Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyi idő volt nálatok, míg...

Mennyi idő volt nálatok, míg MEGSZERETTE kicsi 3 éves gyereketek a külföldi ovit?

Figyelt kérdés
MÁsfél éve élünk az USA ban, kisfiunk (3 éves mult 1 hónapja) 3 hónapja jár oviba. Nem sír, nem ellenkezik, szépen alszik is délután, nem is mondanám, hogy szörnyen szomorú lenne ottléte alatt (szoktam fotokat kapni emailen), de mégsem érzem, hogy KITÖRŐ ÖRÖMMEL menne oviba! Aki hasonló cipőben jár, kérem ossza meg velem tapasztalatát, mennyi idő volt nála, míg a gyerek tényleg BEROHANT az oviba, szinte köszönés nélkül???!! Ha volt ilyen egyáltalán :S És érdekelne még, hogy másoknál mennyi idő volt, mire a gyerek ugy beszélt , olyan választékosan az adott idegen nyelven, mint magyarul?? Nekünk nagyon szép szókinccsel beszélget már a gyerek magyarul! Angolul is persze megérteti magát, de nem beszélget..attól messze van..

#öröm #külföldi ovi
2013. jún. 11. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem amit kérdezel, ehhez semmi köze nincsen annak, hogy melyik országban éltek.

Barátnöm 5 éves lánya Mo-n még mindig minden nap sírva megy az óviba pedig szeret ott lenni.

A beszéd teljesen változó. Èn némettországban élek, itt van egy magyar barátnöm akinek a gyereke itt született, és iskolát kezdi, jövöre de utolsó óvoda évben elküldték nyelvgyakorlatra, mert nem olyan jó neki. (szerintem elég jó, mert a férjemmel szuperül elbeszélget) De ismerek olyan aki fél éve jött gyerekkel nulla némettel, és már a agyerek már a rendes elsöosztályban van.

2013. jún. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi svájcba élünk,a kislányom 5 éves lesz,nem beszél németül,augusztusban kezdi az ovit,itt 5 éves kórtól kötelező.Válaszolni nem tudok,de ez engem is érdelkelne,bocs az offért.
2013. jún. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is csak a saját példámmal tudnék jönni:

Sosem rohantam be kitörő örömmel az óvodába. Sőt, minden reggel kínszenvedés volt nekem a korai kelés, meg reggelente azt mondogattam, hogy nem akarok menni. De ott aztán jól éreztem magam, jókat játszottam, nem vártam, hogy végre hazavigyenek. Szóval emlékszem, hogy panaszkodtam meg próbálkoztam, de csupa jó emlékeim vannak az óvodáról. Volt persze egy-két hülye csoporttársam, akik csúfoltak. Talán ezért nem akartam menni...

De végül is Te ismered a fiadat, hogy ő mennyire lelkesedős fajta.

2013. jún. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!