Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 94es suzuki swiftet akarok...

94es suzuki swiftet akarok vásárolni, milyen papírokra van nekem ehhez szükség, illetve milyen papírokat kell kapjak az eladótól?

Figyelt kérdés
mire kell oda figyelni? még nem vettem autót
2012. okt. 1. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy megvedd, kell a személyi igazolványod és a lakcímkártyád, azok alapján kell kitölteni az adásvételi szerződést.

Az eladótól kell, hogy kapj két, tartalmában teljesen megegyező, mindkettőtök által aláírt, jelenleg érvényes formátumú adásvételi szerződést, illetve oda kell, hogy adja neked az autó forgalmi engedélyét és törzskönyvét. Ez utóbbira különösen oda kell figyelned, mert a törzskönyvhöz tizenvalahány év alatt sem sikerült hozzászokni: ma is gyakori az "ennek még nem vót", "nem tudom mán, hol van, majd megkeresem, azt' elkűdöm póstán" és "hát válcsa ki maga, azt a vevőnek köll!" jelszó alatt letudott adásvétel, ami után a vevő rohangálhat a törzskönyv után, ami nélkül nem nagyon írják a nevére az autót. A papírok mellé értelemszerűen meg kell kapnod az autó kulcsait is, úgy könnyebb az élet.

Neked, mint vevőnek először is kötelező biztosítást kell kötnöd az autóra. Ha biztos vagy az adásvételben, csak annyiról van szó, hogy elhozod az autót, akkor ezt előre, interneten is megteheted, úgy, hogy az átvételkor kezdődjön a kockázatvállalás. Ha ez nem megy, akkor vásárlás után amint tudod, meg kell kötnöd az új biztosítást.

Utána már csak haza kell szállítanod az autót és mehetsz átíratni. Mondjuk ehhez nem kötelező hazavinned a kocsit, anélkül is megy.

2012. okt. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 atilis ***** válasza:

Az első szótól az utolsóig így van. Annyi kiegészítést fűznék hozzá, hogy ha kereskedésből veszed, ott a kötelezőt is meg tudod kötni. Ha magánszemélytől veszed, akkor neked kell megkötnöd, de nekem anno. az okmányirodában azt mondták, hogy aznapra még az előző tulaj kötelezője érvényes, úgyhogy úgy is el lehet hozni az autót, de nem egészséges, ha rendőr megállít ezért meg is büntethet, ha olyan kötözködős fajta.

Azután pedig ha minden papírod rendben van, akkor okmányirodában a nevedre kell íratnod az autót, de ehhez kell egy eredetvizsga, és egy érvényes kötelező biztosítás, ha addig nem tetted volna meg.


Az autó vásárlásánál műszakilag, amire figyelj oda (nekem is ilyen autóm van):

Összesen két dolog:

1, Az alját nézd meg, nyugodtan feküdj alá. Főként a küszöbök és a kipufogó szokott rohadni. Két küszöb csere olyan 40 ezerben van, a kipufogó pedig olyan 20-ban, de ha a katalizátor is cserér szorul, akkor az még plusz 25.

2, Motor, ezek a motorok híresen jók a megbízhatóságukról, szóval valószínűleg nem lesz vele probléma. De előfordul egy nagyon kicsi százalékuknál, hogy eszi az olajat és a hűtővizet is dézsmálhatja. Olajszintet nézd meg, és hidegen indítsátok be a motort, és menjetek vele próbakörre. Ha nem füstöl, és normális hangja van, akkor valószínűleg nem lesz vele probléma.

2012. okt. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"de nekem anno. az okmányirodában azt mondták, hogy aznapra még az előző tulaj kötelezője érvényes"


Ez így ebben a formában nem igaz! Az adásvétel pillanatában megszűnik a biztosítás! Én szintén "anno" a frissen vett autóval a hazaúton csináltam balesetet és ki kellett fizetnem az utolsó forintig az okozott kárt!

2012. okt. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha kereskedőtől veszed az autót, ott jobb esetbe elintéznek mindent (biztosítás, törzskönyv, eredetiségvizsgálat, forgalmi...stb). Neked csak a papírokat kell aláírni, kifizetni a kocsit és az átírást és ha mindennel végeztek akkor már viheted is a kocsit. :)


Viszont az egyik ismerősöm úgy járt, hogy a kereskedőnél intéztek mindent, a kötelező kivételével. Azt neki még a vásárlás napján el kellett intéznie. :( De szerencsére sikerült. :)


Ha kéztől veszed a kocsit, akkor ott kell egy adás-vételi szerződés, + ha nem akarod rögtön átírni akkor egy üzembentartói szerződés! Ezután az okmányirodában már mindent el tudsz intézni. A kötelezőt meg ott kötöd meg ahol akarod. Illetve értelem szerűen ahol a legkevesebbet kell fizetned. Sikeres vásárlást kívánok. :)

2012. okt. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!