Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért teljesített rosszul a...

Miért teljesített rosszul a gyerekem az óvodai pszichológusnál, amikor itthon nagyon ügyes?

Figyelt kérdés

Most volt az iskolai felmérés, és hidegzuhanyként ért egy-két dolog. Olyan ronda pálcikaemberkét rajzolt, hogy csak na, pedig itthon gyönyörűen kidolgozott emberalakot rajzol (ruha, kézfej, ujjak, lábfej, cipő, haj stb.).

A másik feladat mese kitalálása volt képről és NEM TUDOTT mesélni!! Mióta megszületett napi szinten olvasok, mesélek, verselek neki, a tesója születése óta kétszer annyit, hogy mindenkinek jusson... Hallgatom őket, amikor játszanak, és jókat mosolygok a történeteken.

Egyszerűen nem értem! Amúgy aranyos bátor és közlékeny kislány, egyáltalán nem félénk.

Mi lehetett a baj? Nem akarom elhinni, hogy ezekkel a dolgokkal probléma van!


2013. nov. 11. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az otthoni teljesítménye neked szól:) Benned bízik, tudja, hogy szereted, így a képességeit is jobban tudja csillogtatni.

Az idegen, esetleg számára ijesztő, barátságtalan néni megijesztette, leblokkolt. Szerintem ennyi az egész. Ki ismerné jobban a kislány képességeit, mint te, az édesanyja?:)

Ha számít ez a teszt az iskolai felvételnél, akkor talán nem is árt, ha marad még az oviban. Ha az idegen tanítónéni is meg tudja majd ijeszteni, ott sem fog tudni jól teljesíteni. Maradjatok még, és fejleszd ezen a téren, az idegenekkel való bizalom, magabiztosság terén.

2013. nov. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

Zavarta a maceráló pisológus- bármennyire is játékosnak hazudta a kislány előtt a felmérést. Na meg okos gyerek: átlát ezeken a trükkökön. Ne aggódj! Ha minden nap mesélsz neki verseket mondasz - minden a lehető legnagyobb rendben. Ne nézzen tv-t,az árt a képalkotó képességnek, a képzeletének, legyen nagy papír és jó kréta keze ügyében. Ez jó még ilyenkor: mert nem is tudja másként fogni, mint krétát (nem úgy, mint a ceruzát kell, és szépen lehet vele több vtg-ban nyomot hagyni

méhviasztéglácska (sz. csak itt forgalmazzák):

[link]

ha pestiek vagytok írj privit


"Ha azt akarod, hogy okos legyen a gyereked, olvass neki mesét, ha azt akarod, még okosabb legyen, olvass neki még több mesét"

A.Einstein

2013. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hú, de jókat mondtatok! Köszi! Kicsit megnyugodtam. Én is arra gyanakszom, hogy nyomás alatt nem teljesített jól. Amúgy gondolkodunk, hogy egy évet még hagyjuk az oviban, de inkább amiatt, mert lassú egy kicsit.

De ez tényleg lehet, hogy a suliban sem fog jól szerepelni, ha nem szimpi a tanárnő! :(

Ezek a kölykök, mindig tartogatnak valami meglepetést! :)

2013. nov. 11. 13:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
itt az számít, hogy a pszichológusnak milyen napja volt, sokszor nem hoz független és objektív döntéseket, csak a kötelességét végzi
2013. nov. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pszichológus vagyok, ha otthon ezeket az akadályokat hozza, akkor a teljesítménycsökkenés a vizsgahelyzetnek szólt - nincs értelme ilyennek kitenni őket, egy képzett óvónő minden problémás kicsit kiszúr, elég volna, ha velük foglalkozna pszichológus. Bizalmatlan volt, rosszul közelített hozzá a pszichológus, bármi lehetett.
2013. nov. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mi is erre jutottunk tegnap, hogy a gyerek csak gyorsan "le akarta tudni" az egészet és összecsapta.

Azért ez sem túl jó, mert mi van, ha a suliban nem szimpi a tanárnő és ott is ezt csinálja majd. Ott is a teljesítményt osztályozzák, hiába tudja mindenki, hogy a gyerek meg tudja csinálni a feladatot.

Na, kezdődik a "suli-para"... :S

2013. nov. 13. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!