Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelezheti az óvoda a szülőt,...

Kötelezheti az óvoda a szülőt, hogy előfizessen bábszínházi bérletre ha nem akarja, hogy menjen a gyerek?

Figyelt kérdés

Most volt lehetőség,hogy válasszanak a szülők és nagyon sokan a bábszínházat választották.

DE van pár szülő,illetve család akik nem engedhetik meg maguknak ezt,pláne úgy,hogy lehet,hogy egyik előadásra sem tud a gyerek elmenni mert mondjuk beteg lesz.

4 előadásról van szó.


2013. szept. 23. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyesmire nem kötelezhet. Ahol dolgoztam oviban, ott sem ment minden gyerek az ilyen fizetős dolgokra. Ha egy csoport ment csak, a maradottak aznap másik csoportban vendégeskedtek.

De ez igazán a vezetőnőn múlik.

2013. szept. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk színházbérletet vettek. Ha valaki nem akar venni, nem kötelező, de aznap meg kell oldani akkor a gyerek elhelyezését, mert nálunk minden csoport megy, de ha lenne is másik csoport, akkor is meggondolandó, hogy hogy érezné magát szegény "idegen" csoportban idegen óvónőkkel, olyan tudattal, hogy a többiek elmentek ő meg nem. Ha nem vennék jegyet én aznap tuti nem vinném.
2013. szept. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mindenképpen az óvodával kell megbeszélned, nyilván kötelezni nem kötelezhetnek rá (mégis mit tenne, letiltatja a fizetésedből az árát?)

Szólj előre, hogy a Te gyerekednek meg se rendeljék a bérletet (ha már megvették, azt valahonnan ki kell majd fizetni, pl. csoportpénzből.)

De őszintén megmondom, ezt ott helyben a szülőin kellett volna letisztázni, ahol megszavaztatták a bérlet kérdést, nem pedig utólag morogni miatta.

Mondjuk megértem, hogy az embert sokszor rosszul érinti a sok kiadás, de azért ezek az ovisbérletek nagyon kedvező árúak szoktak lenni. Ha nem álltok jól sajnos anyagilag, akkor gondolom családilag pláne nem szoktatok színházba, bábszínházba menni (ahol egy darab jegy kerül annyiba,mint a teljes bérlet) Én azért megfontolnám a helyedben, hogy mégis engedd a gyereket a csoportjával menni, hiszen az nagy élmény. Mindenképpen beszélj az óvónővel, ne szégyelld, hidd el,mások is vannak nehéz helyzetben. Nálunk pl. van arra lehetőség, hogy ha valaki hirtelen nem tud valamit befizetni, kipótolják a csoportpénzből, és utána később, akár részletekben is, de visszafizeti. (Pl. minden hónapban egy százassal több csoportpénzt fizet)


Tényleg ne vedd ezt bántásnak, most én is pocsék anyagi helyzetben vagyok, de eldöntöttem, inkább nem eszek, de a gyerekeknek szó nélkül befizetem az oviban és a suliban a bábszínházat,táncórát, stb. mert ezek mind töredék áron vannak ahhoz képest, ha "magán" úton akarnám elvinni őket.

2013. szept. 24. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezhet, de arra készülj fel, hogy a szinhaz napjan a gyereked nem mehet óvodába, mert nem fogjak megoldani a felügyeletét. Mellesleg a gyereknek is rossz lesz, hogy nem vesz részt egy ilyen programon, a többiek meg igen. En se nagyon engedhetnek meg magamnak, de ilyenekre mindig kiszorítottam a pénzt.
2013. szept. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek az első! Próbáld meg félre rakni rá a pénzt. Oké, hogy azon a npon nem mehet oviba, mert nem tudják megoldani a felügyeletét, ahogy az előzőek írták, de másnap már megy oviba és gondolom én megbeszélik, hogy mit láttak, miről szólt az előadás stb. Szerinted nem lesz rossz neki, hogy azt sem tudja, hogy miről beszélnek? Hogy mindenki hozzá tud szólni csak ő nem?

4 előadás nem kerülhet horror összegbe.

2013. szept. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt szülőin kellett volna felvetni. Ha több szülőnek is probléma ez, akkor szólni kell, de időben, nem pedig akkor, amikor már a többség megszavazta.

Annak meg kicsi az esélye, hogy minden előadáson pont beteg legyen.


Nálatok mennyi a bérlet, hogy sokallod? Nálunk 2500 Ft.

2013. szept. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

tavaly nálunk úgy volt, hogy szólt az óvónő délután, mikor mentünk a gyerekekért, hogy 500.-ot kérnek, mert délelőtt színházi előadáson voltak :O

majd leültem, mondta a gyerekem, hogy borzasztó rossz volt, ő ki is jött :O


idén már az első szülőin megbeszéltük, aki szeretett volna az feliratkozott és 5000.-ot kellett fizetni, ebből akkor mennek amikor akarnak és arra amire futja.

engem igazából az bosszant, hogy nem szólnak, csak mennek.

tehát ha úgy nézed, nálunk rá van kényszerítve

2013. szept. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is meglett beszélve hogy max mennyit kérhetnek el bábszinház stb cimén ez 2500ft lehet .de én is azon az elven vagyok hogy a gyereknek bár mien programja van amit ovoda vagy az iskola szervez és esetleg pénzbe kerül ,azt kifizetem valahogy de elmehesen ott lehesen mert valoszinü én nem tudnám elvini .
2013. szept. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 klopusz ***** válasza:

A szülőin került szóba a téma és persze az is, hogy nem kötelező. Aki nem tartott rá igényt, nem ment.

Ha több kisgyerek volt ilyen helyzetben, megoldották a felügyeletét.

2013. szept. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!