Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire normális az, ha egy...

Mennyire normális az, ha egy ovis csoportból (kiscsoport) 4-5 gyermeket pszichológushoz küld az óvónő? (azzal az indokkal, hogy nincs eszköze már a gyerekkel szemben)

Figyelt kérdés
2014. ápr. 10. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is van egy kisgyerek, 4 éves, állandóan verekszik, szökik, őt nevelési tanácsadóba küldték!
2014. ápr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ehhez azért ismerni kéne, hogy pontosan mi is a helyzet. Volt az unokaöcsém csoportjába is egy kisfiú akivel nem tudott az óvónéni mit kezdeni, szülőkkel hiába beszélt,így a többi gyereket tiltotta inkább tőle. De egy ilyen "megfertőzhet" másik 2-3-at. Mondjuk ezt az óvónéninek látnia kellene, hogy ki a "felbújtó".(Vicces ilyeneket írni 3 évesekről)
2014. ápr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bár anyukám tanítónő, de azt mondja hogy már a gyerekek több mint felének van papírja valamilyen tanulási zavarról vagy hiperaktivitásról stb... Tehát ha egy 20 fős óvodai csoportban 4-5 gyerekkel gond van, nem meglepő, suliban majd még többről fog kiderülni. Sajnos egyre többen vannak:( Lehet máshol is ennyi gyereket kéne pszichológushoz küldeni, csak ott az óvónő nem foglalkozik velük.
2014. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mi csoportunkban 4 sni-s gyerek van. Három fiú, egy kislány, de ennél többen jàrnak nevtan-ba. 27 fős a csoport, most nagycsoportosok. A 4 sni-s gyerek sokszor kezelhetetlen és agresszív, de az óvónők sem állnak a helyzet magaslatán.
2014. ápr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

integrált oviba jár a gyerekem, van egy kezelhetetlen, ő nevtanba és egyéb fejlesztésre jár.

van egy agresszív, ő az ovi pszichológusához jár, hetente 1x 40 percre elviszi.

van egy kisfiú aki enyhén sérült, őt is elviszi heti 2x a pszichológus.


én fiam is volt a pszichológusnál párszor, mondjuk nekem az volt a furcsa, hogy csak utólag szóltak. meghalt a mamája, szóltam az oviban is erről, nagyon rosszul viselte szegénykém. aztán az óvónő szólt pár hét múlva, hogy a pszichológus párszor beszélgetett a fiammal, hogy könnyebb legyen neki.

szerintem ebben semmi rossz nincs, ez azt jelenti, hogy figyelnek a gyerekekre és ha olyan a probléma akkor segítséget is kérnek.

2014. ápr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenkit ugyanezzel az indokkal küldött? Ha igen, akkor biztos más tünete is van óvónéni alkalmatlanságának. Egyébként a pszichológus csak beszélget a gyerekkel, semmi kárt nem tesz benne, max a szülő, ha rástresszel. Én is voltam a lányommal pszichológusnál, nagyon kedves néni volt, és megállapította, hogy az óvónéni készülékében van a hiba :)
2014. ápr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!