Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nekem azt mondta az óvónőm,...

Nekem azt mondta az óvónőm, hogy megszűnt az iskola-előkészítés az óvodákban, minden oviban nem csak a mienkben. Igaz ez nálatok is?

Figyelt kérdés
saját maguk tanítgathatják,de a központi iskola-előkészítés nem kötelező már egy oviban sem.óvónőtől függ hogyan foglalkozik egy iskolába induló 5,5 évessel.

#iskola-előkészítő
2014. febr. 16. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Olyan, hogy iskola előkészítés már régóta nincs az ovikban. Pl. nem lehet feladatlapokat csinálni. Tulajdonképpen a gyereket nem lehet semmire kényszeríteni, úgy kell motiválni az óvónőnek, hogy a gyereket érdekelje azadott dolog és magától vegyen részt a kezdeményezéseken ("foglalkozás") Nagyon sok módszertani eszköz van az óvónők kezében arra, hogy hogyan fejlesszék a gyerekeket. Tulajdonképpen már mikor bekerül a gyerek az óvodában megkezdődnek oylan készségeknek a kialakítása, fejlesztése amiket később majd hasznosítani fog az iskolában is. Van sok olyan játék amivel lehet pl. azt fejleszteni, h egy gyereknek leygen egyáltalán türelme végig ülni az órát, (nagycsoportban max 30-35 perc, de a suliban sem ülnek 45 percet elsőben végig). Legyen kíváncsi, érdeklődjön stb. Ha jó az óvónő akkor mindenre talál megfelelő módszert, mert sok olyan játék van ami a segítségére van ebben. Zárójelben jegyzem meg egyébként, hogy a gyerekek imádják ha feladatlapokat, ugye nagyon sok gyerek újság van amiben vannak ilyenek, és szerintem nem károsak. Óvónéni vagyok és én meg szoktam beszélni a nagycsoportos szülőkkel, hogy néha fogunk csinálni ilyeneket mert a gyerekek szeretik és szerintem hasznos, a szülők ennek örülni szoktak inkább.
2014. febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi,én személy szerint kicsit sajnálom,mert úgy látom otthon keveset foglalkoznak a gyerekek többségével,jó magam is ritkábban adok a kezébe ilyen játékokat,feladatokat.pedig hiba tudom én is.csak mert minap beszéltem kisfiam óvónénijével,hogy ő mit tapasztal szerinte jó e ez,és ő is úgy látja hogy sajnos iskolák meg nem követték az óvodák módszerét és ők még lendítettek is a tempón hogy még hamarabb olvasson,számoljon,és írjon az a gyerek,úgy látom nagy a rés,a nagycsoport és az iskola közt pedig kéne egy kis híd,ami fokozatosan segít,átlépni a nagy életbe.jövőre iskolás és bizony idén keményebben kell itthon foglalkozni akár játékosan,okosan a gyerköccel,h ne szenvedjen annyit.
2014. febr. 16. 20:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Az az igazsag, h hivatalosan ugy van, az iskolanak kell az ovodahoz igazodni de sajnos a gyakorlatban latjuk, h ez forditva van:-( Nagyon keves iskolaban van ez maskepp, de sokszor tanito fuggo. Ezert szoktam azt mindani, h elsoben tanito nenit/bacsit kell valasztani elsosorban es bem iskolat.

Ha szeretnel otthonra jo fejleszto jatekot akkor vegyel Logicot. Tuti van az ovitokban is a gyerekek imadjak.


[link]

2014. febr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi pont ilyet szeretnék én is.
2014. febr. 18. 08:22
 5/6 A kérdező kommentje:
5 éves elég értelmes,a piccoló vagy a primót érdemes venni?
2014. febr. 18. 08:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp az óvodásoknak valót, a primot. A piccolo az iskolás.
2014. febr. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!