Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van itt olyan akinek a gyermek...

Van itt olyan akinek a gyermeke később, csak 4 éves korában vagy utána kezdett oviba járni mert a szülő otthon volt pl. kistesóval? Rendesen fejlődött ettől?

Figyelt kérdés
2014. febr. 21. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Majdnem 4 éves volt a fiam, amikor oviba került. Mire gondolsz a fejlődésnél? Itthon én mit csináltam vele addig, vagy hogy hogyan vette fel a fonalat az oviban a többiekkel?
2014. febr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Három gyermekemből 2 kezdte négy évesen az ovit. Semmi hátrányuk nem lett belőle. Nagyon ügyesek voltak az oviban.
2014. febr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Olyan gyerek is van,aki egyáltalán nem jár oviba,max az utolsó évet vagy iskolaelőkészitőt,semmi baja nincs annak a gyereknek se,nem lesz attól buta,ha erre gondolsz. Kisfiam 4 éves elmúlt,amikor kezdte az ovit. 3 évesen képtelenség lett volna oviba "dugni", 4 évesen ért meg rá,nagyszerűen és könnyen beilleszkedett,semmi hátránya nem lett,sőt, inkább előny! 3 évesen összetört volna lelkileg.
2014. febr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kislányomat először egyházi oviba, majd onnan családi napközibe vittük, de mindkétszer rosszul választottunk, most várni szeretnénk szeptemberig az újabb beíratással, de állandóan azt kapom, mivel 3 éves, hogy ha nem megy oviba, nem fejlődik. Mi rengeteget foglalkozunk vele és közösségbe is hordjuk, kíváncsi voltam a tapasztalataitokra.
2014. febr. 24. 06:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmiről nem marad le,ne izgulj. Az irigy szülők mondják ezt, akik irigykednek,hogy otthon lehettek együtt! Ez a legjobb a gyereknek. PErsze kell sokat vinni,játszótér,játszóház,bábszinház stb...
2014. febr. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rengeteget foglalkozunk vele, otthon is és a programok lényege is az, hogy sokat legyen gyerektársaságban,de nagyon sok támadást kapok így is, legfőképp pedagógusoktól, amiért szerintük közösség, óvodai fejlesztések nélkül nincs élet.Mi megpróbáltuk, de amire esküsznek, azt nem tapasztaltam, ezért elbizonytalanodtam. Köszönöm mégegyszer, szép napot!
2014. febr. 24. 10:37
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
Az en nagyom most 5 eves es jovo hettol jar eloszor oviba. Eddig itthon voltunk, mert kistesoval ugyis itthon voltam. Semmiben nincs lemaradva, sot, olvas, szamol, ir, angolul is sok mindent tud (szavakat, dalokat, mondokakat stb). Attol, hogy otthon van, nem all meg a fejlodesben, pedagogusi diploma nelkul is lehet tanitani ezt-azt a gyereknek :))
2014. márc. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon megnyugtattál :)
2014. márc. 19. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!