Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Jó vagy rossz dolog a bölcsi?...

Jó vagy rossz dolog a bölcsi? Kell vagy nem? Ha megtehetnétek akár hogy nem mentek vissza dolgozni akkor is mennétek, hogy a gyerek tudjön bölcsibe járni vagy otthon maradnátok?

Figyelt kérdés
2014. jan. 9. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem a gyereknek 3 éves koráig min. 2 az annyára van szüksége , nem bölcsire. ÉN nem adom bölcsibe tutti. Persze akinek nincs más választása , vissza kell menjen dolgozni, az más dolog akkor érthetö a bölcsibe adás, de aki csak azért mert unatkozik otthon és karrierista az nem egészen normális dolog szerintem... de ez csak az én véleményem ;)
2014. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Kiki01 ***** válasza:
88%
Hát nem tudom, de én azt vettem észre a 22 hónaposomon hogy már nem mindig tudom otthon lekötni, nem elég ingergazdag a környezet számára. Amikor a nagyiék kicsit elviszik, tök sok új szót mond utána, tehát ott mást is tanul mint amit itthon tanulna. Bölcsibe én sajna nem tudom vinni, mert most született kistesőja, tehát nem dolgozom, viszont játszóházba viszem majd ha a kicsivel kicsit összeszoknak.
2014. jan. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

én is épp most gondolkozom ezen..áprilisban lesz 2 éves,de néha úgy érzem,már igényelné a nagyobb társaságot,akármit találok ki neki,egy kicsit már un engem,ha hazajön a család többi tagja(férjem+a 2 nővérkéje),akkor igazán boldog,jön-megy,ezért gondolkodom rajta,alig várja,h elmenjünk vhová,ahol gyerekek is vannak,ez gyerekfüggő,ő ilyen,de pl:a legnagyobbom simán elvolt velem otthon 3 évet,ő nem igényelte

kisebb korban,mint 2 év,nem hiszem,h jó a gyereknek,hogy nem csak rá figyel vki,és a kis igényeit sem fogják a bölcsibe úgy figyelembe venni,mint otthon tennék,sőt még általában beszélni sem tudnak,hogy elmondanák,mit szeretnének,a gondozóknak meg nincs ideje minden gyerek mellett ott ülni és találgatni,mint ahogy mi ezt otthoni körülmények között tesszük

2014. jan. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

Engem más nem érdekel, általánosságot meg nem akarok mondani. Csak magunkból, meg a gyerekemből indulok ki. Tudom, hogy a fiamnak még szüksége van rám, de közel sem annyit, mint bárki (akár a papa) gondolná. Az anyagiak miatt muszáj visszamennem dolgozni. De ha megtehetném, itthon maradnék, de tuti keresnék neki valami lehetőséget, hogy rendszeres időközönként társaságban legyen, és egy más fajta rendszer is beiktatódjon az életébe. Vagy valami családi napközit, ahova beadhatom vagy pár órára beadhatom, vagy heti 3 egész napra. Ismerem a gyerekemet, és tudom, hogy az, amit én tudok nyújtani, az már neki kevés. Éppen beszoktatósok vagyunk a bölcsibe, és nagyon élvezi. Ma voltunk 2. nap, és reggel nélkülem ment be, nem is hiányolt. Itthon is csak mesél, mesél.

Hogy most bölcsi, ovi, csanak, azt ki-ki döntse el.

2014. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
Kislányom 23 hónaposan került bölcsibe, de nem azért mert muszáj volt. Utólag azt mondom, nagyon jót tett neki, és második gyerekemet is vinni fogom 2 évesen.
2014. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

A muszáj az sajnos nagy Úr,ha nem a legnagyobb.

Ha valakinek nem keres több százezret a párja és nem jönnek ki egy fizetésből,akkor nyilván az anya is arra kényszerül,hogy dolgozzon,mert a csekkek,törlesztők jönnek kérés nélkül és kenyér is kell az asztalra...

Így vagyunk mi is.

2 évesen adtam bölcsibe és nagyon élvezi,hogy gyerekek között van.Nem egyszer észrevettük már rajta,hogy nem vagyunk neki elegek és azt is,hogy nagyon eleven és rengeteg fölös energiája van amit le kell kötni.

Erre a bölcsi nagyon is képes,így nem bántam meg.

De ha bánnám is,mit tudnék tenni???Semmit,mert éhen nem halhatunk és a lakást sem vihetik el a fejünk felől.

2014. jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk: a kicsi 3 éves koráig nem akarok visszamenni dolgozni. Vagyis val.szeg távmunkában majd megjelenek, de teljes állásban biztosan nem. (Távmunkát is csak azért, hogy mikor visszamegyek, én is képben legyek meg ne felejtsék el a nevemet.) Nem azért, mert nem hiányzik a pénz, de elsővel egyetértve, a gyereknek rám van szüksége, nem a bölcsire. Nekem fura, amikor azt olvasom, hogy a 20-23 hónapost nem lehet lekötni. A nagyobbikom majd' 4 évesen ment oviba, de korábban neki nem lett volna való és nem is láttam rajta, hogy itthon unatkozik.
2014. jan. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Én itthon maradok 3 éves koráig, vagy valamivel tovább, mert decemberben tölti a 3-at, és nem biztos, hogy fel fogják venni év közben oviba. Már elmúlt 2 éves, úgyhogy már csak gyesen vagyok, szerencsére ez nem okoz gondot.

Nem mondom azt, hogy a bölcsi rossz, de szerintem jobb itthon amíg ilyen kicsi.

2014. jan. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha megtehetnénk én nem adnám bölcsibe.Elhordanám játszócsoportba,játszótérre... Sajnos nincs választásom 2 évesen mennie kell majd,de már összeszorul a szívem ha csak rágondolok. Nem rossz dolog a bölcsi,nem azt mondom de én nagyon szerettem volna itthon lenni vele amíg lehet,de sajnos ahogy valaki már uírta a muszáj nagy úr. De én azt mondom ha megtehetitek anyagilag,ne add be. Ha belegondolsz mikor ovis,iskolás lesz alig lesz időtök egymásra. Használd ki hogy még egy évet teljesen neki szentelhetsz :)
2014. jan. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Ez nyilván gyerekfüggő, de én azt gondolom a saját fiamról (aki most 19 hónapos), hogy jót fog tenni neki, amikor majd 2 évesen csanába megy. Iszonyat sok energia van benne, imádja a társaságot, pörgős, jövős-menős, nagyon nyitott gyerek. Persze egy nyugisabb fajta, zárkózottabb gyerek biztos jól elvan otthon 3-4 éves koráig is, de az enyém nem ilyen és igen, már most nagyon nehéz lekötni.
2014. jan. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!