Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hasonló helyzetben volt már...

Hasonló helyzetben volt már valaki ovis kislánnyal, valami megoldás?

Figyelt kérdés

Ma volt első ovis beszoktatási nap. Amit eddig is sejtettünk azt most az óvónők szájából hallottam viszont - a lányom hisztis olykor és határozott elképzelése van már most a világról.(Bölcsis nem volt, gyerektársasága sem igen volt a 3 év alatt).

Nem szeretném, ha ez a viselkedés rányomná a nagy negatív a bélyeget a gyerekemre!


2013. szept. 2. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Még változhat bőven.Nagyon kicsi még ő,a személyisége pedig 7-8 éves korára fog teljesen kifejlődni.Amit most produkál az természetes.Én jártam már bölcsiben,oviban (gyakorlaton és saját tapasztalat során is,természetesen) és láttam gyereket,aki hasonlóképp viselkedett,mint a kislányod.Ez általában ilyen!
2013. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hááát... az óvónő szakember, tehát tudnia kell azt is, hogy idegen környezet a kislányodnak az óvoda, első nap, nem biztos, hogy ki lehet jelenteni olyat, hogy hisztis a lányod. Minden gyerekben benne van ez, ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy ő képzeli. Az óvónő dolga, hogy kezelje ezt, és ami a legfontosabb, hogy az építő jellegű, segítő kritikát veled megbeszélje, és ti otthon az alapján tudjatok viselkedni a lányoddal. Tehát közösen. Olyat semmiképpen sem tehet, hogy kijelenti, hogy hisztis a lányod, és emiatt bármiféle negatív bánásmód érje az óvónők részéről az oviban. Az én kislányom is toporzékolt, meg ledobta magát a földre, mert más is akart játszani azzal, amivel ő. Szintén ma volt az első napja az oviban. :-) Az óvónők azért vannak, hogy bevezessék őket ebbe a világba.

Legyél nyitott, együttműködő az óvónőkkel, de simán lehet, hogy a te kislányod lesz a legaranyosabb a csoportban, amint megszokja az ovit és a csoportját.

2013. szept. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok!

Amit tegnap elfelejtettem írni:

Igazából még az esett rosszul, hogy azt mondta az egyik óvónő, hogy "direkt mást csinált a lányom", mint amit kértek tőle... Ez a kijelentése pár órai ismeretség után szíven ütött és kételyeket ébresztett bennem az óvónővel kapcs. is!

Tudom, hogy jobb sok szempontból az olyan gyerek, aki elvan egész nap szinte mint egy (már bocsánat) cserép virág, de... azonnal leszólni valakit az milyen dolog?

Én mondtam amúgy, hogy otthon majd dolgozunk a problémákon. A lányom meg itthon is megvolt kergülve tegnap! :) Remélem, ha megszokja, akkor megint olyan lesz, mint régen... még ha "cserép virág" soha nem is lesz belőle...:))) Oviban sem.

2013. szept. 3. 07:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem gyűlt oda a szőnyegre a többiekhez, amikor az óvónénik a jeleket osztották ki, hanem nézelődött, ujjongott, pakolászott.... azután nagy nehezen odament, de hisztizett, mert mással szeretett volna foglalkozni. Ez ilyen, egyik gyerek jobban beilleszkedik első perctől, másik nem. Az óvónők dolga, hogy bevonják a gyerekeket. Nekünk azt mondták a családlátogatáskor, hogy panaszkodni nem fognak sosem a benti dolgokkal kapcsolatban, ha valami komoly van, ami otthoni beszélgetést is igényel, akkor szólnak, de egyébként azért kapták a diplomát, hogy megoldjanak minden problémát az ovi falain belül. És ezzel egyetértek. Minősíteni pedig nem szabad a gyereket, főleg ilyen rövid ismeretség után, még hogyha több éves tapasztalata is van, és sok-sok gyerek átment már a kezei között.
2013. szept. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!