Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovodavalasztasnal az is...

Ovodavalasztasnal az is fontos, hogy mennyire szimpatikus a ovodavezetono vagy eleg, ha csak a sajat ovono szimpi?

Figyelt kérdés
Mi van akkor, ha az ovodavezeto nem szimpatikus (nagykepu, kisse flegma)? Keressunk masik ovodat?
2014. márc. 11. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Én biztosnem keresnék, az óvónő legyen szakmailag jó a többi nem számít.

Másrészt olyan,hogy mindig mindenki szerese a gyerekedet téged az egész családot úgysem fogsz találni.

2014. márc. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem véletlenül lemaradt.
2014. márc. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legfontosabb, hogy a 2 óvónő szimpatikus legyen, hiszen velük lesz kapcsolatban a gyerek. Na és persze a dajkák, de a lényeg a pedagógus.

Az óvodavezetővel a kicsinek semmi dolga nem lesz.

2014. márc. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A mi ovinkban nagyon ellenszenves az óvodavezető és az óvónőket sem láttuk csak a szülőin. Pont a vezető miatt nem akartuk ezt az ovit, de csak ide vették fel a kislányunkat. A 2 óvónő és a dadus kárpótol a vezető miatt, mert ők szuperek.


Nem biztos, hogy a vezetőnek semmi köze nem lesz a gyerekhez. Nálunk is van csoportja is.

2014. márc. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
sajnos az óvónőknek is kötve van a kezük-nálunk például egy gyenge kezű vezetővel mindig nehéz volt.az ötleteinket lehurrogta,egyediséget nem engedte-szóval,én azért tájékozódnék.lehet,hogy azért tűnik flegmának,mert nem akar mindenkivel bratyizni,tekintélyt akar,ami tök jó,mert a fejére nőnek a szülők.nálunk pl mindent lehet-szabályokat felrúgni,ebédet nem befizetni-csak egy telefon az önkormámyzatba-és már csörögnek is ránk,hogy ejnye-ejnye ,milyen bánásmód ez.szóval nézd meg az óvoda egyéni programját,lehetőségeket ,óvónőket-egyéb dolgozókat,felszereltséget,
2014. márc. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én pont az óvodavezető miatt nem választottam az egyiket, és pont az óvodavezető miatt választottam a másik ovit.


Az első oviban nyílt napon az óvoda vezetője vezetett minket körbe (a kislányommal voltunk). Nem körzetes óvoda, ezért megkérdeztem, hogy egyáltalán van-e esélyünk bekerülni, ha jelentkeznénk, erre kissé flegmán azt mondta, hogy 50-50%. A látogatás közben érkezett hozzá egy házaspár a kislányukkal, ezért minket gyakorlatilag félbehagyott, ez kicsit kellemetlen helyzet volt. Láthatóan ismerősök lehettek, mert tőlük egyből kérdezte, hogy és melyik csoportba szeretnének menni. Ez szerintem nem professzionális hozzáállás, még hogyha mindenhol így mennek is a dolgok, nem egy másik érdeklődő előtt kell ezt megbeszélni. Az sem tetszett, hogy a gondnok a vezetőnő férje. Nekem valahogy nem tetszenek ezek az állami családi vállalkozások.


A másik óvodában, ami a körzetes óvodánk, mindenkit egyénileg vezettek körbe, a csoportszobákban addig lehetett lenni, amíg akartunk, az óvónők odajöttek, és váltottak pár szót a kislányommal. (A másik oviban csak a csoporttal voltak elfoglalva, nem is volt lehetőség arra, hogy az óvónőket picit is megismerjük.)

Előtte már februárban érdeklődtem a nyílt nap iránt, és az utcáról invitált be az egyik dadus, gyakorlatilag csak beestem, de 10-15 percig kedvesen mindent elmondott a vezetőnő.

Még a hivatalos értesítő előtt volt, hogy az óvodai majálisra meghívták a leendő ovisokat is, ami szerintem szuper ötlet.


Sajnos az óvodavezetőnk nyáron beteg lett, így mi már nem is találkoztunk vele, átvette a helyét a helyettes, akinek van csoportja, és az ottani anyukák nem elégedettek vele egyáltalán. :-(

2014. márc. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fejétől bűzlik a hal = szerintem fontos, hogy milyen az óvodavezető. Az ő személyiségétől függ, hogy milyenek az óvónénik.
2014. márc. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!