Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valami praktika gyurma kiszára...

Valami praktika gyurma kiszáradása ellen?

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
En egy kis uvegben tartom. Csavaros a teteje, már fél éve benne van és nem szárad ki.
2013. júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Főzzél gyurmát, az simán egy konyhai dobozban, aminek van teteje, eltartható vagy csak zacskóban, és nagyon sokáig nem szárad ki. Olcsóbb és sokkal jobb mint a bolti. Színezheted is, vagy száradás után kifesthető. Süthető is. Ha érdekel a recept, írom.
2013. júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Érdekel, írhatod. Köszi.
2013. júl. 17. 13:21
 4/5 anonim ***** válasza:

20dkg liszt,10dkg só, 2 kiskanál citromsav,3 dl víz, 2 kiskanál étolaj.


Vizet, citromsavat, olajat fel kell forralni, sót és lisztet külön összekeverni, ha forr hozzáönteni és pár percig, amíg össze nem áll jól, viszonylag csomómentesen, addig keverni. (jó erős fakanállal keverd, én egyet eltörtem már:-) )Lehet színezni a vizes részt és úgy beletenni a szárazat, akkor ugye egyszínű lesz. Vagy utólag is. Ki szoktam önteni egy deszkára, várok amíg elviseli a kezem és meggyúrom kicsit.

Nekünk nagyon bejött, és az ovinkban is ezt használják.

2013. júl. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is köszi a receptet! :)
2013. júl. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!