Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van egy 3 éves kislányom....

Van egy 3 éves kislányom. Januárban kezdte az ovit és sokat volt beteg. Január 19-26 között voltam kiírva táppénzre, de azóta sem kaptam meg a pénzt. Természetesen azóta kiírt napokra sem történt utalás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is ott érdeklődj, ahova leadtad a táppénzes papírodat.


Ha a gyermeked még nem töltötte be akkor a 3. életévét, amikor táppénzen voltál, és a munkabéred mellett gyest is felvetted utána, úgy nem jár neked táppénz. (ez az egyik hátulütője a munkabér mellett felvett gyesnek)


De segíteni úgy könnyebb lenne, ha több információt adnál a körülményekről.

2009. máj. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Már érdeklődtem a könyvelésen és ők mondták hívjam a Teve utcában lévő biztosítót(nem veszik fel vagy foglaltak).Egyébként decemberben múlt 3 éves a kislány és akkor kaptam az utolsó GYES-t is. Január óta dolgozom.

2009. máj. 19. 13:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A táppénzes papírt a munkáltatódnak adtad le? Ebben az esetben nekik hitelt érdemlő módon igazolniuk kell, hogy az átvételtől számított 3 napon belül továbbították az illetékes oep-nek.


Ennek az infonak a birtokában tudsz menni az oepre reklamálni. Hivatalosan 30+15 napjuk an felülvizsgálni, elbírálni, utána utalniuk kell. A késedelmes napokra késedelmi kamat jár. "A késedelemre fizetett kamat mértéke minden naptári nap után a felszámítás időpontjában érvényes jegybanki alapkamat kétszeresének 365-öd része." Kivéve ha ez az összeg nem éri el az ezer ft-ot.

2009. máj. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
sajnos mindig késik az utalás.
2016. jún. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!