Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van itt valaki, aki hasonló...

Van itt valaki, aki hasonló helyzetben van, mint mi? Óvodakezdés.

Figyelt kérdés

Kislányom nyár végén lesz 3 éves, tehát ő lesz valószínűleg a legkisebb. Lesznek akár majdnem egy évvel is idősebbek nála!

Nem járt bölcsődébe.

Nincs testvére.

Kicsit izgulok, hogy milyen lesz. Teljesen új életünk lesz!

Izgulok amiatt, hogy picike lesz a tôbbiekhez képest. Amiatt is, hogy válogatós. És remélem, hogy türelmesek lesznek az óvonénik majd a bepisilésekkel kapcsolatban. Már lassan egy éve szobatiszta, de van, hogy sok a "baleset". Ja, és alváshoz pelenkabugyit kap. Nekem most le kellene erről szoktatnom?


Köszi



2013. jún. 14. 16:03
 1/8 Anya1 ***** válasza:
100%

Szia!


Tiszta csoportba megy a kicsi ?

Ott nincsenek azért nagy eltérések, 1 év pláne mert az már középsős gyerek,ezt mondjuk az óvodavezető dönti el hová veszi fel az újakat.

Óvodába mehet , de ha alváshoz kell még pelenka akkor ebéd után haza kell valószinüleg őt vinned, mert pelenkát semmilyen formában nem használ és használhat az óvoda,tehát a gyerek sem.


Ne félj, hamar megnőlnek, és a nagynövésű 3 évesek meg a 4 évesek sem jelentenek egyből veszélyt,csak mert nem kisnövésűek :)


Szeretni fogjátok,csak az eleje ilyen aztán ballagáson csak kapkodod a fejed,hogy hogy eltelt és hogy fog hiányozni az ovi :)

2013. jún. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a délutáni alváshoz is kap bugyipelenkát, akkor arról mindenképp le kell szoktatni, az oviban nem fog pelust kapni a délutáni alváshoz.

Az mit jelent, hogy sok a baleset? Naponta többször bepisil vagy hetente, havonta? Nálunk az oviban, azt a gyereket, aki mindennap bepisil több héten át, úgymond eltanácsolják, mert nem szobatiszta. Persze, ha kiscsoportban bepisil néha, az nem olyan hű de nagy baj, de ha egy idő után se kontrollálja, akkor sajnos ki kell venni, legalábbis nálunk.

Amúgy ne aggódj biztos be fog illeszkedni a kislányod, a 3 éves a 4 évessel már nagyon jól el tud játszani. Az én fiam 3 és fél éves lesz szeptemberben, mi is most kezdjük az ovit:) Éjszakára még ő is kap bugyipelenkát, de sokszor már üres, vagy nagyon kevés pisi van benne, lassan le is veszem róla. Nappal már egyáltalán nem pisil be, legalábbis az elmúlt 1 hónapban egyszer pisilt be, 1 hónap alatt meg kétszer bekakilt. Ez a kaka téma volt nálunk nehéz, nehezen akart bilibe kakilni, de hirtelen magától megoldódott:)

2013. jún. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kis csoportba megy. Tehát tiszta csoport. De nyilván azok lesznek a csoporttársai, akik tavaly szeptember után az év folyamán töltötték be a hármat. Ezért gondolom, hogy ő lesz az egyik legfiatalabb biztosan, mert ő csak augusztus végén lesz három. Ebben a korban még nagyon sokat számít néhány hónap. Nem akarok ezen a témán lovagolni, csak leírtam. Természetesen mi döntöttünk úgy, hogy az idén óvodába menjen, de az is érthető, hogy vannak bennem aggodalmak, hiszen az első gyerekünkről van szó. Aki bár elég akaratos, de a gyerekekkel alapvetően nagyon szelíden és jószívűen viselkedik. Inkább tőle szokták elvenni a játékot, és nem fordítva.


Bepisilés: hetekig mínden rendben, aztán meg egy hét leforgása alatt akár ötször. Most legutóbb a múlt héten, amikor egész héten nálunk volt az unokatestvére. Nem tudom, hogy stressz, féltékenység miatt, vagy mert hűvösebb volt az idő és felfázott.


Hogy csináljam, hogy leszokjon az alváshoz használt pelenkáról?

Beszéljem meg vele, és egyszerűen ne adjam rá többet?

