Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Év közben is lehet ovit...

Év közben is lehet ovit kezdeni? Ebben a helyzetben ti mit csinálnátok? Fontos!

Figyelt kérdés
Nem igazán szeretném bölcsibe iratni a kislányom,inkább az ovi felé hajlok.Viszont jövő év áprilisában tölti a 3 évet.És azt találtam ki,hogy 1 év múlva januárba mehetne már oviba(akkor már 3 hónap múlva 3 lesz,úgy tudom ha szobatiszta felveszik)Ha megvárom a jövő év szeptembert,az még nagyon sok idő... Vagymost szeptemberbe kezdhetné a bölcsit(ha felveszik),viszont még munkahelyem nincs és addig nem akartam,míg nem szokik be és még ne adj Isten beteges is lehet az elején.A bölcsihez meg kell munkáltatói. szóval nemtudom mi legyen. te hogy gondolod?
2014. jan. 6. 12:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A mi ovinkban akkor veszik fel a gyereket, ha betöltötte a 3-at. Tehát, ha januárban tölti, akkor januártól járhat oviba. Előbb nem veszik fel. De ahova igen, szerintem érdeklődd meg ott, ahova vinnéd.
2014. jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Áprilisba tölti,akkor meg már lassan nyáriszünet,jövő szeptemberig meg nem szeretnék várni. Ha most szeptemberbe bölcsit kezdene ahhoz nem nagy már? Most lesz 21 hónapos.
2014. jan. 6. 12:46
 3/16 anonim ***** válasza:
Teljesen ovitól és helytől függ, felveszik-e évközben ill. 3 éves koránál hamarabb. 21 hónaposan nem kicsi már a bölcsihez, az enyém két évesen kezdte és majdnem a legfiatalabb volt a csoportjában. A bölcsik is elég sokfélék a tekintetben, van-e évközben felvétel és meddig adnak türelmi időt a munkáltatóira.
2014. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A mi környékünkön nem veszik fel azokat a gyerekeket, akik az adott év novembere után születtek, mert nincs hely. Ha a 3 évest sem tudják felvenni, akkor a 2 évest pláne nem fogják, akkor sem, ha körzetes. Érdeklődj a saját ovitokban, bár azt jó ha tudod, hogy a dolog nem egészen úgy működik, hogy működik, hogy te 'mit találsz ki'.
2014. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A nyári szünet az oviban azért nem olyan, mint a suli esetén. Ha dolgozni fogsz, akkor a gyereknek oviba kell járnia nyáron is. Ebben az esetben nem baj, ha áprilisba kezd. Ha nem dolgozol én hagynám következő szeptemberig. Arra a pár hónapra tényleg nem érdemes bevinni. Feltéve, ha nem engedik előbb.
2014. jan. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nálunk azt veszik fel oviba, aki december 31-ig betölti a 3-at, a többieket csak következő év szeptembertől. Lehet, hogy jövőre máshogy lesz, kötelesek lesznek felvenni, érdemes lenne megkérdezni a Ti körzeti ovitokban.

A bölcsibe felvehetik munkáltatói nélkül, ha van hely (de általában nincs).

2014. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

felénk mehetnek előbb is ha már szobatiszták. sok márciusi gyerek már most januártól ovis lett.

a legegyszerűbb ha az oviba érdeklődsz

2014. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Áprilisi a fiam. Úgy írattam be, hogy januártól kezdhette. Itt engedik 2,5 éves kortól, ha szobatiszta.
2014. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Mikor érdemes bemennem az ovikba? Beiratáskor? Vagy csak "úgy" bemehetek?
2014. jan. 6. 13:43
 10/16 anonim ***** válasza:
Beíratáskor!
2014. jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!