Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tényleg ennyi hozzá nem értő,...

Tényleg ennyi hozzá nem értő, lusta, nemtörődöm, undok óvónő van?

Figyelt kérdés
annyi negativ dolgot olvasok itt-bár a kislányom még nem óvodás korú.akkor jó alaposan körül kell néznem?
2014. ápr. 24. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
ők is emberek, belefásulnak...
2014. ápr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan vannak rossz példák, de én azért megnyugtatnálak: nem ennyire rossz a helyzet:)

Persze körül kell nézni, meg kell ismerkedni a leendő óvónénikkel, érdeklődni más anyukáktól, hogy a te gyerekednek kik lesznek a legmegfelelőbbek.


Nekem mindkét gyerekem ovis, vagyis most éppen 4 óvónénik van, mind nagyon jók.

Logopédusként megfordultam sok óvodában, sok óvónőt ismerek. Van akihez nem szívesen adtam volna én sem a gyerekeimet, de a legtöbbjük becsülettel végzi a munkáját. Más kérdés, hogy nem mindegy, hogy adott óvónéni személyisége mennyire felel meg a saját gyerekünk temperamentumának. Lehet attól még jó pedagógus valaki, hogy nem mindenkinek szimpi: valakinek bejön, másnak meg nem.


Én meg attól vagyok időnként elkeseredve, mennyire ellenségesek és követelőzők némely szülők, és nem gondolnak bele, hogy egy óvónő 25-30 gyerekért vállal felelősséget...

2014. ápr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk eddig mind bölcsiben, mind oviban rendes nénik jutottak, bár hál'Istennek a gyerekem is könnyű eset és nekünk sem voltak sosem irreális elvárásaink.
2014. ápr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, hogy azért ez nagyon erős általánosítás.


Az óvónők többsége normális, lelkiismeretes, felelős szakember.

Igen, vannak kivételek is, de sokkal kevesebben, mint az átlag.


Amit én kiemelnék az az, hogy:

- sok múlik az óvodavezetőn, az ő vezetési elvein, problémamegoldási "gyakorlatán", hogy mennyire tud "rendet tartani" az intézményben, hogy kikkel dolgozik együtt

- sok múlik az óvónő-szülő személyes szimpátiáján is: akit én kedvelnék, az lehet, hogy neked nem lenne szimpatikus vagy fordítva

- sok múlik a szülő hozzáállásán is (én is édesanya vagyok, nagyon nem mindegy, hogy egy problémát egy szülő valóban megoldani akar, vagy inkább csak "cirkuszolni"- érted, mire gondolok)

- nagyon sok múlik a "gyerekanyagon" (és ezáltal közvetetten ugye a szülőkön, az ő körülményeiken, életvezetésükön, intelligenciájukon): az óvónők "hozott" anyagból" dolgoznak és valóban nem mindegy, hogy a csoportban abból a huszonsok gyerekből a fele hátrányos helyzetű, feltzárkóztatásra- fejlesztésre szoruló vagy sok a sajátos nevelési igényű, vagy olyan rosszul szocializálódott kisebbségi szülők csemetéi, akik bandában mennek ordítozva "megoldani" a gondokat- vagy épp ellenkezőleg, 1-2 problémásabb gyerkőc van és jut elég idő a többiekre is.


Természetes, hogy nagyon alaposan körül kell nézni, mert az oviválasztás azért egy felelős döntés kell(ene), hogy legyen.

Mindenkinek más a fontos, más az értékrendje.

Az óvónő személye nagyon fontos, a szülőhöz való viszonyulás, a felnőttek kapcsolata is, de ennél sokkal fontosabb, hogy az óvónő hogy áll a gyermekemhez, hiszen ők vannak együtt napi kb. 8 órát.


Emellett is még van sok szempont (a teljesség igénye nélkül és nem fontossági sorrendben):

- távolság, közlekedés

- nyitvatartás

- különböző programok, foglalkozások a kötelezőn túl (pl. választható-e valamilyen kis játékos mozgás vagy kreatív vagy viszik-e őket pl. gyremekelőadásra, jön-e bábszínház, vannak-e ünnepségek megtartva, amire készülnek a gyerekek)

- kik járnak oda, hány fős a csoport

- hány fős dolgozói gárda van, hány gyerek jut egy óvónőre

- tárgyi feltételek mennyire jók

- étkezés milyen (főleg ha speciális diéta kell a kicsinek)- van-e saját konyha vagy hozatják stb.

- van-e szülői munkaközösség, aktív-e

- van-e alapítvány, "elvárnak-e" hozzájárulást, rendszeres önkéntes munkát stb.

- vegyes vagy korcsoport szerinti csoportok vannak

- hogyan működik az iskolára való felkészülés a nagyoknál- van-e kapcsolata általános iskolával és az melyik (oda akarnám-e járatni a gyermekem később, szóba jöhet-e)

- integrált intézmény-e: felvesz-e és ha igen, akkor milyen típusú speciális gyermekeket (lehet pl. valamilyen fogyatékkal élő, vagy SNI-s) vagy nem fogadnak ilyen gyermekeket. Ha fogadnak, akkor valóban minden feltétel (pl. kijáró fejlesztő pedagógus, logopédus stb.) adott-e az integrációhoz?

- milyen az intézmény szakmai programja (kint van a neten, el lehet olvasni, csak sok szülő nem teszi :))- mik a fő célok, vezérelvek (pl. hagyományőrző, környezettudatos vagy ezerféle van)

- el kell menni nyílt napra, szétnézni, beszélgetni a leendő pedagógusokkal, vezetővel, megnézni a szülőket, elvinni a gyerekedet, neki hogy tetszik stb. Több helyre is el lehet menni, ha van lehetőség, nem muszáj a körzetest választani. Legyen mindig A és B terv is.

- fenntartással kezelendő, de ismerős szülőktől, anyukáktól is lehet érdeklődni a kiszemelt oviról pl. a játszótéren, gyerekprogramokon

- nem nyílt napon, hanem egy átlagos tavaszi délután lehet arra sétálni, benézni az udvarra, abból sokat le lehet szűrni, hogy akkor hogy viselekdnek az óvónők, amikor nincs "megfelelési kényszer", mint a nyílt napon (játszanak-e a gyerekekkel vagy épp dohányoznak?)


...nem könnyű választás, tudom. Én is igyekeztem nagyon sokat foglalkozni a témával, sokfelé, sokmódon utánajárni, kérdezgetni, olvasni stb.


Egy magánintézmény mellett döntöttünk, amit nem bántam meg.

2014. ápr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem az a fontos,hogy a választott óvónő a te értékrendeddel azonos értékrendet képviseljen...na én itt rontottam el :) A mi egyik óvónénink másképp gondolkozik,min én,így nem vagyok vele elégedett...kicsit "lópokróc" típusú...én meg babusgatós vagyok. Amúgy nálunk tudatos volt az óvónőválasztás,mert szakmailag nagyra tartom,viszont az érzelmi hozzáállása a gyerekekhez mindig ledöbbent :(
2014. ápr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen-majd jól utána nézek
2014. ápr. 25. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!