Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 5 éves lányom semmit nem...

5 éves lányom semmit nem hajlandó csinálni az oviban (rajz, gyurma, bármi). Tehetek valamit?

Figyelt kérdés
Sorban ki vannak rakva az ovisok munkái, de ő sose készít semmit. Volt, hogy azt mondta, hogy azért, mert nem akarja, hogy mások meglássák. Itthon rajzol, fest, színez (de még hogy, csupa élet minden képe), gyurmáz, formákat vág és ragaszt, de az oviban nem akar.
2013. szept. 24. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy esetleg csinált valamit amire ő büszke volt és kicsúfolták érte?


Esetleg kérd az ovónők segítségét, hátha nekeik van ötletük.

2013. szept. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kérdeztem tőle, miért nem akar, ez volt a válasza. "Nem akarok." Az óvónőkkel is beszéltem, ők azt mondták, nem fogják erőltetni. :/
2013. szept. 24. 10:34
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Ne erőltesd én sem úgy értettem. Esetleg még azt tudnám megoldásnak, hogy valamilyen otthoni kis rajzát vigyétek be az oviba és kérjétek meg az ovónőket, hogy tegyék ki. Mindig mikor mentek és jöttök dícsérd meg őt az oviban.
2013. szept. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes, hogy az óvónők nem erőltetik, főleg, ha otthon meg tök ügyes. Te se erőltesd, hogy jaj, kislányom, miért nem csinálod az oviban? A lényeg, hogy ügyes, nem muszáj ezt az oviban is "bizonyítani".
2013. szept. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is ilyen, főleg akkor nem szeretett alkotni, ha tudta, hogy ki fog kerülni a faliújságra. Volt, hogy valamit meg sem csinált, volt hogy csak halogatta a dolgot, míg lehetett, mert hogy "ő olyat nem tud, és nem elég szép". Pedig ügyesen alkot, csak elég maximalista, ha valamiben nem 100%-ig biztos, hogy tökéletesre meg fogja tudni csinálni, akkor inkább el sem kezdi. Én attól féltem, hogy mi lesz a suliban, mert itt muszáj mindenkinek rajzolni, gyurmázni..., de szerencsére nincs gond. Rajzból és technikából csak csillagokat kap és az egyik rajza a legjobbak közt van kint az aulában, amire ő is büszke :) Szóval nyugi, az a jó, ha nem erőltetik, majd rájön, hogy jó dolog csoportban is alkotni és akkor bátrabb lesz!
2013. szept. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. szept. 25. 08:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak riogatni de jövöre suliba kell mennie ott ebből már komoly baj lehet,

lehet hogy a biztonság kedvért el kéne vinni a nevelési tanácsadóba.

2013. szept. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jövőre még marad egy évet az oviban. Én is gondoltam rá, hogy ha ez így megy, bajok lesznek a suliban, hiszen ott mindenkinek dolgoznia kell.
2013. szept. 25. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!