Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ilyenkor illik valami apróságo...

Ilyenkor illik valami apróságot vinni az óvónéniknek és a dadusoknak? Ha igen, akkor mit?

Figyelt kérdés
A kisfiam február óta jár az itteni oviba, de jövő héten másik városba költözünk, így új oviba fog járni. Kedden még bemegyünk az ebéd túlfizetés miatt, így lesz lehetősége elbúcsúzni az óvónéniktől és a dadusoktól. És azon gondolkodtam, hogy ilyenkor illik-e valamit vinni, amivel megköszönjük a munkájukat. Ti hogy csinálnátok? Mit vinnétek, ha vinnétek egyáltalán?
2013. aug. 24. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi bölcsiből búcsúztunk idén.Volt egy csoportajándék.Én még külön vittem egy-egy bonbont az ovónőnek és a dadusnak.

Szerintem ha viszel egy egy bonbont az elég.

2013. aug. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én vinnék.

Kisfiam nem ovit váltott, csak csoportot, mivel évvesztesként középsőt ismétel. Nagyon szerette az óvónéniket, így nem sajnáltam a pénzt. Vittünk virágot és bonbont is nekik.

2013. aug. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Én óvónőként mondom, hogy szerintem illik valamit vinni, mert nagyon jól esik az embernek. Ugyanakkor nem gondolok nagy dologra, mi nagyon örülünk ha egy anyuka hoz egy tálca saját süteményt, mind az óvónőknek mind a gyerekeknek jut belőle. Egy tábla csoki, egy apró maci, egy csokor virág, egy üveg házi lekvár stb. apróság. Valamint nálunk elég sokszor csak az óvónéniknek hoznak ajándékot, és dadusaink, asszisztenseink, takarítónéninknek, konyhai dolgozóinknak ez nagyon rosszul esik. Pedig abszolút igazuk van, hogy ők is vannak olyan fontosak a gyermek életében mint az óvónénik.
2013. aug. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én nem tudom, én is dilemmában vagyok..kislányom holnap meg utolsó nap a bölcsibe, volt "ballagás", ott kaptak közös csoportajándékot a dadusok, és a gondozónők, elég jelentőset.


Most akkor megint vegyek 4 gondozónőnek+2 dadusnak+2 igazgatónőnek, és mint az utolsó írja még a konyhásoknak is valamit? Nagyon megterhelő, viszont ha meg egynek viszek, akkor a többieknek is kell..én is tanácstalan vagyok...

2013. aug. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy egy táblacsoki kb. 2000Ft ból meg van. De ezért mondtam a tálca süteményt, hogy azt meg sütöd 1000-3000Ft ból és mindenkinek viszed. Lehet vinni egy egy apró figurát pl. fakpácsban 80Ft és hozzá kötöd a gyermeked egyik fényképéhez , a fényképek darabja 20-40Ft Szintén fejenként 200Ft ból meg van. Ha tud az ember varrni, akkor lehet párna húzatott (5cmx5cm) kis zsákot varrni, amire a gyerek textil festékkel rányomja az egyik ujjának a lenyomatát, zsákot, kispárnácskát vattával töltöd. Szintén nem drága. Készíthettek szintén a gyerekkel pici zsákokat amibe levendulát töltesz és lila szalaggal elkötöd a végét. Süthettek mézeskalácsot amire a gyerek nevét , vagy az óvónéni nevét írod és celofánba be csomagolod. Fonal babát is csinálhattok és egy kedves kis nyomtatott cédulára ráírjátok Pistikétől sok szeretettel. Egy egy apró csokit veszel, celofánba csomagolod és rá írjátok, hogy köszönjük. Tűpárnát is lehet varrni és egy egy idézetet kötsz rájuk. Nem értem miért kellett lepontozni, mert meg írtam, hogy az óvónőnek és a takarítónak is jól esik időnként egy egy apróság, a fent említett dolgok nem kerülnek sokba és mindet valóban megkaptam és kincsként őrzöm őket. Mind mind kézzel készült és forintban nem drágák, de annál több szeretettel hozták nekem. Sokkal jobban örülök egy egy ilyen apróságnak, mint egy nagy doboz bonbonnak.
2013. aug. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!