Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 4 éves gyerek számára az...

4 éves gyerek számára az óvoda csak szükséges rossz, jobb lenne neki otthon?

Figyelt kérdés
Van erre vonatkozóan (mi a 4 éves gyerek szükséglete társas vonatkozásban) valamiféle ajánlás, vagy amit az óvónő jelölteknek tanítanak a főiskolán erről az milyen állásfoglalás?
2013. jún. 17. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de kétlem, hogy rossz lenne! Az én fiam 3 évesen kezdte, haza se akar jönni délutánonként! Bárhogy is igyekszem nem tudom itthon kielégíteni a mozgás igényét és gyerektársaságot sem tudom neki garantálni...
2013. jún. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ajánlás az óvónőképzőkön: A legideálisabb a 4 éves kortól a gyerekközösségbe kerülni. Bár általában ez nem megoldható, de ez az ideális. És még az is ideális lenne (ami már szinte sehol sem megoldható: ha 8 éves korig (tehát az első iskolai években is) csak délelőtt lenne távol a békés otthonától és szerető édesanyjától. (most CSAK az ideálist mondtam, minden helyzet más és más!! van olyan rossz körülmény is sajnos, hogy mielőbb bölcsődébe menjen, az a jó stb.)
2013. jún. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A lányom 4 éves és most már a második óvónő gárdától hallom ezt hogy mivel itthon vagyok a kisebbel és egyébként várandós is vagyok- kvázi kínzás hozni oviba (holott jól érzi magát barátkozik, cseveg csacsog egész nap rengeteget tanul stb. és az ovi sem egy túlterhelt 21 fő van) ez lesz a második éve és most is arra kapacitálnak hogy 9 re vigyem 12kor hozzam majd szeptembertől (holott ő is alszik és a kicsik is aludni fognak épp akkor így nekem ez nagyon nem jó meg nekik se 12 kor indulunk neki és hozzuk a nagyobbat.)

Szerintük bőven elég lenne a gyerekeket 5 éves kortól oviba járatni és előbb csak aki dolgozik annak kellene vinni a gyereket (mint egy gyerekmegőrzőbe) , én aki "otthon ülök" csak kínzom ezzel hogy viszem...(hozzátenném én itthon dolgozok de magamnak osztom be szerencsére viszont így mindenki azt látja hogy én itthon ülök és nézek ki a fejemből)

2013. jún. 17. 14:51
 4/12 A kérdező kommentje:

2 es aha értem és ez valami tankönyvnek a szövege amúgy? Vagy fejlődéslélektan ? Szívesen utánaolvasnék, mert bölcsivel kapcsolatban én is így tudtam hogy az nem ideális a gyereknek, na de az oviról én nem így tudtam.

De ha ezt tanítják akkor értem miért mondják.

2013. jún. 17. 14:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább a megúszásra való kísérlet az óvónők részéről... Jövőre úgyis véget ér ez a jó világ. Lehet vinnék nekik csak a móka kedvéért egy munkáltatóit, csak jelzés értékkel.
2013. jún. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Megbízási szerződéssel dolgozom, nem tudom azt mennyire lehet / érdemes lobogtatni.

Mondtam én már nekik amúgy hogy dolgozom is otthon, dehát nekik ez valahogy nem munka , hiszen nem kell kilépni a házból hozzá:)

Én meg voltam/vagyok győződve hogy azzal teszek jót neki hogy nem marad ki a programokból (csomó érdekes dolgot csinálnak amúgy ilyen nap , olyan vásár, kirándulás, bábszínház ) amit én ha megfeszülök se tudnék egymagam prezentálni nem beszélve az egész napos babázás- mászókázás stb. amiben szintén támogatom nyilván de múltkor is megkaptam hogy EZT NEM ÍGY kell játszani és a Karina bezzeg tudja (ovis barátnő).

2013. jún. 17. 15:03
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

Úgy tudom törvény van rá hogy 3 éves kortól kötelező már nem????

AMugy a legtöbb gyereknek 2-3 éves kortól már nem elég az anyuka hogy lefárassza szocializálódjon, hanem gyerek társaság kell.

2013. jún. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Attól, hogy az óvónők próbálnak rávenni, hogy délben vidd haza, még nem muszáj ezt tenned! Ez nekik lenne jó, nem a gyereknek vagy neked, úgyhogy egyszerűen ne foglalkozz vele hogy mit mondanak!

Én is itthon vagyok a kicsivel, mégis jár a nagyobbik gyerekem oviba, mert barátai vannak, érdekes programok stb. ahogy te is írtad. Eszembe sem jutna csak azért itthon tartani, mert az óvónőknek így eggyel kevesebbel kellene foglalkozni. Ha nem szeretne ott lenni, akkor más lenne a helyzet, de így ...

2013. jún. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hallottam én is olyan ovikról, ahol, anyuka, ha otthon van kistesóval, vagy nem veszik fel eleve a gyereket vagy pedig megkérik, hogy ebéd után vigye haza. Meg is lepődtam, hogy a mi körzetis ovink nem ilyen... Bár még csak szeptemberbe kezdjük, de eddig egy szóval se említettek semmi ilyesmit és a nyílt napon is meglepve nézett rám az óvodavezető a kérdésemre, hogy miért is lenne hátrány, ha kistesóval otthon vagyok??? Szóval ez tényleg csak az ovónőknek kedvezne és nem a gyereknek, főleg, ha szeret ott lenni. Amúgy az én kislányomnak, ha 4 éves kortól mehetne oviba, szerintem az ártana a szociális fejlődésének... Most 3 éves, de iszonyatosan "éhezi" a többi gyerek társaságot. Neki még a bölcsi is jót tett volna! Én abszolút kevés vagyok neki ezen a téren! :(
2013. jún. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én fiamat fel sem vették, mert itthon vagyok a tesóval, szenved itthon, ha nincs elég program. Ne foglalkozz az óvónőkkel, szerintem vidd tovább.
2013. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!