Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakötvény tapasztalatok?...

Babakötvény tapasztalatok? Melyik bankot választottátok? Milyen időközönként írják jóvá a kamatot? Mikor jött meg a befizetett összeg utáni állami támogatás? Egyéb észrevételek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 11. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:

szia. nekünk a CIB banknál van. havonta teszünk rá pénzt, meg azt is amit a kicsi kap ajándékba pl névnapra vagy szülinapra, vagy pl most a husvéti locsolo pénzét.

a kamatot hát jo kérdés, azthiszem évvégén irják rá - vagyis fordulokor. és az állami lové is év végén jön rá. nekünk két éve van már. és most lesz a kicsinek is.

2010. ápr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
bent hagytam a kincstárnál, eszembe se jutott kivenni onnan, mivel nem áll szándékomban pénzt tenni rá. Ha már félreteszek a gyerekeimnek, akkor az állam bácsi azért pár ezresért, amit ő tesz hozzá, ne mondja meg hogy mikor és mire költheti a gyerekem a saját pénzét.
2010. ápr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is bent hagytam a kincstárnál, így nincs tudtommal számlavezetési díj, banknál viszont fizetni kell. Sokat.

Másrészt én sem itt fogok gyűjteni a gyereknek, esetleg teszek rá valamennyit, de nem tudhatom, mire lesz szükség 18 év múlva és az állam meg megszabja, mire fordíthatod a pénzt.

2010. ápr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A babakötvénynél nincsen számlavezetési díj.
2010. ápr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze én is úgy gondolom, hogy egy banknál vezetik a számládat és aztán 18 év múlva bemész és mindenféle költség (átutalás, pénzfelvétel stb)kiveheted a pénzed, ami addig ott kamatozik. És ezt teszik a bankok mindenféle érdek nélkül, ingyen? Az egyik ismerősőm bankigazgató volt és még nem tudom én milyen állásban volt és tőle származik ez az idézet: Olyan nincs, hogy egy bank valamin ne járna nagyon de nagyon jól. De persze, nem tudjuk miért éri ez meg a bankoknak, most még. Hiszen még egy gyermek sem jutott hozzá a pénzéhez, de én nem lennék meglepve ha tizen év múlva kiderülne valami turpisság.

De megnéztem, nincs olyan szabály, hogy a bank ne számolhatna fel költségekre pénzt.


De tök mindegy, mert a lényegen nem változtat bárhol is van az a pénz a gyereked legkorábban 18 éves korában csak meghatározott célra veheti fel. És ezért érdemesebb elgondolkodni, hogy rakod rá a pénzt, amit aztán korábban nem használhat fel és ha neki az állam által meghatározott egyéb dologra kell a pénz, szintén nem használhatja fel.Úgyhogy szerintem érdemesebb megfontolni valami más konstrukciót, amit aztán szabadon feéhasználhat a gyermek.

2010. ápr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!