Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti mennyiért vinnétek el a...

Ti mennyiért vinnétek el a gyereketeket magán oviba/bölcsibe és mit várnátok el?

Figyelt kérdés
egyik ismerősöm gondolkodik hogy nyit egyet, szakmája gondozó nő. Vidéki városban. Köszönöm a válaszokat!

2013. dec. 31. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Unokám magánbölcsődébe járt, egy vagyonért (több, mint minimálbér). Gyerekmegőrző valójában, hatósági előírások (pl. szerződést kell kötni gyerekorvossal), nem túl nagy kereslet, elsősorban jövedelem-kiegészítésre alkalmas (pl.nyugdíj mellett). Előtte fel kell mérni a fizetőképes keresletet.
2013. dec. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Kislányom 1 évet járt csanába hetente 2x fél délelőttöt, 40e volt. Már állami oviba jár és sokkal többet ér, mint a magán. Hiába vannak itt jóval többen, többet tanult itt 4 hónap alatt.


Így ha lenne lehetőség állami ovira, azt választanám és nem fizetnék ki egy rakás pénzt a nagy semmiért.

2013. dec. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Magánoviba jár a fiam. Nem vették fel az államiba, ezért kerestünk más megoldást. Csanába meg nem akartam adni. Konkrétan: itt örülnek, ha viszed. Minden nap foglalkozások: torna, zene, jóga, angol, úszás, sütnek együtt sütit uzsonnára, kirándulnak, sokat mesélnek, kézműveskednek. A fiam nagyon nem volt közösséghez szokva, itt 1 hónap után már menni akart. Szereti az ovit és őt is szeretik. 2 hónap után szuperjó műsort adtak mikulásra. Örülök, hogy oda jár. Első terv az volt, hogy csak 1 évet jár és ősztől átmegy az államiba, de 1 hónap után eldöntöttük, hogy marad itt. A tesóját is majd ide tervezzük íratni. Egy jó magánovi és egy csana között iszonyat nagy különbség van. Havonta 70 körül van munkanapoktól függően +- 5ezer.
2013. dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Az én kisfiam is magánoviba jár. 3050 Ft/nap, ha egész napos, valamivel kevesebb azoknak, akik délben elhozzák a gyereket, de nem kötelező minden nap vinni, ő heti 3 alkalommal jár.

Ami nekem nagyon fontos volt, hogy ez nem családi napközi, ahol aranyos, gyerekszerető nénik bohóckodnak a kisgyerekekkel, hanem rendes ovi, ahol diplomás óvónő is dolgozik. Kis létszámú, azt hiszem, 12-en vannak a csoportban. Van angol, korcsolya, volt lovaglás is, de ezek nekem nem fontosak. Sokkal fontosabb volt, hogy itt tényleg odafigyelnek rájuk, szépen beszélnek velük, sok a foglalkozás (olyanok, mint amit a felettem író írt, pl. süti vagy gyümölcssaláta készítése). Az sem mellékes, hogy kulturált családok járatják ide a gyerekeiket, a kisfiam fél év alatt még egyetlen csúnya szót sem hozott haza.

Mi is azért küldtük ide, mert nem vették fel az államiba, de szívem szerint hagynám itt jövőre is, majd meglátjuk.

2013. dec. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

2.vagyok.


Az én lányom is olyan csanába járt, ahol végzett, - több évet oviban dolgozott óvónőként - óvodapedagógus volt. Nem volt annyi gyerek, hogy óvodai csoport legyen, de ez nálunk lényegtelen volt, hiszen 2 évesen került be a kislányom. Így vegyük úgy, hogy magánbölcsi volt. Úgy sem érte meg.

2013. dec. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok

Mielőtt valaki félreértené, nem a foglalkozások miatt örülök, hogy magánoviba jár a fiam. Egyszerűen azért, mert szeret oda járni. Az államit eddig esélyünk se volt kipróbálni, őszre majd' 5 éves lesz, nem tudom, van -e értelme akkor átíratni. Val.szeg nem fogjuk.

Ő is 3 délelőttösként kezdte, aztán kérte 1,5 hónap után, hogy ötöt menjen, mint a többiek. Miután ez többször elhangzott, így átálltunk rá. Egyelőre elhozom ebéd után, majd tavaszra talán ott is fog aludni.

2013. dec. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!