Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodás fiam verekszik egy...

Óvodás fiam verekszik egy másikkal. A másik anyuka el akar velem "beszélgetni"?

Figyelt kérdés

Nagycsoportos óvodások régóta ellentét van a két fiú között. Az én fiam azt meséli, hogy a másik piszkálja és veri, gondolom a másik fiú ennek az ellenkezőjét.

Pénteken úgy összevesztek, hogy az enyém utána a mellkasára mért ütéstől fetrengett, a másiknak meg seb keletkezett a szemtövénél/orrnyergénél.

Az óvónők a helyszínen lekezelték őket. A másik fiút kizavarták a focipályáról.

Délután el is mesélték, hogy gond volt. Én pedig jól leszidtam az enyémet és megbeszéltem, hogy mi a teendője, ha a Rikárdó a közelébe akarna menni (konkrétan másfelé kell vennie az irányt). Részemről ezzel letudva a dolog. Az óvónők vannak ott, ők tudják a továbbiakban a helyzetet kezelni. Ha a fiam nem viselkedik helyesen, akkor rájuk bíztam, hogy kapja meg a büntetését. Ha védelemre szorul, akkor pedig legyenek ott és segítsenek neki. Én nem vagyok ott, fogalmam sincs ki kezdi, ki mit csinál.


Ma viszont azzal fogadott az óvónő, hogy a Rikárdó anyukája felháborodottan szólt a sérülés miatt és el akar velem beszélgetni.

Mondanom sem kell remeg a gyomrom. Amiben benne van az is, hogy előítélettel vagyok a cigányok iránt e tekintetben. Tudom, hogy náluk mit jelent a "beszélgetés" és a rokonaik mellett milyen eszközökkel tudnak kiállni. Hát még ha a gyerekükről van szó!


Nyugtassatok meg, vagy adjatok tanácsot kérlek!


2014. febr. 4. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mond el nekik, hogy te nem vagy ott. Igazábol mást nem tudsz csinálni.
2014. febr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha beszélgetésre is szánod magad a másik anyukával, akkor csak és kizárólag az óvónő jelenlétében, az ő "moderálásával" tedd.

Nem tartom jó ötletnek pl. az ovi kapuja előtti egymásnak esést- gondolom te is ettől tartasz.

2014. febr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen attól tartok, hogy kompánia fog rámjönni...


Már az idegesít, hogy az óvónő átadta az üzenetet. Igazából azt gondolnám, hogy nála meg kellett volna, hogy álljon a dolog. Tehát nyilván, ha valami gond van, akkor azt az óvónőkkel át kell beszélni. De az óvónő által burkolt fenyegetést küldeni a másik anyának túllépi a megengedhető határt. Vagy eltúlzom és rasszista vagyok. Ha nem cigányról lenne szó, akkor nem érezném fenyegetésnek, inkább csak túlreagálásnak. Így viszont határozottan annak érzem.

2014. febr. 4. 09:28
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj. Azon kívül, hogy megértelek, és átérzem a félelmedet nem feltétlen gondolom úgy, hogy félned kell.


Találkozzatok az óvónő jelenlétében. Először is legyél nagyon kedves, nyiss egy feszültségoldóval pl.: "Szia Juli vagyok. Hallom a gyerekeink pankrátornak hiszik magukat. :D" hallgasd végig amit mondd, és mikor te belekezdesz, akkor bele fog szólni, de kérd meg nagyon nyugodtan, hogy hallgasson végig. "Legyen olyan kedves" blablabla. Akármennyire is alpári, és idegesítő, legyél nagyon nyugodt, legyél nagyon kedves, türelmes. Ha kiabálna, akkor dőlj hátra hallgasd végig, és ha vége, akkor jelezd, hogy lenne hozzáfűznivalód.


Semmiféleképp ne kezdjetek el veszekedni, ha pedig valamiféle fenyegetést éreznél, akkor nyugodtan közöld vele, hogy ahogy ő bármit megtenne a gyerekéért, ugyanúgy te is BÁRMIT.


De ha tényleg csak megakarja beszélni, akkor nincs baj.



Ezeket a "technikákat" onnan tudom, mert régi munkahelyemen órákat foglalkoztam azzal, hogy lecsitítsam a handabandázó kisebbséget. Idegrendszerem ráment, féltem is egy darabig, de ez csak egy alkalom. A lényeg, hogy azt éreztesd vele, hogy egyenrangú veled. Tehát ő is egy ugyanolyan anyuka mint más, aki ugyanúgy érti a kedves humort.


Szurkolok, hogy ne legyen probléma.

2014. febr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. RÁD volt most szükségem! :)
2014. febr. 4. 10:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Majd ird meg,mi volt! Nem irigyellek :D De szerintem nem lesz gond, már biztos lenyugodtak és csak a szájuk volt nagy :)
2014. febr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
...eddig semmi...
2014. febr. 5. 11:39
 8/11 anonim ***** válasza:
?
2014. febr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nah mi történt? :D
2014. febr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szurkolok én is a harmonikus megoldásért.
2014. febr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!