Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek ovodas gyermeke tejallergias?

Figyelt kérdés

Mit visztek be neki reggelire, uzsonnara? Hogy tudjatok megoldani munka mellett?

Esetleg tudtok ajanlani tejmentes peksutemenyt, amit keszen is lehet kapni, ha igen milyen uzletben?

Koszonom elore is a segitseget!



2014. jan. 10. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
barátnöm kislánya tejallergiás és szója allergiás. Az oviban van a konyha igy nekik ugy föznek (2 ilyen kisgyerek van) az ovoda kötelessége gondosokodnia róluk. Ha olyan van éppen amibe muszáj a tej akkor visznek neki külön ételt de ilyen nagyon ritkán van. Tizoraira uzsira is az ovi gondokosik róluk. A barátnöm pékségben szokott venni olyan kiflit amiben nincs tej sem szója, sima kifli, olyat kap az oviban is. 3 éves koráig tojást sem ehetett a kislány most azt már kinötte. Addig a bölcsibe ök vitték az ennivalót mindig olyan szinüt amit a többiek is esznek:) elöre meg volt beszélve mikor mi lesz igy a kislányt nem zavarta hogy ö mást eszik. Egyéb termékeket egy 13. kerületi étel allergia boltban vásárol meg. van ott mindneféle péksüti, keksz ropi stb.
2014. jan. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Öcsém szinte mindenre allergiás volt, tej, liszt, szója, tojás, mogyoró. Az oviba úgy vitték minden nap az Ő kajáját. Anyuka ( apám második felesége) minden pénteken megkapta a következő heti menüt és az alapján készítette az öcsém ebédjét, reggelijét, uzsiját. Általában ugyanazt készítette, amit a többiek kaptak, csak a diétájának megfelelő alapanyagokból. Ha ez nem volt megoldható, akkor valami hasonlót főzött.

Minden este, vagy hajnalban főzött, nagyon megterhelő lehetett meló mellett, de muszáj volt.

Öcsém 12 éves korára nőtt ki minden allergiát. Szóval nem volt könnyű menet.

2014. jan. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kislányom tej és szója allergiás.

Bölcsibe és most második éve naponta viszem neki a kaját ételhordóban.

Van egy még kisebb gyerekem, így dolgozni épp pár hónap múlva fogok hivatalosan, kisebb munkáim azért akadtak eddig is.

Édes péksütiről én nem tudok. Elég sokszor sütök én. Kalácsot, kiflit, kuglófot, sütit, bármit. Ha ez nem megy, akkor sima zsömlét szoktam adni, vagy kenyeret. Bent van margarinja meg lekvárja meg majonéze a konyhán.

Az egyik felére (általában uzsira) lekvárosan kapja, a reggelihez meg egy szelet párizsit vagy más felvágottat/szalámit küldök, mikor mi van.


Ezek mellett vannak bent finomságai, mert sokszor kapnak a gyerekek ezt-azt, amiből ő nem kaphat.

Ropi, nápolyi, és van egy csomagolt süti (LIDL Belbacke), ami kívül csoki bevonatú, abból kap egy szeletet, ha a többieknek torta van. Bontástól számítva 3 hét múlva visszakapom a maradékot, és akkor újat viszek be.

2014. jan. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
és most az óvodába, ez lemaradt*
2014. jan. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja és gesztenye marci van bent neki mindig, mert túró rudi helyett ő azt kap.
2014. jan. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves 12:42-es valaszolo.

A Belbacke sutiben van szoja en ugy tudom, en is viszek oviba lanyomnak, hogy azt adjanak neki, ha van torta. Egyebkent az en lanyom is szoja erzekeny, de ennyi azert bele fer.

ebedet az oviba visznek neki a Heim Palbol, tej, tojas, szoja menteset, ugyanis tojasra is erzekeny, de mar itthon kap hetente fott tojast es ugy tunik mar a sutiket is megtudja enni ha van benne tojas.

En is sutok itthon sokat, de hamarosan dolgozni fogok es nem lesz idom nagyon idom ra, ezert kerdeztem, hogy nem tud-e valaki veletlenul, hogy peksutemenyt lehet-e keszen venni tejmenteset.

Bar elore le lehet fagyasztani ha sutok, csak nem nagy sajnos a fagyasztonk es nem sok minden fer bele.


Koszonom mindenkinek a valaszt, meg szivesen fogadok tanacsokat.

2014. jan. 10. 12:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Újra meg fogom nézni. Sajnos előfordul, hogy változtatnak egy termék összetevőjén, és bár ráírják, a megszokott termékeket nem szoktam mindig újra olvasni. (Igaz, sokszor megváltozik a csomagolás is, olyankor mindig újra olvasom. Pl. egy nápolyiba beleraktak tejport, holott korábban nem volt benne...)

Nem lehet hogy szójalecitin van benne? Az ugyanis nem számít, mert az egy lipid, emulgeálószer, gyakorlatilag szinte mindenben benne van.

A szójafehérje az, ami allergén, és azt kerüljük is.

2014. jan. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolso!

Igazad van szojalecitin van benne. ezek szerint az nem allergizal?

Jo tudni rola, mert en azt hittem minden ami szoja jobb elkerulni. Koszi az informaciot.

2014. jan. 10. 13:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Lányom diagnosztizált tejfehérje allergiás óvodás. Papírunk van az allergiáról (+emelt családi, gyes, stb), amibôl az eredetit kellett bevinni az oviba, ahhoz, hogy a külön étkeztetést biztosítani tudják, plussz kértek tôlem egy levelet, amiben kérvényezem a tejmentes étkeztetést és leírtam részletesen, hogy mit NEM ehet a gyerek. Az orvosi papírt minden év elején újra be kell nyújtani. Mivel állami ovi, így én nem vihetem a kajáját, de bent a konyhás nénikkel beszéltem, hogy mire figyeljenek, mivel a reggelit és az uzsit az étkeztetô által vitt alapanyagokból ôk állítják össze és csak az ebédet viszik készen. Külön névre szóló kaját kap ebédre. Amíg magán oviba jártunk, ott is biztosították a tejmentes étrendet, de csak ebédre és ôk nem kérték a papírokat, csak bemondásra. Viszont ott én vittem a kenyeret, péksüteményt, margarint, növényi tejeket, májkrémet, stb. Azaz a magánban kemény pénzeket fizettem az oviért és még én vittem a kaját. Az államiban biztosítják az étkeztetést és jár 50% fizetési kedvezmény. A jobb pékségekben van külön tejmentes péksüti. Pl Pesten, az Árkádban a -1 szinten, ahol az éttermek is vannak, van egy pék és ott elôveszik a nyomtatott listát és felsorolják, hogy melyik árujuk tejmentes.

Ha egyéb kérdésed van, szívesen segítek.

Szép napot!

2014. jan. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolso' Koszi, hog yirtal.

Sajnos az en lanyom is diagnosztizalt tejfeherje allergias es nekunk is van papirunk rola. Mi a XIII. keruletben jarunk oviba, de ott csak az ebedet biztositjak. Reggelit, uzsonnat en kell bevigyek neki elkeszitve.

Megkerdezhetem, hogy ti hova jartok oviba,melyik keruletbe, hogy gondoskodnak a reggelirol es uzsonnarol is?

2014. jan. 12. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!