Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Konnyen megszokta etelallergia...

Konnyen megszokta etelallergias gyereketek az oviban azt, hogy o mast ehet mint a tobbiek?

Figyelt kérdés
Lanyom tej-es tojas erzekeny. Szeptembertol kezdi az ovit, nagyon aggodom, hogy sikerul beilleszkednie, mikozben o mas mint a tobbiek.

2013. aug. 6. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
barátnőm kislánya simán beleszokott a bölcsi alatt. Most kezdi az ovit és már mondja ö mit neme ehet stb. volt hogy akartak neki adni valamit és ö közölte hogy ezt neki nem lehet.
2013. aug. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kisfiam 4,5 éves, tejfehérje allergiás. Mivel egész életében diétán volt, már megszokta, hogy nem eheti azt amit mások. Semmi probléma nem volt ebből az oviban. Nem gondolnám, hogy Ő ettől más mint a többiek és ő sem gondolja ezt magáról.
2013. aug. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ja még annyit csináltak az elején hogy mindig olyan szinű kaját kvittek neki mint ami a bölcsiben is volt a menü. igy nem volt olyan eltérő a különbség.
2013. aug. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

kedves utolso elotti valaszolo!

Ti kellett vigyetek kisfiatoknak az etelt az oviba vagy pedig az ovoda gondoskodott rola?

2013. aug. 6. 22:54
 5/11 anonim ***** válasza:
A fiam bölcsiben kezdte a diétát. Nagyon hamar megszokta, hogy vannak ételek amiket nem fogyaszthat. Nekünk a tojás volt a bűnös. Az oviban csak pár hónapig kellett tartani a diétát. Mivel az egész oviban csak ő volt diétás nem tetszett neki, hogy ünnepléseknél nem kóstolhat meg mindent. A szülőket egyáltalán nem hatotta meg, hogy csak az én fiam nem ehet belőle. Azért sokszor mentem ilyenkor úgy érte, hogy szomorkodott. Túléltük. Az orvos szerint ha újra sok lesz neki a tojás akkor újra diéta. Arra odafigyelünk, hogy ne egyen tömény tojást. Gyorsabban megszokja a diétát mint te. Neked lesz fejtörős mit és hogy főzz ,hogy mindenkinek jó legyen.
2013. aug. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam a tejfehérje allergiás. Mi egy kis faluban élünk, és mivel nem sok az allergiás gyerek, nem főznek külön rájuk. Tízórait viszek neki és ebéd előtt hozom haza (Gyeden vagyok itthon a kicsivel, persze nem tudom hogy oldanám meg ha nem lennék itthon). Mindig igyekszem azt vinni amit a többi gyerek eszik, eddig nem is reklamált semmiért (5 éves). Amit nehezen visel, hogy ha szülinap-névnap van nagyon sok mindenből nem ehet, ill. az óvónénik nem tudják, hogy mit is kell keresni az összetevők között, így inkább a dobozkájából adnak neki (van benne édes és sós is). Ő is szól, hogy ha nem ehet valamiből (gyereknapon a többiek francia krémest kaptak én meg piskóta tekercset csomagoltam neki, és az óvónéni automatikusan lerakta elé is a krémest, mikor szegénykém megkérdezte, hogy "Óvónéni én ehetek ebből?" Na akkor észbe kapott az óvónéni és gyorsan elrakta előle, ekkor jött úgy haza hogy "Anya én miért vagyok más mint a többiek?" Nagyon sajnáltam, de nem engedhetek neki (egyébként be sem harapna abba amibe tej van), mert ő pl egy tejkaramellás szaloncukortól is befullad (1.5 éve volt az utolsó ilyen rohama), és emlékszik rá, szokta is kérdezni, hogy "Anya emlékszel rá amikor nem kaptam levegőt és a mentő vitt el?" - Hát persze amíg élek nem felejtem el...
2013. aug. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Bocsi azt akartam írni, hogy bele sem harapna abba amibe tudja hogy van tej. Az a legrosszabb, hogy a csoportjába ő az egyedüli allergiás, ha ketten lennének szerintem könnyebb lenne neki.
2013. aug. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az én fiam bölcsibe járt tojásallergiásan.bekérték,mit nem ehet,külön főztek neki.a többi kicsi pedig nagyon aranyos volt,mindig mondták,hogy a fiam nem ehet olyat.
2013. aug. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is tej-és tojásmentes diétán van , de mi is régóta diétázunk és megszokta, hogy másmilyen az étel. De pont ma kaptam meg az étlapot a jövő hétre és nem nagyon eltérő a többi gyerek ételétől :)
2013. aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam tojásallergiás. Már javában ovis volt, amikor kiderült. Nem volt semmi gond ebből, sokat beszéltem neki otthon arról, hogy ő nem ehet olyat, amit a többi gyerek. Szépen megértette! És a többi gyerek sem piszkálta azért, mert ő mást kap. Van még 1-2 gyerek, akik egyéb diétán vannak.

Külön viszik neki a kaját, van, hogy finomabbat, jobbat kap, mint a többi gyerek. Sajnos ez a ritkább eset...

Mert amúgy nagyon egyhangú ételt biztosítanak neki. 5 nap alatt 3szor ugyanaz a leves, lé meg bele sárga és fehérrépa kockák. Gulyáslevest nem kap egyáltalán, mert hát abban tészta van, és tészta nélkül nem tudják neki külön szedni a kifőzdében (ez őrület, nem hiszem el).


Az uzsonna 5 nap alatt 4szer kakaós nápolyi, az 5.napon pedig banán. Iszonyat! De az óvoda nem tud mit lépni, hisz nem ő főz, hanem a városban lévő kifőzde. Kvázi, örülhetek, hogy egyáltalán a gyerek kap enni.

2013. aug. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!