Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodaváltás megviseli a gyereket?

Óvodaváltás megviseli a gyereket?

Figyelt kérdés
Kisfiam kiscsoportosként kezdte az ovit, de nem vették fel a körzetesbe, csak a nagyon messze lévőbe. Szeptembertől már nem fog beleférni, hogy 50 percet utazzunk csak oda, így szeretném a körzetesbe átvetetni. Szerintetek mennyire viselné meg a váltás?
2013. máj. 9. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jók az óvónők,könnyebben.A hosszú utazás biztosan nem fog hiányozni.Jó,ha bemutatkozó beszélgetésre mész ês tájékozódsz,hogy mik a szokások.Esetleg a gyerkőccel is bekukkanthatsz,ha erre vevők.Ha tudod mi vár rád,könnyebben felkészíted,átsegítheted a kisfiad.
2013. máj. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez ovi függő, meg attól is, hogy a fiadnak milyen a személyisége.

Keresztlányomnak is kellett váltania anno. Ő kezelte a legjobban a változást. /anyja nagyanyja végig aggódta, hogy mi lesz/

2013. máj. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Saját példámat tudom itt leírni :-)

Kiscsoportos voltam, mikor másik városba költöztünk, így a középsőt már új oviban kezdtem. Csak kb. az első egy hét volt nehéz, aztán ment minden mint a karikacsapás, nagyon megszerettem az új ovit, lett sok barátom. A régi ovira egyáltalán nem is emlékszem, míg az új oviról sok szép emlékem van.

Szerintem ilyen kis korban és óvódában még annyira nem viseli meg a gyereket, egy iskolaváltás már sokkal nehezebb lenne. Persze gyereke is válogatja, de szerintem ekkor még elég rugalmasak.

2013. máj. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az már biztos, hogy a körzetesbe tuti nem fognak átvenni minket, ugyanis ma voltam ott a papírokat beadni, és olyan elutasítóan és gorombán viselkedett velem a vezető, hogy nem szívesen vinném oda a gyermekemet. Ha egy felnőttel ilyen hangnemet enged meg magának, mit engedhet meg egy gyerekkel szemben! Mondjuk elég pénzéhes óvoda hírében áll (ezért sem vettek fel bennünket tavaly), most azon gondolkodom, hol tehetnék panaszt a minősíthetetlen hangnem miatt.
2013. máj. 10. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!