Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem óvodaérett a gyerek?...

Nem óvodaérett a gyerek? Teljesen kivagyok, sirnák folyton. Ugy érzem igazságtalanok.

Figyelt kérdés

Szoval fiam 2 éves 8 hos, bölcsi nincs a környéken, óvodába felvették.

Eddig azon problémáztak nem beszél( elég zárkozott a manóm) . Lassan elkezdett beszélni az oviban, ezzel már nincs gond.

Ma azzal fogadtak mikor délbe mentem érte hogy nem ovodaérett, nem aludhatott ott eddig a beszédre hivatkozvs) mert akartak festeni, és a fiam nem volt hajlandó. Ez akkora baj? Meg hogy a csúzdára felviszi a játékokat, és néha autozik evés közben.

Komolyan ekkora gondok ezek?

Holnap bemegyek beszélek velük hogy mi.legyen, mert hétfőn a vezető ovonő csak dicsérte hogy egyre okosabb, ügyesebb.

Na most a fiam imád oviba járni.

Biztosan megviselné ha kivenném, plusz ugye dolgozni se tudnék...

Mit tegyek? Mindjárt bőgök, nem szimpi nekik a gyetek? ön vagyok túl elfogult? Mi legyen' segítsetek?!???


2013. szept. 25. 15:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem magyarazd el az ovonoknek,hogy miert van szukseged a gyermek elhelyezesere :-) Az ovoda azert van,hogy a szulok dolgozhassanak es addig a csemeteik jol erezzek magukat, az ovikban nem kotelezok a foglalkozasok,ha nincs kedve rajzolni hat nincs, az mghogy felviszi a jatekokat...ugyanmar ki nem vitte oket fel csuzdazni? :-) Ha nem lehet csuzdaztatni a jatekokat miert lehet oket kivinni az udvarra? :-) viszont az ebednel valo jatekrol le kell szoktatni mert par ellenszenves ovoneni nagyon nem birja az ilyet :-)
2013. szept. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Most abszolut ugy érzem hogy nem is akarják hogy maradjon a fiam.:( csak nem ők akarják ( avagy nem mondhatják ki) az ennyi volt, mondatot.
2013. szept. 25. 15:33
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A kotelezo foglalkozások nagy csoportban vannak, a kisebbek részt vehetnek az esetleges foglalkozáson, ha akarnak. A csúszdara felviszi a játékokat.... Nos, ha ezzel akadályozta a tobbi gyereket a játékban, akkor el kell neki magyarázni, hogy ne csinálja. Az egyetlen, amiben valóban igazuk van, az az autózás eves közben. Az tilos.
2013. szept. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is így gondolom mint az előzőek. Ha ki lehet vinni a játékot, akkor lehet csúszdáztatni is vagy ha valamiért nem lehet, akkor azt elmagyarázni, megtanítani nekik.


Az evés közbeni játékról valóban le kell szoknia, csak ebben látok én problémát.

2013. szept. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

[link]


Ebben nincs benne, hogy ha nem akar festeni vagy csúszdáztatja a játékot, akkor nem óvodaérett. Ezek csak olyan gondok, amelyeket az óvónőknek meg kell értetni egy beszoktatás alatt lévő kisgyermekkel. A napirend megtanulása egy folyamat, mondjuk azt otthon te is mondhatod neki, hogy evés közben nem játszunk, és ez otthon is így legyen.

Nincs itt semmi gond, nincs semmi baj, sajnos az az óvónéni lehet, hogy tévesen használja az óvodaérettség fogalmát. Tisztázni kell vele...

2013. szept. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

Ne hagyd magad!!!

A mi ovinkból kiindulva:

kiscsoportban: nincsenek foglalkozások, csak kezdeményezések. Ha a gyerkőc akar akkor részt vesz benne, hanem,akkor játszik tovább.

középsőben: vannak kezdeményezések és vannak kötelező foglalkozások.

nagycsoportban vannak csak a kötelező foglalkozások.


Azt egyébként én sem értem, mi az hogy nem viheti fel a csúszdára a játékot. Ha az udvarra ki lehet vinni, vagy alapból ott van, akkor miért ne lehetne felvinni?!

Az evés közbeni játék már nálunk is más téma. Én itthon sem engedem Őket evés közben játszani, és ez az oviban is ki van zárva. Evésidőben enni kell, a játék utána jön.

