Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Azt mondják szeptember 1-étől...

Azt mondják szeptember 1-étől 3 éves kortól kötelező lesz az óvoda, és az is igaz, hogy most már nem a szülő dönti el, hogy a gyereke menjen e ovodába. Ez hol tisztességes?

Figyelt kérdés
A kedves szülőknek erről mi a véleménye?Mert ez felér egy kényszerítéssel.Akkor most már a bölcsi helyett ovi lesz?Egyébként ezt az elmúlt napi metropollban olvastam.

2013. szept. 1. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem pontosak az információid.

A jövő évtől kezdve lesz kötelező 3 éves kortól az óvoda.

Amúgy szerintem is hülyeség, hogy bármire is kötelezni kell embereket ezzel kapcsolatban. Viszont én is azt mondom, hogy ha kötelezően nem is, mert ezt minden szülő döntse el maga, de a gyereknek előbb-utóbb úgyis a közösségben van a helye.

Amúgy nem értem a bölcsődés dolgot. Ha egyszer 3 éves a gyerek, akkor miért kéne még bölcsibe járnia? Akkor természetes, hogy oviba jár már, nem? Vagy ez csak nekem furcsa? A bölcsőde ezután is lesz, a gyerekek 3 éves koráig. Vagy nem tudom ezt miért kérdezted.

2013. szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocs,elfelejtettem hozzá írni a jövő évet.Azért kérdeztem,mert a legtöbb gyereket 4-5 éves korában íratják be ovodába.Ahogy annak idején engemet is.Szerintem 3 évesen még túl korai neki.
2013. szept. 1. 12:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, erre felénk mindenki 3 évesen megy az óvodába. Én is annyi idősen mentem.
2013. szept. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért az egész napos kötelező iskola egész általános iskolában jobb?

Másrészt elég kevés szülő engedheti meg magának, hogy fizetés nélkül otthon maradjon, így nem hiszem hogy gond ez inkább előny, hogy nincs az hogy munka van csak gyereket nincs hová tenni.

2013. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
sajnos igen,és ezért paterolnak ki sok gyereket az oviból,hogy menjenek suliba,mert nincs hely a sok gyereknek.(Egyébként a lányom 3 évesen kezdte az ovit)Nagyon remélem jövőre még nem kell kezdeni a sulit.
2013. szept. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Hál' Isten, hogy bevezetik, a lányom jövő májusban lesz 3 éves, nem kell görcsöljek azon, hogy a többszörös túljelentkezés és a protekció mellett bekerül-e! Mert ugye akinek nincs protekciója az tényleg csak a csodában bízhat, legalábbis a nagyvárosokban. A fiamat is alig vették fel, első körben el is utasították, pedig munkáltatóit is vittem, körzetes óvoda. Unokatesóm lányát meg felvették elsőre, pedig unokatesóm gyesen is van, csak épp volt protekciója, mikor megkérdeztem, ez hogy lehet, pedig gyesen van én meg dolgozok, rögtön lett a fiamnak is hely. Nagyon helyes, hogy kötelező lesz az óvoda. 4-5 évesen szerintem késő egy gyereket közösségbe vinni és igen, kevesen tehetik meg, hogy 4-5 évet otthon vannak csak a családi pótlékért. Egyébként nálunk is azok vannak többségben, akik 3 évesen szeretnék a gyereküket óvodába vinni.

A bölcsis megjegyzést én sem értem, hiszen a bölcsőde csak 3 éves korig fogad általában gyerekeket, ritka a kivétel.

2013. szept. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na igen,de vannak olyan helyzetek,amikor hiába éri el a kort a gyerek,egyszerűen nem lehet..Én például csak két évet jártam ovodába,mert egy kis rendellenességgel születtem.Túl voltam már 4 műtéten,mire 5 évesen ovodába járhattam.És még 3 műtét hátravolt.Nem voltam kiscsoportos,középsősként kezdtem,és így jártam két évig.Nekem ez adatott meg.Ha valaki tényleg nem tudja a gyerekét ovodán kívül elhelyezni,akkor jó dolog.
2013. szept. 1. 17:56
 8/11 A kérdező kommentje:
Jó dolog,hogy mégis bevezetik,de ennek nem mindenki örül!
2013. szept. 1. 17:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Olyan törvényt hozni aminek 10 millió ember örül olyant nem lehet.

Orvosi igazolással szerintem most is kaphat felmentést.

2013. szept. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
Nekem nem azzal van bajom, hogy menjen-e a gyerek vagy nem, hanem azzal, hogy kötelező.Nekem 2 sulisom van és egy 2 és fél évesem.Még itthon lennék egy darabig.A két nagyobbat nem szeretném napközibe járatni,mert itthon vagyok, főzök,tanulás megoldott-pedagógus vagyok.A kicsit sem szeretném csak 4 évesen oviba adni-én így gondolom.Aki dolgozik,annak jó, hogy 4-ig megoldott a sulis gyerek elhelyezése,és jó az ovi 3 éves kortól.De nem csak ők vannak.Jó lenne, ha ez választható lehetőség lenne.Ott a lehetőség,hogy 4-ig van a gyermek az iskolában és dönthessen aszülő él-e vele.Ott a lehetőség, hogy 3 évtől jár a gyerek oviba-de hadd döntsem el én, hogy akarom-e-ne kényszerítsenek rá.(vagy írhatom a kérvényeket és trükközhetek az orvosi igazolással....)
2013. szept. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!