Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor költözzünk? Mikor nem...

Mikor költözzünk? Mikor nem érinti annyira rosszul a gyerkőcöt? Óvodaváltás, vagy iskolába menet?

Figyelt kérdés

Tervezzük, hogy vidékre költözünk pár éven belül, de így az egyik gyerkőcünknek mindenképpen csoportot, pajtásokat (óvodát) kell váltani. A fiam elég érzékeny lelkű a lányomat már most nem féltem.


Ha akkor költöznénk, amikor a lányom ovit kezdi, akkor a fiamnak kéne új nagycsoportba mennie. Egy év új nagycsoport, utána iskola, talán ismerős arcokkal.


Ha akkorra időzítjük, mikor a fiam iskolába megy, akkor tuti nem lesz ismerőse a suliban (ami amúgy sem biztos, ha maradnánk) de akkor a lányom fog új oviba járni egy év bölcsi, egy év kiscsoport után.


Vagy ha később , akkor iskolaváltás lenne. Melyik lenne nekik könnyebben elfogadhatóbb? Van tapasztalatotok?


2013. szept. 19. 23:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Én azt láttam, hogy a gyerekek hihetetlenül alkalmazkodóak, jobban mint a felnőttek. Nálunk is volt csoportváltás, meg később külföldre költözés, baráti körben is, ahol nemcsak új társakkal/óvónőkkel/tanárokkal kellett megismerkedni, hanem a nyelv, a szokások és a kultúra is más.

Ha jó helyre kerülnek, tehát egy aranyos óvónőhöz, normális gyerekek közé, akkor hamar beszoknak. Az egyik lányomnál volt egy kis sirdogálás a legjobb barátnője miatt még oviban - 3 évvel később a vezetéknevére már nem is emlékezett. Azóta jöttek új barátnők, történtek új dolgok, a régiek közül sok ment feledésbe.


Én azt javasolnám, hogy ne agyalj ezen fölöslegesen, amikor indultok, körültekintően nézd meg a lehetőségeket, ha jó az ovi, akkor tök mindegy hogy most, 1 vagy 3 év múlva mentek.

2013. szept. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Háát ellent kell mondjak.Pl én lányom nagyon érzékeny baba kora óta a változásokra,egész apró dolgokban is,nemhogy egy ilyen nagy változásban.Én arra voksolnék,hogy ovit járja a már megszokottban,iskolát,ha amúgy sem megszokott arcokkal kezdte volna,kezdje az új helyen,és addigra még érik is annyit,hogy esetleg nem zavarja annyira.Egy év is sok idő e szempontból.Főleg,hogy azt mondod lányodat nem viselik meg változások,fiadat meg igen.Ebbe a helyzetben az érzékenyebbik lelket nézném.És nem igaz,hogy nem visel meg változás picit se valakit,pl rokoni körben van egy kisfiú akire az mondják minden akadályt könnyen vesz és változást(van is benne része rendesen),de közben meg agresszív és bepisil,tehát valahol amit látszólag elfojt kijön..
2013. szept. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!