Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák! Mit csinálnátok,...

Anyukák! Mit csinálnátok, reagálnátok, ha kiderülne, hogy Ti vagytok az egyetlenek, akik gyümölcsnapra vittek gyümölcsöt, akik utánatok jönnének, és jól is állnak anyagilag meg nem visznek?

Figyelt kérdés
Apróság,tudom,de akkor is felhúz,hogy mi hó végén is vittünk,pedig mi állunk a legrosszabbul anyagilag!

2012. okt. 17. 13:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%
elmondanám a vezetőnőnek, hogy ez volt az utolsó alkalom, hogy vittem, sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy gazdagabb gyerekeket etessek gyümölccsel, amikor a sajátomnak is alig telik...stb, amit itt fent leírtál
2012. okt. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jellemző hozzáállás mostanában sajnos:(


Remélem, hogy az óvónő szóvá fogja tenni legközelebb!

Kedves Szülők, kérem, hogy aki nem hozott gyümölcsöt, legyen kedves hozni, kiv. Kovács anyukát, mert a múltkor egyedül ő hozott!

2012. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
31%

Miért nem vittek? Lehet hogy csak elfelejtették?

Egyébként szerintem teljesen feleslegesen húzod fel magad ezen. Örülj neki, hogy a te gyereked tud gyümölcsöt enni, még akkor is, ha rosszul álltok anyagilag.

2012. okt. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Az óvónő nem szokott szólni! Úgy véli,felesleges! A havonta beadandó papírzsepit-szalvétát sem viszik sokan. Én hülye,annyira jófej voltam,hogy amikor papírt kellett bevinni,egy akót vittünk be amire rajzolhatnak,festhetnek- jó,ez pénzünkbe nem került (de megjegyzem,másnak sem,mert mást nem láttam,hogy vitt volna-persze attól vihetett,de túlon túl hálálkodott az óvónő,amikor megkapta a papírokat...)

Elégtétel lehetne,ha nem adnék most már be semmit? Annyira elegem lett!

2012. okt. 17. 13:38
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: ezen nem felesleges "felhúznia" magát.

A szegényebbeknek én is adok, többnyire szívesen (gondolom nem kell részleteznem milyen helyzetekre gondolok...).

De aki tehetős, azt miért is kellene szerényebben élőknek szponzorálni? Ha feledékenységből történt, pótolják be! Ha elvi szinten nézzük, akkor Kérdező, borítsd a bilit!

2012. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Csak hogy nekünk nem hogy hó végén nem futja gyümire,hanem sikerült úgy lecsúsznunk,hogy hó elején is 2x kell meggondolnom,hogy mit vegyek! Alap dolgok hiányoznak az életünkből- azoknak a szülőknek ilyen gondjuk nincs! Anyuci mindig kikenve,márkás cipő,elkényeztetett gyerekek,mindig valami új dolog amit kapnak... Na,hozzájuk képest még akkor is csórók voltunk,amikor még nem így álltunk! Ennek örüljek?
2012. okt. 17. 13:41
 7/26 anonim ***** válasza:
38%
Őszintén?Én konkrétan nagyon semmit...én pont tegnap vittem(körtét,almát,barackot),soha nem nézem,ki mit mikor és mennyit visz(igaz,látom,hogy azért mindig van gyümi az ablakban).Én a saját kis kölyköm miatt viszem,és fogom is vinni.3 gyerekes
2012. okt. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%

Egy korábbi válaszoló vagyok.


Én biztos, hogy szólnék az óvónőnek, hogy muszáj-e ezt a gyümölcsnapot továbbra is fenntartani. Már a harmadik gyerekem óvodás, de soha nem kellett gyümölcsöt vinnünk, nálunk ez nem szokás, ill. ismerve az itteni szülők zömét, nálunk is az lenne, hogy 1-2 vinne, a többi soha.

2012. okt. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Hozzá teszem,ki van téve,hogy ki mikor következik,az óvónő is szólni szokott! Akire hó végén esik a gyüminap,azt még meg is kérdezi,hogy tud e hozni,vagy cserélne inkább? Tehát feledékenységről szó nem eshetett! Ráadásul nekem 2 gyerekem ovis,ugyan abban a csoportban vannak,2x költöttem gyümölcsökre!
2012. okt. 17. 13:44
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
No igen, ezen én is sokszor elgondolkodtam. Szerencsére nálunk inkább az a jellemző, hogy visznek, aki nem, az legfeljebb elfelejti és később pótolja. Nálunk ki van téve egy papír, amin névsorban szerepel mindenki és mikor bevisszük a tisztasági csomagot illetve a gyümölcsöt, beikszelik, hogy arra a hóra letudtuk. Beszélj az óvónővel, hogy készítsenek egy táblázatot és azon jelöljék, ki vitt, ki nem, és emlékeztessék azokat, akik esetleg elfelejtették volna. Szülőin is fel lehet dobni a témát, felhozhatod azt is, hogy előre lehessen beírni, ki melyik nap visz, hogy ne egyszerre legyen bent 10-20 kg gyümi, ami rájuk romlik, aztán meg napokig semmi.
2012. okt. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!