Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 8 hetes, kisebb...

Kislányom 8 hetes, kisebb megszakításokkal napi kb 5 órát cicizik az evéseken kívül. Így nagyon nehéz programot csinálni, de még főzni, mosni is. Ti mivel kötöttétek le a baba figyelmét ilyen idős korában?

Figyelt kérdés
Napi kb 8 órát van ébren, egyre többett nézelődik. Fél- egy óra játék után fáradni kezd és kisebb nagyobb megszakításokkal 5-6 órát cicizik-elbambul-cicizik-elbambul, de nem alszik el. Délután alszik egy hosszabbatt, utána fürdéssel, kis nézelődéssel majd újabb cicizéssel töltjük a napot lefekvésig. Próbáltam a hordozókendőt, nagyritkán elvan benne, de igazából nem megoldás. Mivel tudnám napközben elfoglalni hogy kitörjünk a sírás-cicizés-sírás-cicizés bűvköréből? Az ágya feletti forgó játékot 15-20 percig már nézegeti és én is kb ugyanennyit tudok vele még utána játszani mielőtt újra kéri a cicit. Sajnos így szinte non-stop eszeget ami a pocakjának nem tesz jót. Van valami ötletetek hogyan tudnám kicsit csökkenteni a cicizések gyakoriságát? Váladzokat előre is köszönöm.

2014. jan. 1. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Vegyél neki cumit, és azt add oda neki. Csak akkor tedd mellre, amikor etetni akarod.
2014. jan. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ezt játszotta, nálunk abba kellett hagyjam a szoptatást, mert úgy kisebesedett a mellbimbóm még védővel is, h vért ivott a gyerek. Cumit próbáltam, nem fogadta el. Nálunk túl kellett élni ezt a korszakot. Ja, az ágy felett lévő zenélő-forgóval elvolt 5-5 percet.

Most várom a következőt, ha van vkinek használható ötlete, akkor engem is érdekel...

2014. jan. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9 hetesemnek 2 ebrenleti idoszaka van: 8-tol 13-ig es 16-tol 20-21-ig. (Ejjel es du 1-4-ig alszik) Az ebrenleti szakaszok programja: ebredes utan kis jatek (beszelek hozza, o vigyorog), jelzi h ehes, akkor szopi (20-30perc), peluscsere. Ezutan jon a zsonglorkodes: negyed ora forgo nezes, negyed ora jatszoszonyeg, negyed ora enekles stb. Egy-egy elfoglaltsag kb ennyit koti le, aztan jelzi (kis sirassal - mi massal - de ez nem azt jelenti, h cici kell, csak megunta sz elfoglaltsagot), h unja, ekkor valamit mindig valtoztatok-kitalalok. Ilyesmik: valahol lerakom nezelodni, jatekot rakok fole - mar
2014. jan. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szoval mar utogeti, mutatok-zorgetek neki targyat, eneklek, mondokazok, tornaztatom stb. Ha epp a nezelodes nem koti le, es nekem valamit muszaj megcsinalnom, akkor bizony bekapcsolok egy meset. Delelott es a delutani ebrenletben is kifarad es bekum 20-30 percre, ezt latom amikor faradt, akkor kap egy cumit es elszenderedik. De a lenyeg, h babadnak mar foglalkozas kell es nem cicirerakas, amikor ebren van!
2014. jan. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, ennyi idősen nálunk is úgy telt kb, mint az előzőnél. Szopi után peluscsere, beszélgetés- játék eközben is, járóka, hinta-palinta, séta, ének, mondóka, cipeltem innen oda, s vissza, majd amikor álmos lett, elaltattam. Akkor szoptattam, mikor valóban éhes volt. S igen, ő az ELSŐ, minden más csak utána, mikor mire idő van éppen. Olyan gyorsan eltelik ez a gyönyörű időszak, én minden percét ki akarom élvezni.
2014. jan. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom állandóan sírt, ha nem volt cicin. Nem tudtam tőle csinálni semmit! Túl kell élni! Mi nem voltunk szerencsések, volt hogy egész nap alig aludt 20 percet, azt is csak kézben mert letenni sem lehetett. A forgó is csak pár percre kötötte le azután megint sírt. Ráadásul hasfájós is volt.

Ma már 10 hónapos vidám izgő-mozgó baba. Ahogy telik az idő, egyre jobban érdekli a világ és már nem fog annyit sírni.

Őt csak a cicizés nyugtatta meg, semmi más, három álló hónapon keresztül. Ki is áztatta rendesen. De megedződött. Aztán megszűnt a hasfájás és nem sírt annyit.

Nem tudsz mást tenni, mondókázás, éneklés, simogatás és cici.

2014. jan. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok. Ne gondoljátok hogy az a bajom nincs kedvem vele foglalkozni. Én is használok játszószőnyeget, hintát, babakocsizást, a pelenkázón 30 perceket beszélek hozzá, de mikor fáradni kezd a világ legérdekesebb dolga sem köti le. Akkor kéri nyugtatónak a cicit-képes a karomon is beszívni a bőrt, annyira keresi. Ez független az evésektől. Este kap csak pótlást, utána is keresi a cicit, tehát nem éhes és szépen gyarapodik is. Ha nem kapja meg, tombol:) Legalább 10 fajta cumink van, öklendezik mindegyiktől.

Ma érdekes dolog történt, megint fáradtság-cicizés, majd egyszer csak kiköpte és sírni keudett. Letettem a kiságyba hátha ráunt a cicire (végre:)), ott még jobban sírt. Kivettem és fél perc alatt elaludt a kezemben. Nagyon szívesen nyugtatnám, altatnám cicizés nélkül, de akkor nagyon keservesen sír. Ha a szájába kapja rögtön megnyugszik.

Mivel próbálkozzam mikor látom hogy fáradt és azért sír nem pedig unalomból. Lehet hogy ő is olyan baba aki álomba sírja magát?

2014. jan. 3. 17:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindenesetre azt kerdezted, mivel tudnad elfoglalni... Ezek szerint mindent probalsz amit lehet, kitartas! Kar, h a cumi nem valt be. Az en babam is "kiejti" a cumit, mert ugy csinalja, ahogy a cicibol szopozik. Konkretan tartani kell

, viszont megnyugtatja es elalszik, szoval nekem megeri a par perc tartogazas.

2014. jan. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, valószínűleg én nem fogalmaztam megfelelően. Akkor kéri a cicit ha fárad, de ez a fáradság az alvásig elég sokáig tart (1-1,5 óra minden alvás előtt), így jön össze a több órás cuclizás egy nap. Szerettem volna valahogy ezeket a szakaszokat valahogy kiváltani, elterelni a figyelmét a cucliról, hogy pl. játék közben elaludjon. Úgy veszem észre a válaszokból hogy annyit tehetek megvárom még kicsit nagyobb lesz. Esetleg ha próbálnék egy napirendet és alvás előtti "szertartást" kialakítani-persze a babám igényeit is figyelembe véve-az tudna segíteni a helyzeten?
2014. jan. 4. 11:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen volt. Gyakran azt csináltam, hogy lefeküdtem vele, úgy szoptattam, ő cicin elaludt, én meg óvatosan kivettem a cicit a szájából amikor már mélyen aludt és hagytam a nagyágyban aludni, ilyenkor jót pihent. És le lehet szólni, de volt olyan is amikor láttam hogy nagyon fáradt, azért akar cicizni, és biztos nem éhes, és már nagyon nem bírtam a ciciztetést, hagytam sírni és pár perc után elaludt. Közben én is sírtam, de nem tudtam mást kitalálni.
2014. jan. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!