2013. jún. 14. 22:50
 4/8 anonim ***** válasza:

ez butaság amit írsz, sok gyerek év közben lesz 3, azok majd később csatlakoznak... :)

enyém januárban kezdte, ő a legkisebb az egész oviban, nem csak a csoportban :) a csoportjában 16 ballagó van! :D

a következő legkisebb is 1 évvel idősebb.


semmi gond nem volt, a nagyok a szárnyai alá vették (ez a vegyes csoport legnagyobb előnye, hogy segítik a kicsiket, nem cikizik, tanítják!)az első hónapban annyit fejlődött mint ha már 2 éve ovis lenne :D

azonkívül az óvónénik is pátyolgatják mert hát ő a kicsi :) legjobb dolga neki van :D


viszont a szobatisztaságról beszélgess vele. nálunk volt egy kisfiú akit kitettek az oviból mert bepisilt. 1-2 baleset még nem gond, egyszer a fiammal is előfurdult, de ha 1 héten keresztül a bugyiba intézik, azt már nem biztos, hogy jó szemmel nézik.

egyszerűen ne adj rá alváshoz se pelust, mond meg neki, hogy nincs, ő már nagy! ha pisilnie kell, kelljen fel és menjen ki a wc-re :) azért egy törölközőt tegyél a matracára ;)

2013. jún. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nem írtam butaságot. Vannak kerületek, ahová annyi gyerek jelentkezik szeptemberben, hogy helyhiányra hivatkozva egyszerűen nem veszik fel azt a gyereket, aki októberben lesz három. Illetve nem vették fel, mert ez egy megtörtént eset. Ráadásul a testvére már odajárt. Ezek a gyerekek és a szüleik bizony várnak, és szeptemberben jelentkeznek ismét. Így van az, hogy majdnem négy, illetve három és fél évesek is lehetnek az óvodakezdők.

Én ilyen kerületben lakom, és más szomszédos kerületeket is ismerek, amikbe nagy a túljelentkezés.

2013. jún. 14. 23:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö

Szeptemberben ?,nem tavaszal vanak a beiratkozások az ovikban ,kislányom pont akor töltöte a 3. Évét amikor beiratkozás volt ,szeptemberben 3 éves és 4honapos lesz és mivel az tiszta kiscsoport igy nálunk nem lesznek tul nagy különbségek szerintem mert csak azokat veszik fell akik májusig betöltöték a 3. Évüket.

2013. jún. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elvileg már úgy van, hogy nem májusig betöltött 3 év számít, hanem aug.31-ig ha valaki betöltötte a 3 évet, akkor szept 1-től kezdhet.

Én megértelek, és értem is, hogy mit mondasz, és nem írtál butaságot! Nálunk is ez van. A fiam novemberi, ezért 3 évesen még maradt egy évet a bölcsiben, mert nem veszik fel azokat, akik szeptemberig nem töltik a 3-at, elvileg.

Így valóban, ha pl. az én fiammal kerülne a lányod egy csoportba, 9 hónap lenne köztük!

A lányom pedig augusztusi, így ő nem járhat két évet bölcsibe, és úgy leszünk, mint ti, hogy ahogy betölti a 3-at mehet is... grrrr... Olyan jó volt ez a bölcsis létszám 10 fő két gondozónőre...

Nálunk az ovikban általában nem egy csoport indult, hanem minimum 2, így kb próbálják úgy válogatni a gyerekeket, hogy a télieket (nagyobbakat) egy csoportba, és a nyáriakat (mint pl. a lányod is) szintén egy csoportba. Nálatok nem így lesz?

Egyébként szerintem nem lesz gond, hamar beletanulnak a közösségi életbe, hamar megtanulják a szabályokat.

Most a fiamékhoz a bölcsis csoportba került egy közel egy évvel fiatalabb kislány (egy egy évig összeszokott társaságba csöppent bele két évesen) és nagyon jól elvan, köszöni, vele is ugyanúgy játszanak a nagy 3,5 évesek, mint egymással. Na, ő pl. úgy mehet oviba, hogy amint betölti a 3-at decemberben, megy... de neki ott van a tesója az oviban.... ő mini csoportba fog kerülni a pont 3 évével...

2013. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt. Különösen neked, kedves Utolsó, és neked, Anya1!

Valóban így van, hogy aki aug. 31-ig tölti be a hármat, az mehet. Tehát a tavaszi (májusi) jelentkezéskor még nem kell annyinak lenni.


Nálunk két csoport indul szeptemberben. Egy tiszta és egy vegyes. Mi az elsőt választottuk, és szerencsére abba kerültünk. 28-an lesznek. Akikkel találkoztunk a jelentkezéskor, azok már mind idősebbek voltak vagy egy félévvel.

De a Ti kedves szavaitoknak is köszönhetően már nem tartok ettől (annyira :-))) ), csak van bennem egy jó nagy adag egészséges izgalom!


A bepisilést pedig úgy előzik meg, hogy rendszeresen viszik őket pisilni. Pl. evés vagy más programok előtt. Én legalábbis ezt hallottam.

2013. jún. 15. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!