Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem szeretném, hogy 6 évesen...

Nem szeretném, hogy 6 évesen iskolás legyen a gyerekem. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A nevelési tanácsadó és az óvónők is erőltetik az iskolakezdést, de véleményem szerint még egy évet várni kell. Mit tehetek, ha a bizottság is azt fogja mondani, hogy mennie kell iskolába?

2014. jan. 1. 10:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy nem érett az iskolára? Van valami tényleges oka?
2014. jan. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha az óvónők és a nevtan is azt mondja, hogy mehet, akkor én nem tartanám vissza. Az enyém éppen betöltötte a 6-ot, mikor kezdte a sulit, nem bántam meg, nagyon jól veszi az "akadályokat" pedig emelt nyelvoktató osztályba került. Az oviban azt mondták, nem lesz szép az írása, mert nem volt szép a vonalvezetése. De nem ír csúnyábban mint a többiek.
2014. jan. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
56%
a végső döntést te hozod. az óvónő-és a nevtan csak javaslatot adhat.most még vannak kiskapuk,amik alapján maradhat-de minden pillanatban változnak a jogszabályok.
2014. jan. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Most fejlesztésre jár, mert gond volt a grafomotoros képességeivel, meg nagyon nehezen barátkozik. De szeretnék az oviban csökkenteni a létszámot, szerintem ezért erőltetik.

Milyen kiskapuk vannak? Mert én úgy tudom, a bizottság szava dönt, azt nem tudom megfellebbezni.

2014. jan. 1. 11:30
 5/26 anonim ***** válasza:
53%
Mivel 2014 van, így 6 éves kortól kötelező az iskola, ugyanúgy, mint 3 éves kortól az óvoda. Ez alól csak nagyon ritkán van kivétel, ha a bizottság is teljesen éretlennek találja. Ha viszont az óvónők, a nevelési tanácsadó és a bizottság is azt mondja, hogy mehet, akkor szerintem hagynod kéne, inkább keress olyan iskolát (pontosabban osztályt és tanítót, mert az a legfontosabb), ahol odafigyelnek rá!
2014. jan. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Az óvoda egyelőre nem lesz kötelező 3 éves kortól. Kitolták egy évvel későbbre. De hely hiányában valószínűleg akkor sem lesz belőle semmi.
2014. jan. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%

ha a bizottság is azt mondja, hogy iskolaérett, és mennie kell, akkor sajnos nem tudsz mit csinálni

azért kell "erőltetnie" ezt az óvónőnek, mert kevés a hely....

egyébként én is visszatartanám...főleg ha tényleg a finommotorikája annyira nem jó, és szociálisan se elég "érett"

viszont ha ezek fent állnak, akkor nem tudom, hogy hogy mondhatta a nevelési tanácsadó, hogy iskolaérett

az én tesómat is mindenképp suliba akarták küldeni, olvasott, számolt öt évesen, de nagyon félénk volt, és anya nem engedte suliba

Határozottan előnyére vált :) Egy plusz év az oviban nem "butítja" a gyereket soha!

2014. jan. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%

sajnálom...:(

védőnő nem tud valamit tenni az úgyben,ha elmondod neki az indokaidat??gyerekorvos??lehet ez hülyeség,csak gondoltam leírom!

Én teljesen megértelek, te látod a legjobban a fejlődését,én nem is értem mirt kell egy 6 évesnek iskolába mennie,miért nincs meg a lehetőség,hogy halasszon:(

Én fiam októberi,most volt 3,óviba a tesó miatt nem veték föl,de nem is bánom,mert neki most még nagy trauma lett volna!Így itthon tök jól összeszoknak az öcsivel és mostanában kezdte el mondnai,hogy jó lesz majd óviba járni.A környezetemben meg mindenki csodálkozik,hogy miért nincs még óvviban....én ezt annyira nem értem!

Mindnen nap megyünk játszóra,vannak kis barátai akikkel találkozgatunk,van gyerekközösségben, szerintem egyáltalán nem baj,hogy idén még itthon van!

2014. jan. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%

Fejlesztésre jár? Nehezen barátkozik? És iskolába küldenék? Tényleg kell a hely az ovitokban. Én is csak azt tudom javasolni, hogy beszélj a dokival, védőnővel. Az a baj a szakemberekkel, hogy egyszer látják a gyereket és döntenek. Aztán ha a gyerek rossz passzban van, vagy "túl jóban", akkor az alapján döntenek és kész.

OFF:

"Egy plusz év az oviban nem "butítja" a gyereket soha!"

Az én lányomat konkrétan lebutította az ovi, még az óvónő is elismerte. Én meg azért harcolok, mert nem akarják iskolába engedni (sokat foglalkozik a kicsikkel, még a pizsit is ő adja néhányra)...

2014. jan. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Figyelemzavaros és sajnos az új dolgokat, feladatokat nem érti. Lassan fogja fel és rengeteget kell gyakorolni vele, hogy menjen neki a feladat. Napi szinten rengeteget foglalkozunk már pici kora óta vele, mint pl feladatos könyv, interneten korának megfelelő "képzések", este mese, stb. Korábban az óvónők mondták, hogy ezeket kellene csinálni, hogy tudjon figyelni... a vicc az volt, hogy kb 2éves kora óta fejlesszük és minden egyes nap mesélünk nem egy mesét neki. Tehát az iskola kínszenvedés lenne neki még. Ahogy az egyik kommentelő írta, kell a hely, ezt már az oviban is mondták
2014. jan. 1. 13:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!