Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam 4 éves volt ősszel,...

Kisfiam 4 éves volt ősszel, szeptemberben kezdte az ovit.2 kisebb testvére van. Téli szünet óta nagyon nehéz az ovi, sírás, nemakarás, ellenkezés. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

A "beszoktatás" viszonylag gond nélkül, és az ősz is lement: néha volt egy kis húzódozás, meg problémakitalálás, miért nem kéne menni, meg egyszer-egyszer itthon maradt mégis, de összességében nem volt gond, szereti az óvónéniket és a programokat. Szereti az ottani ételeket (is) és a naposkodást.


De most a téli szünet óta semmi nem jó. Minden nap sír (1 hét ment le a szünet óra), hét elején még csak búcsúzáskor, de szerdán már az ott töltött idő egy részében is, tegnap és ma pedig már az elvitelkor is, sőt, alig lehet otthagyni. Óvónénik előtt (is) le a kalappal, rettentő türelmesek vele.


Biztos, hogy nem egyedi eset a miénk. Ti mit tettetek? Csak a türelem és az idő, ami elmulasztja ezt vagy van más trükk is? Türelmesek vagyunk vele, kis apró finomságot viszünk neki délben, mikor elhozzuk, beszélgetünk az oviról, a napjáról, de most az elmúlt napokban ez csak egyre rosszabb lett...



2014. jan. 10. 07:51
 1/4 anonim ***** válasza:

szia

több oka lehet

1,te otthon vagy a kicsikkel-nem érti ,hogy ő miért nem lehet-pláne,hogy most ilyen jó volt a téli szünet

2,az eleje biztos könnyebb volt-új-és izgalmas-most rájött,hogy,hoppá-nekem most már mindig ide kell járnom

3(bocsi-)de valószinűleg ez neked szól-kérdezd meg,hogy napközben hogyan viselkedik,amikor elmész.

4-én azt gonolom,hogy ne csokikat vegyél,ha mész érte,mert úgy éli majd meg,hogy ez egy vacak dolog-de,ha mégis kibirom,akkor kapok csokit

5próbálj csak vele programot csinálni-legalább egy fél órát(tudom,h nehéz még 2pici mellett)

6vegyetek elő bábot-figurát-ezen keresztül próbáld kifaggatni(nyuszi,mit ebédeltél ma?kivel játszottál-és szeretsz bent hintázni..stb)-igy lehet,hogy kibukik belőle valami,ami bent gondot okozott-lehet,h volt egy konfliktus.

7esetleg ebéd után menj érte-mig megszokja

/hát,óvónőként most ezeket tudtam javasolni-de,ha konkrétumot irsz,szivesen segitek/

2014. jan. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 4, tavaly szeptemberben kezdte az ovit, decemberben született a második kistesó. Ő is nehezen viselte, bár nála ez máshogy jelentkezett. Volt olyan időszak,amikor agresszív volt velem mikor mentem érte, sírt, rúgott, stb. Volt olyan időszak, amikor látszólag nem volt gond, de az oviban sokat sírt, az óvónénik nem tudták rávenni semmire. Volt olyan időszak, hogy reggel sírt, hogy nem akar oviba menni. Meg volt olyan,amikor minden rendben volt. Ezek váltakoznak azóta is (bár velem már nem nagyon agresszív, inkább néha a tesóval).

Ami nálunk bevált, az az, hogy időt szakítottam rá, hogy csak vele kettesben is foglalkozzak néha. Néha elmegyünk bábszínházba, gyerekműsorra csak ketten, hogy lássa, jó oldala is van annak, hogy ő a nagy.

Én sem adnék neki csokit naponta, bár tudom, hogy mások is csinálják, nem tudom, Nálatok vagy náluk ez beválik-e.

Én nem hagynám egyszer sem, hogy otthon maradhasson, mert sír. Az szerintem összezavarja, hogy van, muszáj menni, de a múltkor meg mégsem volt muszáj.

Egyébként mekkorák a tesók? A kisebbik nemrég született?

2014. jan. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon köszönöm a tanácsokat.


Refrektálnék rájuk ugyanolyan sorrendben:

1., ezt sajnos biztos nem érti, vagy legalábbis nehéz lehet elfogadni, de ezen változtatni még nem tudok

2., igen, ez is tuti

3., minden nap megkérdezem, sőt, az óvónénik is beszámolnak, pláne ha nehezebb nap volt. El-el keseresik időről időre, viszont a héten volt először olyan, hogy sírt is a távollétemben.

4., csokit ritkán, inkább vmi egészséges rágcsálnivalót szokott kapni - de ebben lehet igazad, itt lehetne vmit változtatni

5., férjemmel nagyon figyelünk ezekre, igen, szokott lenni ilyesmi velem is, férjemmel is

6., ez megint csak jó ötlet, megpróbálom, hátha...

7., nem alszik ott, ebéd után megyünk érte


Köszönöm segítségedet, hátha bejön vmi...

2014. jan. 10. 11:18
 4/4 anonim ***** válasza:
én is ien voltam
2014. jan. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!