Vegyes csoport?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy az ovi, ahová körzetileg tartozunk, vegyes csoportok vannak. Pro és kontra?


Én személy szerint nem örülök túlságosan neki, az a baj, hogy ahol homogén csoportok vannak, nagyon messze esnek tőlünk távolságra...


Nektek mi a véleményetek?


2014. jan. 22. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó, nálunk bevált. Amíg kis-és középső csoportos volt, nagyon sokat tanult a nagyobbaktól. A nagyok szeretik babusgatni, tanítgatni a kicsiket. Amikor nagycsoportos lett, akkor tartottam egy kicsit attól, hogy a sok új kicsi esetleg visszahúzza, de az óvónők ezt nagyon jól kezelték. Megvolt a nagyoknak külön a foglalkozás, addig a másik óvónő a kicsikkel volt, és sok közös program is volt.
2014. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az 1-es szépen leírta. Még annyit tennék hozzá, hogy szociális fejlesztésben ez erőteljesebb, mint a homogén csoport. Sokkal többet kell igazodni, simulni a többiekhez. Több mindent néznek el ezek a 6-7 évesek kisebb kortársaiknak, és ézelmileg többet képesek átadni másoknak a későbbiekben. Szerintem ez egy nagyon hasznos dolog,ha a gondozók megfelelően kezelik
2014. jan. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2014. jan. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy elsősorban az ovitól és a csoporttól függ, hogy milyen. Nekünk ideális volt, mert sokan mentek el, és sok új jött (14-en jöttek, 6-an maradtak). Az óvónők szuperek, differenciáltan foglalkoznak a gyerekekkel. Az én kislányomat egy középsős és egy nagycsoportos kislány rögtön a szárnyai alá vette, a kislányom mindig meséli, hogy mit segítettek neki, mit játszottak együtt. Neki nagyon bejött, hogy nemcsak 3 évesek vannak ott, mint ő.

Próbálj meg érdeklődni a körzetes ovitokban, hogy melyik csoportnak milyen lesz az összetétele, nézd meg az óvónőket is, hogy szimpatikusnak találod-e őket. Alapvetően attól nem kell félned, hogy vegyes csoport van.

2014. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon jól kezelik az óvónénik, és én nagyon örülök, hogy a két gyerekem egy csoportban van.

Előnye rengeteg van, szinte csak előnye van.

Nem nyíg egyszerre 28 fő kis 3 éves például, ez fontos előny. Etetés, altatás, stb, nem megy vele el rengeteg idő.

Egyetlen hátrányt tapasztaltam, hogy az egyik gyerekem szeret a nagyobbakkal barátkozni és tavaly is elballagott két kis barátja és idén is elmegy egy barátja suliba :( Jövő évben nem tudom kivel fog játszani, remélem jön egy újgyerek, aki 6 év körüli lesz.

A kisebbik gyerekem szerintem sose szokott volna be, ha nem a naggyal jár együtt. Így pár hét alatt megszerette az ovit.

2014. jan. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

enyém 1 évet járt vegyesbe és fél éve jár tiszta kiscsoportba.

szerintem nagyon jó a vegyes csoport ha jól hozzák össze.

nálunk az volt, hogy 16an "visszatartottak" voltak, tehát 6 évesek is elmúltak, 10-en simán nagycsoportosak voltak, 5-en középsősök és az én kicsim az egy szem kiscsoportos, tehát nála a legkisebb is 1,5 évvel idősebb volt.

ráadásul 23 lány volt... volt a fiam 3 éves és egy 4,5 éves kissrác akivel azért eljátszottak.

de rengeteget fejlődött, szépen rajzolt, felismerhetően, egyedül öltözött vetkőzött már pár nappal az ovikezdés után, verset szavalt, beszéde is tisztult...

viszont sok kudarc is érte, pl. fociztak, de neki nem sikerült belerúgnia a labdába mert 2 fejjel magasabbak voltak a fiúk. vagy csúfolták, dugónak hívták, mert kilógott a sorból...

