Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szoktatok valami tízórai...

Szoktatok valami tízórai kiegészítést vinni a gyermeketeknek oviba? Mit szoktatok sütni neki? Kekszet?

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 20:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%
Nem viszek semmit, már csak azért sem mert akkor a többi gyereknek is vinni kellene. Ha ünnepség van akkor viszek sütit, általában mézeskalácsot, pogácsát, csokitortát, kókuszgolyót stb. (éppen mihez van kedvem sütni) Azért sem vinnék csak a gyerekemnek valamit, mert nekem is rosszul esne ha a kisfiam úgy jönne haza "Petike túrórudit ehetett tízóraira) ami édességet, gyümölcsöt szánok a gyereknek azt itthon is megtudja enni, nem kell más gyerek/anyuka szívét fájdítani a gyerekem különvödésével.
2013. szept. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
A mi csoportunkba szabad vinni csokit, Actimelt, vagy épp szendvicset is. És a tízórainál megehetik. Épp valamelyik nap az egyik anyuka bundás kenyeret hozott egy kis dobozban, a másik meg fánkot.
2013. szept. 10. 20:25
 3/28 anonim ***** válasza:
53%
Hát engem mélyen felháborítana ha ezt megengednék az óvodánkban! Még is hogy esik ez pl. egy olyan gyereknek akinek az anyukájának nincsen pénze joghurtra, vagy egyéb finomságra? Még nekem is rosszul esik ha a kolléganőm egy szép nagy csokitortát hoz én pedig csak egy falat almát vittem magamnak. (Bár a kolléganőm rendes megkínál) , de az egész csoportot nem lehet körbe kínálni. Ha engednék sem vinnék a gyerekemnek plusz ételt.
2013. szept. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
74%
#3/3. Ebben az oviba biztos csak jómodú szülők gyerekei járnak.
2013. szept. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Hát nem! Tévedsz! VAnnak akik, valóban nem tehetik meg! DE....azért gondold át! Az én gyermekem itthon nem reggelizik, iszik 2 dl kakaót és így megyünk oviba. 9-kor tízóraiznak és ha pl. halkrémes kenyér van v. tojáskrémkenyér nem eszi meg. És akkor délig legyen éhen? Ekkor jól jön a 4-5 db keksz vagy egy szendvics vagy bármi.
2013. szept. 10. 20:46
 6/28 anonim ***** válasza:
76%
Miért nem reggelizik az óvodában? Ha az óvodában nem reggelizik akkor miért nem adsz neki otthon enni? (Ha korán mentek óvodába akkor reggelizhetne ott, ha későn reggeli után mentek óvodába akkor etesd meg otthon) Az sem mindegy, hogy tízóraira te egy csokit viszel neki (hogy éhen ne haljon??) vagy egy szelet vajas kenyeret eszik, esetleg 3 szem háztartási keksszel többet kap. De nem joghurt, csoki, süti stb. ha nem kenyér vagy háztartási keksz. Ébredéstől fél tízig tízig egyébként nem hal éhen?
2013. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%
Az én gyerekem baromi válogatós, de eszembe se jutna csomagolni neki kaját, meg nem is lehet. ha nagyon éhes, hidd el pár nap alatt rájön hogy érdemes megenni amit kap.
2013. szept. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
7-kor kel, fél 8 indulás, 9-kor esznek! Mindent megeszik ezeken kívül. Van, aki joghurtot eszik mondjuk a reggeli mellé. Az óvónők javasolták ezt.
2013. szept. 10. 21:05
 9/28 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk nem lehet bevinni semmit. Se ételt se italt. Én kisfiam pl ma a reggelit se ette meg de az ebédet se :(
2013. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
74%

nálunk lehet bevinni, de csak ha mindenkinek viszünk és csomagoltat ami eláll, mert nem akkor adják oda mikor bevisszük, hanem mikor mondjuk nem valami finom a kaja és nem nagyon esznek vagy épp nagyon finom, így még ennének de nincs...

én se tartom jó dolognak a ti rendszereteket, de ha ezt így lehet akkor vigyél be kekszet, az eláll és ha éhes megeszi. bár nyilván ezután már csak kekszet fog enni ;)


enyém is csak kakaózik itthon. aztán bent reggelizik. 1 éve ovis, megtanulta, hogy ha nem szeret valamit akkor meg kell ennie, különben éhes lesz. itthon válogat mert megteheti, ott mindig mindent megeszik, max mondjuk délután, hogy nem volt finom... :)

okosak ők, és az éhség nagy úr :)

2013. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!