Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvónőknek mi köze a foglalk...

Az óvónőknek mi köze a foglalkozásunkhoz?

Figyelt kérdés
Néhány hete adtak egy papírt, mivel és hol foglalkozunk, mivel önkéntes volt a papír nem vittem vissza(rá volt nyomtatva). De újból kérték.
márc. 24. 16:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom statisztika miatt kell nekik, minden vacakról statisztikát kell vezetniük és ha változás van nem biztos, hogy jelzi a szülő (kinek jut eszébe munkahely váltásnál az ovinak szólni 🤷🏼‍♀️).

Meg ugyan ritka és vicces utólag, de ellehet kerülni pár "kellemetlen helyzetet", mint amikor én ovisként (3-4 voltam, az tuti, hogy kiscsoportos) szomorkodtam és a mi a baj kérdésre elmondtam, hogy "apa börtönben van, nem jött haza", anyám meg magyarázkodhatott, hogy igen, ott dolgozik és megígérte, hogy ő visz reggel, csak nem ért haza időben 😅. Elvileg tudták, hogy apám ott dolgozik, beíratkozásnál beírták, de nem kapcsoltak az óvonők.

márc. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
30%
Legyen min csámcsogni munka helyett, meg, hogy tudják előre, hogy kitől milyen irányú szívességet kell majd kérni.
márc. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is statisztika. Engem nem zavarna egy ilyen papír.

Mikor kórházba kerültünk magas lázzal, akkor is kérdezték hogy melyikünknek mi a foglalkozása

márc. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

6

7


Kiírtam egy teljesen normális kérdést. Nem értem mi a gond vele hogy kötekedni, személyeskedni kezdtetek velem,(egy kérdésből levonni ilyet butaság) miközben azt se tudjátok milyen ember vagyok. Engem meg hidegen hagy nektek milyen a kapcsolatotok az óvónőitekkel, nem arra voltam kíváncsi.

márc. 25. 08:06
 15/18 anonim ***** válasza:
42%

Egyrészt ezt nekik adminisztrálniuk kell, másrészt a gyerek nevelése szempontjából fontos információ hogy a szülők mivel foglalkoznak, milyen iskolai végzettségük van. Nem azt kérdezték mennyit keresel, hanem azt hogy mi a foglalkozásod.

Egyáltalán nem mindegy, hogy egy gyereknek a szülei egyetért végzett orvosok vagy alkalmi segédmunkások akiknek a 8 általános sincs meg. Nem azért mert az egyik feltétlenül jobb vagy rosszabb, hanem azért mert ettől függően más alapokat kap a családtól, amiket másként kell az óvodában kiegészíteni.


Az segédmunkás gyereke sajnos nem ugyanolyan esélyekkel indul az életbe, mint az orvos gyereke, a kettő közötti szakadékot lenne hivatott az óvoda és az általános iskola csökkenteni, hogy a segédmunkás gyerekéből is lehessen orvos.

márc. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
42%
15# Rég olvastam ilyen hülyeséget. :) De jól esett. :D A kérdező írta az adatai le vannak adva,adminisztrálva van,ez pedig csak egy ÖNKÉNTES dolog,aminél dönthetsz úgy,hogy nem küldöd vissza.
márc. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 flora08 ***** válasza:
93%
A kisfiam születéséig (2021-ig) dolgoztam óvónőként, soha nem kellett rögzítenünk sehol a szülő munkahelyét. Azóta persze változhattak a dolgok, de ha belegondolok nem sok értelme volna, hiszen az óvodába járás hároméves kortól kötelező, ezáltal mindegy, dolgozik-e a szülő vagy sem. Igazából azért volt jó tudnunk, ki mivel foglalkozik, mert még többször be tudtuk vonni a szülőket az óvodai tevékenységekbe, pl. volt keramikus anyuka, aki az Ovi-galériában kiállította a csodaszép műveit. De az sem volt rossz, hogy a nyomdász szülők segítettek, ha valamit bekötve kellett leadni (csoportnapló), a cukrász család vendégül látta a csoportot fagyizni, egy élelmezési cégnél dolgozó anyuka intézte a csoportnak a farsangi fánkot, az asztalos apuka felajánlott faanyagot az anyák napi ajándékhoz (asztaldíszhez), a varrónő anyuka készített orvosi köpenyt a gyerekeknek a szerepjátékhoz, a család, akiknek fuvarozó cége volt, elhoztak egy bútort a csoportnak, stb. Ezeket mind nekünk kellett volna intézni, így nagyon jól jött a szülői segítség. Ezzel szemben volt olyan család is, akik három évig jártak hozzánk, és nem tudtuk, mivel foglalkoznak a szülők. Aki közvetlenebb volt, úgyis elmondta. Én szakszolgálatnál dolgozom, szülőként engem is szoktak kérdezni a gyerekeket érintő ügyekben.
márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%

Óvónőként dolgozom, statisztikai adatokhoz nekünk elvileg sosem kellett a szülők foglalkozása.


De a tevékenységek során, főleg amikor a különböző szakmákról beszélünk, mi mindig megkérdezzük kinek mit dolgoznak a szülei. Pl. ha Julika apukája tűzoltó, akkor átbeszéljük miért fontos a tűzoltók munkája, stb.


Na most egy kis faluban ahol én vagyok, mindenki ismer mindenkit, és tudjuk, mivel foglalkoznak a szülők. Egy nagyobb városban ez nem mindig van így, ez esetben nem tartom elképzelhetetlennek, hogy kérnek egy ilyen papírt. Mert a gyerek nem mindig tudja megfogalmazni az adott szakmát, mi pedig csak akkor tudunk segíteni, ha mi is tudjuk mit dolgozik a szülő.

márc. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!