Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis gyümölcsnap kérdés?...

Ovis gyümölcsnap kérdés? Kérdezzem meg az óvónőt, miért nem kapja meg a csoport, amit viszek?

Figyelt kérdés

A hét egy napján kérnek 2-3 db gyümölcsöt minden gyerektől egyszerre. Elvileg felvágják annyi fele ahányan vannak és mindenki kap belőle.

Ezt nem értem, hogy esznek meg aznap fejenként pl. 3 banánt/almát/körtét/narancsot. Vagy ebben benne van, hogy sokan nem visznek?

Tegnap megkérdeztem a gyermekemet, evett banánt? (Mert 3-at vittem.) Azt mondta nem, óvónéni kivitte a "másik csoportba".

Kérdeztem akkor mit etettek, azt mondta csak almát.

Tavaly volt még olyan, hogy 4 óriási és nagyon finom narancsot vittem, ami sokba is került. Kérdeztem délután a gyermekemtől, finom volt a narancs az oviban? Azt mondta nem ettek narancsot...

Értem én, hogy gyümölcsöt kellene enniük és nem is sajnálom a pénzt arra a 3 db-ra hetente, de ha nem kapják meg?

Ha úgyis almát kap, minek vigyek mindenfélét?


2013. okt. 16. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a gyümölcsnap úgy van beosztva, hogy egy napon egy gyerek viszi az egész csoport részére, és kb. másfél havonta kerülünk sorra, és kb. 2 kg gyümölcsöt / zöldséget kell bevinni (répa, uborka is jó)

Sajnos olyan nálunk is volt, hogy pl. vittem almát meg két zacskó mazsolát, és kiderült, hogy a mazsolát nem megették, hanem felragasztgatták a képekre/rajzokra. :(

Egy másik anyuka ezt szóvá is tette, azóta ha beviszünk ilyet, megkérdezik, hogy hozzá járulunk-e ahhoz, hogy kreatív módon használják fel.

2013. okt. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én simán rákérdeznék a helyedben...
2013. okt. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg hülyeség ahogy csinálják nálatok. És könnyen lehet hogy átviszik másik csoportba, mert sokan elfelejtik, vagy mert sok egy csoporton belül a gyümölcs mennyisége, vagy egyféle gyümölcsből sokat hoztak.

És az is hülyeség, hogy miért csak egy nap esznek gyümölcsöt egy héten?

Nálunk minden nap esznek gyümölcsöt a gyerekek. Egy héten két szülő visz be gyümölcsöt, egyenként kb 2-2.5 kilónyit, és ez elég egész hétre. Így is kb 2 havonta jut ránk a sor. Én ezt nagyon jónak tartom, és az sem érdekel ha esetleg átvinnék más csoportba, lehet csak kicserélik más gyümölccsel hogy változatosabb legyen, a fő hogy minden nap esznek, a lányom mindig meséli mit evett aznap és mindig másféle gyümit kapnak.

Talán megemlíthetnéd egy szülőin, hogy nem tartod jónak ahogy csinálják.

2013. okt. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt. Mi ananászt vittünk, mert a fiamnak ez volt a kívánsága. Kérdeztük, hogy milyen volt? Kiderült, nem ették meg. Másnap rákérdezett a párom, hogy miért nem ették meg. A válasz sz volt, hogy nem tudták megpucolni, majd a daduskákkal megpucoltatják és megeszik. 3 napra rá újságolta a legény, hogy na végre megették az ananászt... Mondjuk nekem mindegy, mert heti egy ananászba nem fogok belehalni, és ha azt az óvónők eszik meg, de rendesek és aranyosak azzal sincs bajom. Egészségükre!
2013. okt. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, a banánt átvitték a másik csoportba, és ő almát evett.

Nem lehet, hogy gyümölcsöt cserélt a két csoport, hogy mindenki almát, vagy banánt egyen egy csoporton belül?

Nálunk szerdánként kell gyümölcsöt vinni, 2-3 db-ot. Én beviszek hetente min. 5 almát, banánt, akármit. Még sosem találkoztam azzal, amit én vittem be :) (az én lányom ebéd után hazajön, így mindig látom, mit kapnak uzsira)

2013. okt. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom szeptemberben kezdte az ovit, így sok tapasztalatom nincs.

Nálunk úgy van, hogy egy héten egyszer mindenkinek be kell vinnie annyi gyümölcsöt amennyit a gyereke azon a héten megenne, ez lehet zöldség is, vagy lekvár.

Minden nap megpucolnak felvágnak a csoportnak elég különböző féle gyümit és mindenki azt eszik amit szeretne.

Nem tudom, hogy mindenki visz e,nem tudom, hogy minden nap esznek e, mert elfelejtem megkérdezni, de valamennyit biztosan, azt már mondta a lányom.

2013. okt. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk hétfőn fiúk, szerdán lányok visznek 2-3szem gyümölcsöt.

Ebből minden nap vágunk fel,és vegyesen rakjuk ki tányérokra, amiről mindenki választhat magának, amennyit csak akar.

2013. okt. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!