Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Négy és fél évesünk sokat...

Négy és fél évesünk sokat beteg mióta ovis, január végén jön a kistesó.2 hónapra "kivehetem" az oviból hogy ne hordjon haza mindent +ő se legyen beteg ebben az időszakban? Megtehetem?

Figyelt kérdés
2013. nov. 22. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Beszélj a vezetőnővel. Biztosan meg lehet oldani.
2013. nov. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyerekorvost megkérheted, hogy írja ki 2 hónapra! Nálunk legalábbis így működhet csak, hogy orvos igazolhat ilyen sok időt.

Szerintem ezt megérti ő is!

2013. nov. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Én ugyanezt csináltam az év elején!A mi óvodánkban nagyon rugalmasan kezelik a problémákat.Amikor szóltam,hogy nem viszem a lányomat 1 hónapig még ők mondták,hogy bárányhimlős időszak miatt,inkább maradjon tovább otthon,nehogy a kicsi elkapjon valamit!
2013. nov. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Ne vedd ki az oviból.Szüksége van a maga kis korosztályára.
2013. nov. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is kiveszik, semmi gond ebből, és (talán) még örülnek is, hogy kevesebb a gyerek.
2013. nov. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Megteheted csak felesleges,hiányozni fog neki az ovoda .
2013. nov. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Nyugodtan vedd ki. A mi ovinkban is szokták ezt csinálni, amikor kistesó születik.

Azért gondoljon már bele az, aki azt írta, hogy ne vedd ki, hogy ha pl. hazavisz a nagyobb gyerek egy kis rota vírust? Vagy bárányhimlőt? Vagy skarlátot?

Miért ne vehetné ki? És a nagyobb gyermek legalább otthon van velük az első időkben, érzi, hogy ő sincs elhanyagolva a pici miatt, be lehet vonni dolgokba segíteni, és amikor a kicsi alszik, lehet vele fejlesztő könyvezni, mesélni, diavetítőzni.

Vedd ki nyugodtan, a gyerekorvossal beszélj, az oviban az a lényeg, hogy legyen igazolása erre az időszakra.

Könnyű szülést kívánok.

2013. nov. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. nov. 23. 21:16
 9/11 A kérdező kommentje:
Mi is úgy gondoljuk ahogyan az utólsó válaszoló irta.Igy talán nem érzi magát "lepattintva" és be lehet vonni már az első perctől a nagytesói szerepbe.Megaztán bevallom nem igazán hiányzik a 40 fokos láznál az éjszai óránkénti hütőfürdőzés nagy pocakkal,néha már igy sem könnyü.Most is beteg(1 hetet sem volt oviba az előző hiányzás óta).
2013. nov. 23. 21:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok, tökéletesen megértelek, nyugodtan csináld így, hogy kiveszed. ha otthon is úgyis foglalkozol vele, nem marad le semmiről, és ha amúgy is vannak barátai, lehet velük is találkozni ovin kívül.
2013. nov. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!