Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam 2014 januárjában lesz...

Kisfiam 2014 januárjában lesz 3 éves, de még nem szobatiszta, mikortól óvodaköteles?

Figyelt kérdés

Februártól vagy szeptembertől, utána olvastam, én úgy értelmeztem szeptembertől, főleg ha nem szobatiszta még, akkor be sem veszik.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. okt. 31. 08:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Amíg nem szobatiszta nem mehet oviba. Mi ebben a kérdés?
2013. okt. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem értem a rendszert, hogy mikor kell beíratni, ha januárra szobatiszta lesz, akkor sem adhatom be februárban? Ha jól értelmeztem nem, mert ahhoz idén tavasszal már be kellett volna íratnom.

Unokatestvére októberben lesz 3 éves, ha ő sem lesz szobatiszta egy év késéssel, 4 évesen mehet óvodába?

Az új törvény szerint 3 éve kor után óvodakötelesek a gyerekek, de feltétel a szobatisztaság.

Ha 3 éves kora után még nem lesz szobatiszta elküldenek valamilyen szakemberhez?

2013. okt. 31. 08:37
 3/16 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem volt szobatiszta 3 évesen. Március 31-én töltötte be a hármat. Szeptemberben ment oviba. Valamikor nyáron egyik napról a másikra szobatiszta lett, éjjelre is. Nekünk így jó volt, de ő bölcsis volt, ezért nem volt gond, hogy csúszott a szobatisztaság. Gondolom te szeretnél visszamenni dolgozni, mikor 3 éves lesz.
2013. okt. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szeptembertől, az óvodai év kezdete számít. Ha nem szobatiszta, akkor nem veszik fel elvileg. Az én lányom augusztusban volt 3 éves, a júniusi nyaraláson még pelusban nyomult, bár hozzáteszem, sosem pisilt a pelusba akkor már, csak kényelmi szempontból volt rajta. Augusztusra már bugyira váltottunk vele.


Nálatok mi a gond a szobatisztasággal?

2013. okt. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A lányom 2,5 éves kora előtt 1 hónappal lett szobatiszta(márc. ) nappalra, volt néha baleset, áprilistól már oviba mehetett, felvették. Utána az új közösség, stb., után 1 hónap visszaesés, nem tették ki, pedig kérdeztem, hogy inkább vissza vigyem-e a bölcsibe, nemet mondtak.
2013. okt. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

Egyetemista vagyok,most nem dolgozom, illetve bababörzén árulok, annyi a jelentősége, hogy a kieső gyest, arra a pénzre azért szükség van a háztartásban, 4 órás munkával majd pótolnom kell. Jövőre diplomázok, húzós lesz, édesanyám fog segíteni, így még ha szobatiszta lenne sem szeretném beadni óvodába, ha nem óvodaköteles.

Igazából még nem tartom gondnak, Ranschburg szerint 3-4 éves korig nem kell aggódni.

Szerintem megtudjuk oldani, csak azért aggódtam, nehogy óvodaköteles legyen már, hallottam hogy sokan, ha vissza kell menni dolgozni erőltetik nagyon a szobatisztaságot, sajnos nincs más választásuk. Az egyik válaszadó írta, hogy egyik napról a másikra lett szobatiszta a kisgyermeke, nálunk szinte mindennel így ment, és most kezd lecsengeni a dackorszak a kisfiamnál, úgyhogy remélem hogy a szobatisztasághoz is eljutunk hamarosan, erőltetni nem fogom, időnként megkérdezem, kell-e pisilni, és ráül a bilire. Néha belepisil, néha nem.

Ha kakil elbújik, nagyon kis rafinált, mert tudja hogy bilibe vagy wc-be kellene kakilni, rá is ül a bilire, ezzel nincs gond, néha erőlködik, belepukizik, inkább kényelmes neki a pelenkás helyzet, fürdés előtt ráül a bilire, bár akkor már türelmetlen és hisztibe torkollik, majd mint a felnőtt pasik belepisil a kádba a lefolyóba...:)

2013. okt. 31. 09:33
 7/16 anonim ***** válasza:

3 éves korra a gyerekek többsége megérik a szobatisztaságra. Az megint egy másik kérdés, hogy használ-e pelust.

Manapság már annyira kényelmes a pelenka, hogyha szobatiszta is lehetne a gyerek, akkor sem lesz az, mert kikönyörgi a pelenkát. A fiam is ugyanez volt. Minden jele megvolt a szobatisztaságnak, pelenkával a hátsóján közölte, hogy mikor pisil és mikor kakil. Szóval én itt léptem közbe és levettem róla. És azóta szobatiszta.


Amúgy most még a régi szabályok vannak, vagyis nem kötelező 3 éves kortól az óvoda, és akinek mondjuk tavasszal töltötte a gyereke a 3 évet, az vihette már akkor is, de szeptemberbe is és az egész év, szeptemberbe kezdődött. Tehát akkor újra a kiscsoportban van az is, aki már tavasz óta járt.

De ez jövőre változik.

És azt gondolom, hogy ebben az esetben az óvodák be fogják venni a nem szobatiszta gyerekeket is, mert hogy kötelező. Vagy ilyen esetben esetleg külön elbírálás alapján lehet hogy nem lesz kötelező a 3 év, csak be kell íratni és ahogy szobatiszta lesz, akkor mehet már.

2013. okt. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Hát igen, nem csípi a fenekét a pelenka, de tényleg, amikor az olcsóbb márkát vettem előbb szólt, hogy pisi, a liberonál elüldögélne addig benne, míg a térdéig nem lóg a pelenka :)

2013. okt. 31. 11:42
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél olcsóbat
2013. okt. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az èn lànykàm is elüldögèl.. :( melyik az a pelus, ami diszkomfort èrzetet ad? :-)
2013. okt. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!