Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti ovitokban is vannak olyan...

Ti ovitokban is vannak olyan programok, amelyekre elvárják a szülői segítséget?

Figyelt kérdés
Nálunk udvarrendezés lesz, ásás, mászóka áttelepítés stb. Elsősorban apukákat várják a munkára, már most írják össze, ki mit fog csinálni, hozni. Az én férjem biztosan nem fog menni, de őszintén megmondom, én sem szeretem ezeket az "önkénteskedéseket", a szabadnapomat nem ezzel akarom tölteni. ti hogy álltok hozzá ezekhez?
2014. márc. 24. 19:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
A gyerekünk ott tölti a napjai nagy részét. Szerintem ennél hasznosabb időtöltés, mint szebbé tenni számára a környezetet nincs. Ha nem szívesen megy valaki, ne menjen, de szerintem ez nem időpocsékolás, hanem hasznos munka. Azért nagyon nem mindegy, hogy heti 5 nap közel 8 órában milyen körülmények között vannak a gyerekeink. Az önkéntes munkától meg senkinek nem lett még baja, közelebb hozza egymáshoz a szülőket, segíti a kapcsolatok erősödését, a későbbi konfliktusok megoldását is könnyíti. SZerintem hasznos.
2014. márc. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Saját gyerekednek építenétek az ovit, nemmásnak. Persze ha nyáron egész nap a csoportszobában ülnek az is bajod lenne. Szerintem nagyon szánalma, hogy így gondolkozol és még hirdeted is.
2014. márc. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Ez nagyon jó dolog, én biztos segítenék. Egyébként is támogatjuk az ovit, ha módunk van rá.
2014. márc. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk is szoktak lenni olyan programok, amire elvárják a szülői segítséget az oviban és iskolában is. Nálunk általában a férjem van ilyenkor itthon a gyerekekkel, de én nagyon szívesen megyek bármikor segíteni, hiszen ezzel a saját gyerekemnek is jót teszek. Nálunk most az oviban egy csomó játékot bevontak az éves EU ellenőrzés folyamán. Mindenhonnan próbál az ovi pénzt gyűjteni (papírgyűjtés, üveggyűjtés, börze kinőtt gyerekruhákból...), hogy lehessen új játszótere az ovinknak. Őszintén szólva én már alig várom, hogy szóljanak, hogy önkénteseket várnak mászóka ásáshoz. :)
2014. márc. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Igen,nálunk kérték a szülők segítségét.Én meg pont azért éreztem rosszul magam,mert nem tudtunk elmenni segíteni.
2014. márc. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk is bármilyen program van, mindig megkérdezik ki miben tudna segíteni. Önkormányzati ovi, nem dúskálnak a támogatásokban. Én is szívesen segítek amiben csak tudok. Mivel anyagilag nem állunk túl jól, így szívesebben mennék pl. ásni. Ha választani kell, hogy adjak be pénzt, hogy felbéreljenek rá munkást, vagy megcsinálják a szülők, egyértelműen az utóbbit választanám. Hiszen a saját gyerekem környezetét szépítik, újítják, több időt van ott, mint itthon (ha nem számítjuk az alvást). Szerintem ez rendben van. :)
2014. márc. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

nálunk is vannak ilyenek. nemsokára ültetnek fákat, mert bővült az udvar. na meg gyűjtenek pénzt, mert az új részen nincs semmi, legalább egy mászókát szeretnének.

én nem tudok részt venni az aktív munkában mert dolgozom, szabit meg a szünetekre veszem ki, de szerencsére sok szülő van aki nem H-P-ig dolgozik vagy otthon van a kicsivel így tud menni.

én meg 2 hetente viszek be gyümölcslevet, szörpöt, kekszeket, csomagolt sütiket, hogy mikor nem finom az ebéd, vagy kevés, akkor is legyen mivel megkínálni őket. szerintem ez így korrekt, én ebben tudok segíteni, ők meg abban. vannak olyanok is akik se ezt se azt nem tudják/nem akarják megtenni, ők meg játékokat vittek be, szóval nálunk tényleg mindenki kiveszi a részét amiből tudja, jó kis közösség alakult ki :)

2014. márc. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Milyen kedves tőletek... :) Így nyilván a gyermek is megtanulja majd milyen jó önkéntes munkával segíteni másokon.... :)



Ez mindenhol így van, és nyilván hasznos. Tehetsz valamit az intézményért, ami a gyermekedről gondoskodik hét közben. Jobban ismerkedhetsz a többi szülővel és az óvónők is jó néven veszik, ha látják, hogy érdekel téged a hely, ahol a gyermeked a mindennapjait tölti.

2014. márc. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép dolog az önkéntes munka és szerintem jó dolog is mert a gyerekeink érdekében tesszük, másrészt hasznos segíteni, szépíteni a környezetünket, de teljesen megértem azokat, akik ebben nem tudnak részt venni.

Amíg Magyarországon laktunk, akkor abból állt az életünk, hogy hétfőtől péntekig rohantam mint a mérgezett egér, örültem ha van a gyerekeknek vasalt ruha, főtt étel nem csak szendvicset kenek rohanva, hétvégére maradt a nagybevásárlás meg ami jött (egyiknek nadrág, másiknak cipő kellett, meg hasonlók). Azt a nagyon kevés szabadidőt ami nekem jutott a legkevésbé sem fizikai munkával kívántam tölteni, amikor örültem ha végre lerogyok és nem összeesek.

2014. márc. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9-es. Igen ez sajnos sokaknál általános.


Ezért is indítványoztam már nem egyszer, hogyha valaki bármihez is hozzászól, írja le, hogy mennyi a jövedelme és azt hogyan szerzi (úgyis névtelen a fórum, és ez jobban meghatározza a lehetőségeket, a hozzáállást, mint az életkor vagy a nem vagy bármi más)....


De a kérdésre is válaszolok. A mi ovinkban még sosem kértek semmilyen szülői segítséget sem. Illetve de, a papírgyűjtésnél egyik évben megkérdezték, hogy ráérnénk-e átfuvarozni az összegyűjtött papírt a szomszéd általános iskolába, ahol a mérés és és konténerezés lesz...

Ha megkérnének egyébként mennék, ahogyan az időm engedi. De apa nálunk sem menne fizikai munkát végezni az biztos.


Idén egyébként 4 közmunkást kapott az ovi, úgyhogy van ott elég munkáskéz...

2014. márc. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!