szóval ebben a formában nem működik!

tesóméknál úgy van, hogy minden évben 10 kicsit vesznek fel, így minden korosztályból vannak 10-en, ráadásul figyelnek a fiúk-lányok arányára...


most sima kiscsoportba jár, sok barátja van, már össze is járunk ami nekem is hiányzott :) tök egyszinten vannak, nincs sokkal jobb meg sokkal ügyesebb, gyorsabb, stb. ja igen, előzőben az ilyen apróságok is gondok voltak, hogy a 7 évesek ugye 2 perc alatt bepuszilnak egy tányér levest, míg enyémnek 20 perc lett volna, de igazán nem ülhet ott másik 30 gyerek az enyémre várva így éhes maradt :(


kérdezd meg pontosan hogy vannak a korosztályok, ha lesznek kicsik vele akkor nem lesz gond. ha viszont 1-1 kicsit vesznek csak fel akkor szerintem megéri utazni.

2014. jan. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom kiscsoportban nem evett és nem beszélt az oviban, mert retteget a nagy túlkoros visszatartott fiútól. Ugye nem a javát tartják vissza. Egy Nagycsoportos kislányra bízta az óvónő a fésülést, derékig érő hullámos haja van. Nekem is nehéz volt óvatosan fésülni, persze hogy tépte a kislány. Ettől is minden nap rettegett.

A nagyok feladatai érdekelték, mert nem átlagos gyerek. Már tudott olvasni, mire oviba ment, 150 az iq-ja, imádta a logikai feladatokat stb. De nem engedték neki az óvónők. A kicsikkel meg nem volt közös az érdeklődés, mert az agya egy 8 évesé volt négyéves létére a pszichológus szerint.

Most már ő a nagy, sok középsős barátnője van, akik felnéznek rá. Ő a vezér.

A kistesót már semmiképp nem adom vegyesbe

2014. jan. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fiam 4,5 éves, 2. éve ovis. Nálunk nincs választási lehetőség, a 2 oviban összesen 7 csoport van és mind vegyes.

Én nem bánom. A fiam későn kezdett beszélni (oviba kerüléskor még alig értettük, hogy mit akar mondani, rohamosan fejlődött az oviban), eleinte nagyon nehezen barátkozott, de rögtön már a beszoktatáson volt egy kislány, aki pártfogásába vette, irányítgatta, segített neki öltözésnél, az udvaron-csoportszobába "vitte magával" játszani. Ő már iskolás, de a fiam még most is emlegeti, hogy mikor jön már vissza az oviba, vagy ő mikor lesz már iskolás.

Nálunk bevált a vegyes csoport, nagyon sokat fejlődött, fejlődik a fiam, sokszor részt vesz olyan foglalkozásokon, ami inkább a nagyoknak van, de az óvónők megengedik, hogy próbálkozzanak, ha érdekli a kisebbeket is, de nem erőltetik.

Így az óvónőkre kevesebb feladat hárul, pl. egy udvarra kimenetelnél nem egy óvónőre marad 25 gyerek felöltöztetése, mert a nagyok már önállóan öltöznek (és tudnak segíteni öltöztetni a kicsiket). Mire egy óvónő felöltöztet 25 kicsit, már szinte értelme sincs kimenni. Ugyan ez van pl. pisilésnél, nem kell az óvónőnek otthagyni 24 gyereket, hogy egyet kikísérjen a wcre, hanem egy nagy kimegy a kicsivel (a nagyok már önállóan mennek ki).

Van több testvérpár a csoportunkban, ahol az egyik gyerkőc már 1-2 éve ovis és most kezdte a kistesó is. Náluk pl. a beilleszkedés is könnyebb volt, mert nem egy vadidegen társaságba csöppent bele a kicsi, hanem azért már ott volt a nagy testvér.


Hátrányát nem tudok mondani, mert nálunk olyan nem volt.

2014. jan. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megnyugtattatok egy kicsit. :)

2014. jan. 23. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!