Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egyházi vagy állami óvodába...

Egyházi vagy állami óvodába írassam? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Az egyházi közelebb lenne..

2014. márc. 2. 11:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Egyházi mindenképp.
2014. márc. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Hívő vagy?
2014. márc. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha hívő agy egyházi ha nem akkor nem. Nem vagy hívő azt ugye tudod, hogy egyházi oviban elvárják a vasárnapi misén lévő jelenlétett.
2014. márc. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha hívő vagy, akkor egyházi. Ha nem, akkor állami.
2014. márc. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
Én hívő vagyok mégis ami itt van egyházi óvoda nagyon túlzásnak tartom a minden napi misét kicsiknek.
2014. márc. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyházi , de nálunk nem kötelező, sőt nincs is mise.
2014. márc. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Megvagyok keresztelve, de nem járok templomba, sőt. Nem vagyunk "vallásosak". Nem én vagyok a lényeg hanem a gyerek. Annyira rájuk kényszerítik a vallást?? Minden nap mise? Wah na ezt nem akarom..
2014. márc. 2. 12:36
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egyháziban valószínűleg egy zártabb, összetartóbb közösségbe fogtok kerülni és a hívő a világképet fogják átadni a gyerekednek. A miénk is egyháziba jár- szokásokban nincsenek "túllihegve" a dolgok, de reggel van 5 perc áhítat, van külön köszönésük, és persze az ünnepeket is másképp tartják valamennyire (pl. húsvétkor nem a nyúl a főszereplő).
2014. márc. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne nyílt napra bemenni (ha van), vagy előre egyeztetve körülnézni, biztosan válaszolnak a kérdéseidre. És megszerezni a nevelési programjukat, abból is ki kell derülnie sokmindennek.
2014. márc. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

Református oviba jár a fiam. Nem vagyunk hívők, azért jár ide mert amikor elkezdte még állami volt, idén vette át az egyház, és mi maradtunk mert maradt az óvónő.

Én személy szerint annyiban érzek különbséget, hogy míg az állami nálunk tényleg csak amolyan megörző szinten működött, tehát semmi fejlesztés csak a nagycsoportosoknak, itt van.

Van logopédusunk, van gyógytornászunk.

Az hogy imádkoznak evés elött, meg van áhitat szerintem belefér.

A mesék Jézusról szólnak, na de nem mindegy hogy kiről szól a mese?

Tőlünk szülőktől nem várnak el semmit.

2014. márc. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!