Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mire van szükség az ovikezdésh...

Mire van szükség az ovikezdéshez? A kisfiam szeptemberben kezdi az ovit, és nem akarok az utolsó pillanatban kapkodni. Miből mennyit kell beszerezni? Mennyi ruhára van szüksége?

Figyelt kérdés

2013. jún. 29. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom is szeptemberbe kezdi az ovit.

Nálunk kell vinni ágynemű huzatot, oviszsákot, szabadidő ruhát, fogkrémet. Mivel meleg van az oviban, elég télen nyáron a rövid nadrág, kislányoknak leggins szoknyával, tunikával. Bentre fehér talpú cipő. Mindenből kell egy váltás, kintre ruha és télre overáll.

Leggingse van kb. 5-6, tunikája is 5-6 db, rövidnadrág 8 db - ezt még veszek 4-5 db-ot, pólója sok van, legalább 25 db, az elég lesz.


Mikor lesz szülői? Ott el fogják mondani, miből mennyi kell.

2013. jún. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szülöin mondják el ezeket a dolgokat minden ovi más és mást kérhet.
2013. jún. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is kíváncsi vagyok,mert szülői 21-én, és mi már 22-én kezdjük a beszoktatást
2013. jún. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is ezért vagyok gondban, 26-án szülöi, màsnap pedig kezdõdik a szokatás.
2013. jún. 29. 14:51
 5/7 anonim ***** válasza:

minden oviban másképp van.

- nálunk pl fésűt és fogkefét kell vinni sajátot, de poharat/fogkrémet nem, azt csoportpénzből intézi az szk. de pl a másik csoportban pohár is kell saját... szóval ez is teljesen csoportfüggő.

- ugyanígy pl nálunk kéztörlő is csoportszinten lett megvéve, máshol meg mindenkinek vinni kellett.

- nálunk ágynemű sem kell, van jeles nekik 2 váltás.

- pizsi viszont kellett! oké, hogy néha bugyi+trikó is megteszi, de nálunk kifejezetten kérték, hogy legyen saját pizsije mindenkinek, ne abban a felsőben aludjon amiben amúgy napközben van.

- a benti lábbeli legyen szellős és kényelmes, szerintem a tépőzáras jobb, mert akkor egyedül is könnyebben intézi a kezelését, a csattokkal meg szokott gyűlni a bajuk.

- szerintem alapvetően nem kell sokkal több a ruhákból, mint egyébként. Viszont azzal számolni kell, hogy a zsákban legyen bugyiból 2-3, és minden ruhából legalább 1 (akár 2). plusz tornacipő, esetleg tornafelszerelés, ha az mindennapos ruhákból nem lehet kinevezni erre a célra kisnadrágot+pólót. de vannak helyek, ahol meg egyenfelszerkó van. de ezt úgyis elmondják a szülőin.

- udvarra érdemes kinevezni egy külön overált télen, meg egy külön lábbelit, aki megteheti.

- odenbent mindig meleg van! tehát ha a gyerek izzadós ,akkor könnyen lehet ,hogy rövidgatyában/kisszoknyában vígan ellesz, míg ha fázós ,akkor meg több vékonyabb-vastagabb tréningnacival/harisnyával/legginssel kell számolni. télen amúgy is az a praktikus, ha a bentire egyből ráhúzhatják a vastag kintit, nem kell külön öltöztetni, ezért is praktikus a harisnya/leggins.


A fiam nekem izzadós, a lányom fázós.

van fejenként kb 6 db trikójuk, 10-12 pár zokni, 10-12 db bugyi/alsógatyi, a lánynak vagy 8 harisnya, a fiamnak asszem 3 kiszolgálta a telet. póló kb 10 fejenként, hosszú újjú póló is kb ennyi. vékony tréningnaci a fiúnak 5, a lánynak 3 db, plusz neki leggins is 3 db. vastagabb tréningnaci 3/fő, bélelt farmer 1/fő, farmer/kornaci 2-3 db/fő. rövidgyati a fiúnak 6 db, a lánynak 4 és neki még kisszoknyák 5, egyberuha is 5-6 db. télikabát 1/fő, overálgatya 2/fő, ebből 1 az oviban az udvarra. vékonyabb pulics vagy kardigán legalább 3db/fő, vastagabb szintén.

kesztyű vékonyabb 2 pár/fő, és havazós 1 pár/fő. vékonyabb/vastagabb sapi 1-1, sálat nem hordanak, csak kendőt, az van nekik vagy 4-5 fejenként. pizsi 4-5 garnitúrafejenként.

öööhm, nemtom mit hagytam ki. :)

2013. jún. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lenyeg, hogy minden valtoruhabol legyen eleg. Az elejen sokszor elofordul, hogy levizezik, becsurran a pisi, leeszik, stb.

Minden ruhaba textil filccel irjatok bele a jelet, hogy megtalaljak, ez szinten nagyon fontos.

A cipo kenyelmes, zart legyen, lehetoleg tepozaras. Azon is jel. Olyan, ami tartja a labat es feher talpu.

Tornaruha eleinte nem kell, mi oktober korul szoktuk bekerni, majd elmondjak, mi kell bele, ez mindenhol mas.

2013. jún. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!!! :-)
2013. jún. 30. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!