Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit csinálnátok ebben a...

Mit csinálnátok ebben a helyzetben? Kivernétek a balhét vagy hallgatnátok? Pénzkérdés.

Figyelt kérdés

Kisfiamat a tavalyi nevelési évben beírattam egész júniusra az oviba, ki is lett fizetve a kosztpénze, aztán mégis kivettük az oviból az utolsó hétre. Akkor azt mondták, hogy a pénzt visszakapjuk szeptemberben. Múlt héten jött a kajás boríték, és nem volt visszaszámolva a pénz. Nagymama hozza és viszi a gyerkőcöt oviba, szólt, hogy ilyenkor mi van. Először azt mondták, hogy már az első héten bele lett téve a gyerek hátizsákjába, mikor mondta, hogy oda biztosan nem, akkor azt mondták utánakeresnek. Délután már az a verzió volt, hogy odaadták annak ,aki délután ment a gyerekér. Mama mondta, hogy ez sem igaz. Másnap odaadták neki a pénzt, de mondta az óvónő, hogy a csoportpénzből vették ki.

Nekem ez most nagyon kellemetlen. Nem arról a 2000 Ft-ról van szó, szívem szerint odaadnám, csak ne a gyerek szívja meg a helyzetet, másfelől meg nem akarom hagyni.

Csütörtökön megyek be az oviba. Szerintetek mit csináljak?


2013. szept. 16. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Semmit. Mit kellene csinálni? Elképzelhető, hogy valóban betették a gyerek táskájába, valaki pedig kilopta. De az is lehet, hogy ez volt az eredeti elképzelés, a taskaba tenni, de valaki inkább kézbe adta volna, aztán elfelejtettek az egészet. A pénzed megvan, mi a probléma?

Mellesleg nálunk pl ha valaki ügyeletet kért es nem vitte a gyereket, hiába szólt előre, nem kapta vissza a pénzt. Meg is mondtak előre, hogy az ügyeletben nem játszik a hiányzás miatti visszatérítés.

2013. szept. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem ügyelet volt, hanem június.

Az zavar, hogy a csoport pénzéből vették el ezt az összeget. Ilyen áron inkább nem kell.

2013. szept. 16. 09:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Na bumm, hogy onnan vette ki. Mivel el kell számolni vele, kénytelenek lesznek utána nézni, hogy hol is van valójában, es visszavenni a csoport pénzbe a hiányzó összeget.
2013. szept. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy beletették a gyerek hátizsákjába? Pénzt?! Ne érezd magad kellemetlenül, ezt ők szúrták el. A pénzt mindig kézbe kell adni, nem csak úgy beletenni valahova!
2013. szept. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem hagyott a lelkiismeretem nyugodni, délelőtt bevittem a pénzt az oviba. Mondtam a gazdaságisnak, hogy én úgy érzem nem a mi hibánk, de nem szeretném ha a gyerekek pénzéből vennék ezt el, akkor inkább lenyeli a mi családi költségvetésünk. Az óvónőnek meg mondtam, hogy remélem nem a kisfiam fogja ennek meginni a levét.

Most nyugodt vagyok.

2013. szept. 16. 13:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
hát, nem egészen értelek. az a ti pénzetek, ti fizettétek ki és az mindegy, hogy a csoportpénzből vették-e ki vagy nem az akkor is a tiétek. te meg visszaadod... Amúgy az is lehet,hogy valamelyik óvónő rakta zsebre. a mai világban már nem lehet tudni..
2013. szept. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aki elrakta, az költse gyógyszerre. Az én lelkiismeretem most nyugodt, hogy nem a gyerekeknek összeadott pénzt teszem zsebre.
2013. szept. 16. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!