleg zárlatos vagy zárlatos lesz. Az szmk megunta, szereztünk szerelőt (érintkezés hiba volt,rosszul is volt bekötve ...). Sajnos jószándékú ember mindenhol van, kiderült. Az igazgatót csúnyán előszedték emiatt, azért nem lett belőle nagy baja, mert magunkra vállaltuk egy másik szmk-s anyukával, hogy az igazgató nem is tudta, magánakció volt, nem kértünk engedélyt rá, szánjuk bánjuk 😂. Vicc az egész ahogy működik, de gyorsan lefogtok suliban szokni az ilyen akciókról, hogy mindenki fizessen be x összeget és megcsinálnak ezt azt, mert amíg a tanker nem bólint rá és nem küld szakembert addig semmi sem történhet.
febr. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk vegyesek ebből a szempontból. Három kisebbségi van a csoportban, ebből egy normális, a másik kettő kritikán aluli.

Mondjuk szekrényt csináltatni szép dolog, de igazából ez nem a szülők feladata lenne. Aki a csoportpénzt nem fizeti, vagy egyáltalán egy normális téli sapkát nem vesz a gyerekének, az ilyen extrákat se fog.

febr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 babyboom567 ***** válasza:
90%

Itt 3 probléma van,és elég fajsúlyos mind.

Állami ovi(suli),(valamennyire)Érthető elvárások a szülőktől, kirándulás,programok,ünnepségek.De ezekkel is át lehet esni a ló túloldalára.Extrém elvárások a szülőktől,ovi/suli karbantartás,festés,kerítés építés,szekrények,nyomtató, kiegészítők,játékok vásárlása.Ezért állami az ovi.Hogy ezeket az ALAP dolgokat finanszírozza.

Nekünk "már" bölcsiben volt ilyen exrtránbuzgómócsing szülő, aki azt találta ki,hogy mindenki adjon be 20ezer forintot mikulás-játékra a bölcsinek.HÁT A Ló....f...@szt!!(Itthon sincs 20ezres játéka,sőt kb 2 darab új játéka volt 2 éves koráig,azt is ajándékba kaptuk,mert minden mesekönyvet,játékot használtan vettem meg.)Ez az ötlet,nem csak nekem nem tetszett szóval leszavazták 5000 forintra,(számomra még az is sok volt,de kifizettük).

Ha buzgómócsing(bocs) vagy,és nem jó ahogy van,vidd magánoviba,ott tuti van szekrény.

Egy fillért sem adnék szekrényre,pedig nem vagyunk cigányok,de az ovis szekrény előteremtése,nem az én dolgom, de akkor sem telne rá,ha akarnám.

Ha nem tetszik a kisebbség, ne járasd oda a gyereked.

És azért érdemes átgondolni, buzgómócsing szülőként,hogy egy jószándékú,a gyerekének jót akaró, de konkrétan csóró szülőre mekkora(nem csak anyagi)hanem lelki terhet is rak ez a folyamatos mindenféle igény,amit xy szülő/ovi/suli kitalál.

febr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 babyboom567 ***** válasza:
87%
Jah,és igen,a fenntartó pont azért húzza ki magát,mert tudja,hogy a "szülők" úgyis összedobják.Ezt a hozzáállást kellene megszüntetni.
febr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
87%
16# Minden szavaddal egyetértek. Ha megtudom engedni sem fizetnék bele ilyenbe.
febr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
89%

Mindenhol igaz, hogy van 1-2 buzgómócsing szülő, aki már szülőket akar rákényszeríteni olyan dolgok kifizetésére, amivel ők nem értenek egyet, ami felesleges?


A 16-osnal igaza van.

febr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
83%
16os soraival teljesen egyetértek, ilyenre én sem adnék be, pedig nem vagyok se kissebbségi, se csóró. Egyszerűen arra a pár hétre, amíg egy évben bejár a gyerekem a sok betegség között, nem! Nem adnék bele ilyenekbe.
febr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!