Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Immunerősítés 3 évesnek, mik...

Immunerősítés 3 évesnek, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kisfiam most kezdte az ovit.2 hét után nagyon beteg lett.Hörghurut,aztán fülfájás,láz....sorolhatnám.

Meggyógyul,viszem oviba és 1 hét múlva megint beteg.Kinek mi vállt be immunerősítésre?Mi eddig csak a marslakócskákat szedtük,de szeretnék neki valamit ami kicsit erősítené a szervezetét.

Januártól megyek vissza dolgozni,tuti kirúgnak ha folyton táppénzen leszek vele :(



2013. nov. 19. 08:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Broncho vaxom por. Ez kifejezetten immunerősítő. Egy hónapig kell adni, utána kifejti hatását. Sokkal kevesebbet lesz beteg illetve hamarabb legyőzi a betegséget. Receptes, drága, de megéri.
2013. nov. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi is szedtük a Broncho waxom port, addig hatott míg szedtük utána ugyanúgy beteg lett.A kisfiam is sokat volt beteg ovikezdés előtt is (családi napközibe járt,így ott szedett össze sok mindent).Kiderült,hogy vérszegény, erre kapta a Maltofer szirupot, volt azóta is beteg,de nem mindegy,hogy náthás,vagy antibiotikum is kell.Amúgy Béres Aktival Kid-et kap.
2013. nov. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyerekorvos az Immunotrofina immunerősítőt ajánlotta, 3 éves lányom és 1 éves fiam van, mindkettejüknek javasolt adni, mert a kicsi elkapja a nagytól, amit az oviból hazahoz.
2013. nov. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos mindig antibiotikum is kell.2 hete hagytuk abba,akkor 2 hétig kapta.Most 4napja szedjük és nem javul,sőt rosszabbul van :( Ma viszem vissza,tuti írnak neki egy másik fajtát....

Ovi előtt szinte soha nem volt beteg,most meg állandóan.Nem értem miért viszik be sokan betegen a gyereket....

2013. nov. 19. 10:40
 5/12 anonim ***** válasza:

"Nem értem miért viszik be sokan betegen a gyereket...."

Kedves Kérdező! Sajnos ugyanazért viszik, amit miatt Te is félsz: a munkáltatók nem igazán tolerálják a táppénzt, arról nem is szólva, hogy a fizetés 60%-ból tartósan nem lehet megélni. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy én ezzel értek egyet, de sajnos kénytelen vagyok én is tudomásul venni. Nálunk olyan is van, ahol anyuka otthon van, mégis viszi betegen a gyerekét. Na azt én sem tudom megérteni.

2013. nov. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Csakhogy a saját gyerekével szúr ki,nem is kicsit.Megvárja míg 40 fokosan rohan vele az orvoshoz.Eddig sajnos ez a tapasztalatom.

Én is féltem a munkahelyen,de a kisfiamat tuti nem viszem betegen oviba!Ráadásul mint ahogy te is írtad olyan is beviszi aki egyébként otthon van,sőt nálunk ez a többség sajnos.

2013. nov. 19. 18:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk is van orrfolyós gyerek, nem is egy. És megértem a szülőket, hiszen azt melyik munkahely veszi be, hogy még orrfolyással is otthon maradj a gyerekkel!? :-( Viszont így sorban elkapja mind. Én kivárom a másfél-két hetet a gyerekkel itthon, na de nekem nem kell dolgozni a kicsi miatt. Ezt a legtöbben nem engedhetik meg, ha aktív dolgozók. :-(( És még a munkáltatót sem lehet hibáztatni, mert gyakorlatilag feleslegen van munkavállalója, ha többet van szabin, mint a munkában.
2013. nov. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Immunotrofina!!! nekünk bejött, nem olcsó, 1 üveg 40 napra 3500Ft, de nagyon jó szerintem.

Ez a fenntartó kezelésre elég, nehéz beszerezni, de ha Pesti vagy, akkor a Corvin negyed metrómegállónál van egy nagy Panasonic üzlet, az mellett egy szoli, az mellett egy gyógyszertár :), és ott megrendelik, 2-3 nap alatt megjön.

Bocs, nem tudom mi a gyógyszertár rendes neve, azért írtam ilyen furán..:-)

2013. nov. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok még 1x:

most olvasom, hogy most kezdte az ovit, nem akarlak elkeseríteni, de nagyon sok gyereknél az első év erről szól, köztük mi is ezt jártuk végig tavaly, és bármit adtam, akkor is elég sokszor beteg lett, meg kell szokja az immunrendszerük ezt a sok ingert, ami az oviban van..:-/

Át kellett mennem 4 órába, mert engem is majdnem kirúgtak, így hogy ne veszítsem el a munkámat teljesen, ebben tudtunk kiegyezni a munkáltatómmal, nagyon rendes volt, hogy ebbe belement...így havi 10 napot melózom, ezt megoldom valahogy még mikor beteg is...majd éhen döglünk, de jobb mintha munkanélküli lennék, és majd talán jövőre át tudok már menni 6 vagy 8 órába...

Esetleg ha tudjátok, ti is elgondolkozhattok ezen így az első évben...

2013. nov. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is most kezdte az ovit szeptemberben (2és fél éves) és sajnos állandóan beteg. Mi is elkezdtük a Broncho vaxomot, eddig nem vált be túlságosan. Elnézést, hogy bekérdezek, de amúgy azt hogyan kell adni a gyereknek? És 10 nap után 20 nap szünetet tartok, jó ez így? Szóval én is csak azt várom, hogy túl legyünk a betegeskedéses időszakon. Kitartás!
2013. nov. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!