2013. szept. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Amiket felsoroltál csak kifogások,ilyen miatt nem utasíthat el. ovoda érettség egyetlen feltétele a szobatisztaság.

Ne hagyd magad!

2013. szept. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

nyilván nem érett még az ovira, hisz 3 éves sincs, hol van még az 5 éves kortól mikor is kötelező az ovi! gondolj csak bele, nyilván kell még neki segíteni öltözésnél, esetleg pisilésnél, étkezéskor is. és az ottalvás... az óvónő akkor mehet haza ha már nincs bent gyerek. ha többen elviszik alvás előtt a gyereket, akkor kevesebbet kell kipaterolni alvás után rögtön, mert nehogymá még azután is ott maradjanak!

és különben is a szülő tök hülye, hogy dolgozni jár a 2,5-3 évese mellett, miközben még évekig otthon ülhetne, ahelyett, hogy neki munkát adna!

mennyivel egyszerűbb lenne neki, ha csak teljesen önálló 5 évesek járnának a csoportjába, szám szerint talán 4-5 akik 9-12-ig lennének bent és csöndben elfestegetnének addig is.!

remélem jól belegondoltál :D


mi is jártunk hasonló oviban és dolgozni is rossz volt mert lelkiismeret furdalásom volt! amúgy is 2 hónap után engedték először ott aludni úgy, hogy egyik reggel bevittem az ágyneműit, hogy márpedig marad, mert egyik nagyszülő sem ér rá, nekem meg nincs több szabim! és mit mondott az óvónő? hát jó, jó, de ő nem vállal felelősséget ha balhé lesz belőle, mert 3 év, 2 hónaposan túl kicsi még ehhez!

pofám leszakadt majdnem... persze semmi gond nem volt az alvással, utána már azon hőbörögtek, hogy miért csak 4re megyek!

ja és közölték velem, hogy ha anyósom otthon van, akkor menjen érte ebéd után (heti 1x, a szabadnapján ő ment érte f4-re...).


ovit váltottunk, ég és föld, itt külön kihangsúlyozzák, hogy nem szeretik ha későn megyünk vagy ebéd után elhozzuk őket, persze érték és nem szólnak, de szerintük jobb ha az egész társaság együtt marad 4-ig, mert akkor senki nem irigykedik, eszükbe se jut, hogy haza is mehetnének :)


(bocs az iróniáért, de nem bírtam ki :D)

ne sírj és ne készülj ki, vannak ilyen óvónők, óvodák, ez nem a te hibád, egyszerűen húzd ki magad és rázd le a hülyeségüket :)

2013. szept. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A 6-os teljesen jól leírta, kiscsoportban még semmi sem kötelező.

A mi ovinkban kiscsoportban még a fél csoport nem vett részt a foglalkozásokon, volt aki még enni sem evett, ezzel sztrájkolt az óvoda ellen. Még most középsősen is van pár gyerek, aki nem hajlandó ebben-abban részt venni. Az óvónők persze megemlítik a szülőnek, de nem úgy mint problémát, hanem hogy ez egy alakuló dolog és idővel biztos változni fog a gyerek a közösség hatására.


A te fiad valószínű egy kicsit kilóg a csoportból, csak ez zavarhatja az óvónőket, több figyelmet kell rá fordítani, mint a többi gyerekre. Pedig az ő dolguk lenne segíteni felzárkózni. Nálunk is volt egy hasonló kisgyerek, náluk közösen megbeszélték a szülővel miben kéne segíteniük otthon, hogy a gyereknek is könnyebb legyen.

A sógornőm kisfia sem beszélt kiscsoportba, eléggé le volt maradva a többitől. Nekik tanácsolták a nevelési tanácsadást, nem kell egyből rosszra gondolni, ez csak egy segítség azoknak a gyerekeknek, akiknek nehezebb az oviban felzárkózni a többihez. De a lényeg, hogy nem egyből azt mondták rá hogy nem óvodaérett, szó sem volt ilyenről.


Mindenképp beszélj velük, hogy közösen hogy lehetne ezen segíteni. Mit tanácsolnak, hogy otthon mivel tudnád őt fejleszteni. Hivatkozz arra, hogy dolgoznod kell, úgyhogy az nem jöhet szóba, hogy kivegyed az oviból.

2013. szept. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz! És tényleg ne hagyd magad!Kötelesek vigyázni a kisfiadra, amíg te dolgozol, ez a dolguk, ha tetszik nekik, ha nem!
2013. szept. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!