Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit néznek az óvónők a családl...

Mit néznek az óvónők a családlátogatáskor, mi a célja a látogatásnak?

Figyelt kérdés

Azt mondták, ne aggódjak, őket csak a gyerek szobája érdekli. Oké, de mégis mi?

Gondolom itt maga az intézmény azért jött létre hogy a szociálisan rászoruló családokban segíteni tudjanak tanácsaikkal hogyan lehetne a gyerekeknek jobb a körülmény.

De mit néznek egy normális (sőt kimondottan jó) körülmények között élő gyerkőc szobájában?


2013. aug. 29. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Óvónő vagyok, és mi is járunk család látogatásra mert kötelező. Hogy mit nézünk semmi extrát. :D Olyan mint a védőnői látogatás. Van e wc a lakásban/házban. Van e konyha. Mit szoktok enni. (krumplit krumplival vagy sült oldalast) aki krumplit krumplival nyilván nincs anyagilag eleresztve aki sült oldalast nyilván nem probléma a napi étkezés. 5-en vagy 15-en éltek egy háztartásban. Van e agyerek szobájában ceruza, mesekönyv, játékok stb. Van e a gyereknek saját ágya vagy szülőkkel alszik e. Négy réteg koszmocsáron lehet e csak bejutni a lakásba vagy néha azért fel van mosva. Egerek rohangálnak a konyhában vagy csak 2 szem hangya. Van e otthon beteg nagy mama akit ápolni kell. Hidd el, hogy semmi extrát nem néznek az óvónők ki van adva, hogy muszáj menni, és picit beszélgetni a szülőkkel (ha csak egy van otthon akkor azzal az eggyel). Az óvónők is emberek, náluk sincsen minidig tisztaság, mindig elmosogatva, mindig letörölve a por, mindig minden fertőtlenítve, mindig minden ruha elpakolva kivasalva, mindig főtt étel az asztalon. Nem ezekre kíváncsiak.
2013. aug. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Tévedsz, nem a szociálisan rászoruló családok miatt van családlátogatás, ez nem egy ellenőrzési forma a család felé. Hanem kötetlen találkozás a szülők, kisgyerek és óvónők között, ami lehetőséget teremt arra, hogy kicsit jobban megismerjétek egymást. Képet kapnak arról, hogy milyen család vagytok, a gyerekszobával kapcsolatban, hogy mivel szeret játszani a gyermeked, bemutathatja a saját kis birodalmát. Ezek mind könnyebbé teszik az óvodakezdést.

Nem értek egyet az első hozzászólóval, főleg a megfogalmazással, nálunk az óvónők viselkedésén érezni lehetett, hogy vendégek, semmilyen "felmérés" nem volt étkezési szokásokra, takarításra vonatkozóan. Nem néztek be a fürdőszobába. Maximálisan vendégként viselkedtek, kedvesen és barátságosan beszélgettek a kislányommal, leültek vele a padlószőnyegre játszani picit. Mindenre nyitottak voltak, amit meg akart mutatni nekik. A férjem és én pedig kérdezhettünk a minket érdeklő óvodai szokásokról.


Az óvónőknek nem tisztük firtatni egy család körülményeit, maximum magukban lehet meg a véleményük, de normális, jól nevelt embereknél ez sem látszik kifelé.

2013. aug. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
1. vagyok. Nem úgy értettem amit írtam, hogy megyünk a nagy felmérő lappal és kipipáljuk ami meg van és fel írjuk ami hiányzik. Általánosan le írtam miket kell ilyenkor nézni. Le pontozhatsz akkor is el a protokol. Elbeszélgetünk a családdal, játszunk a gyerekkel és közben kicsit körvonalazódik van e valami probléma a családban ami miatt segítségre szorulnak, vagy ami hatással lehet a gyermek óvodai teljesítményére. Lepontozhatsz mit bánom én, de attól még így működik.
2013. aug. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Ja és nyilván nem fogom megnézni van e fürdőszobátok, amikor egy panelben laktok ahol mindenkinek van fürdőszobája. Vagy nem kérem, hogy hagy nézzem meg a fürdőszobádat ha nem azt mond, "moshatnék valahol kezem". Nyilván ez a látogatás nem azoknál a családoknál fontos akik idejárnak a gyakorikérdésekre, ha nem ahol valóban probléma, hogy a gyerek egy koszfészekben él és nem tud napi szinten fürdeni. A "normális" családoknál ez a látogatás inkább a szülő és gyerekkel való kapcsolat építésre szolgál.
2013. aug. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 JnéHN ***** válasza:
100%

Mi normális család vagyunk és nálunk megnézték a konyhát, a gyerekszobát, és azt, hogy hol, milyen ágyban alszik a gyerek. Beszélgettünk egy kicsit, Benedekkel beszélgettek, megmutatta nekik a dolgait, adott nekik 1-1 fürt szőlőt :D majd kb 5 perc után elmentek.

Viszont én nagyon örültem, hogy itt voltak, mert Benedek már nagyon várta őket.

2013. aug. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nálunk aki akarta ahoz mentek .
2013. aug. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nalunk senkinel nem voltak sot meg meg sem emlitettek ilyet.nem mintha hianyozna
2013. szept. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!